Фарматекс — вагінальний крем: діє 10:00

загрузка...

Фарматекс — протизаплідний препарат для місцевого застосування, який випускається в декількох лікарських формах. Це дозволяє жінці вибрати найбільш підходящий для неї спосіб контрацепції. Багато жінок вважають за краще користуватися вагінальним кремом фарматекс.

Як діє вагінальний крем Фарматекс

Вагінальний крем Фарматекс містить діючу речовину (хлористий бензалконію), який надає шкідливу сперматозоїди дію. Він пошкоджує мембрану сперматозоїдів, що призводить до неможливості зачаття. При введенні крему у піхву (його вводять за допомогою спеціального аплікатора) він розподіляється по стінках піхви і шийки матки. Його вводять досить глибоко, щоб перекрити канал шийки матки, через який сперматозоїди можуть потрапити в порожнину матки і далі в маткову трубу для запліднення яйцеклітини.

Вагінальний крем Фарматекс хороший ще й тим, що на відміну від вагінальних свічок і таблеток, він надає негайне дію, його немає необхідності вводити заздалегідь. Час дії у крему також більше, ніж у вагінальних свічок і таблеток — 10:00 проти 4 і 3 годин відповідно. Але при повторних статевих контактах також потрібне введення додаткової порції крему.

Вагінальний крем Фарматекс захистить жінку і від деяких видів інфекції. Він пригнічує життєдіяльність гонококів, хламідій і піхвових трихомонад, але неактивний відносно збудників сифілісу, мікоплазмозу та кандидозу (молочниці). Але з метою лікування інфекційно-запальних процесів фарматекс не застосовується, оскільки він не здатний проникати в слизову оболонку піхви. Тому фарматекс не дозволяється застосовувати при різних запальних процесах зовнішніх статевих органів — він цілком здатний усунути основні симптоми захворювання, але процес не зникне, а перейде в хронічну форму.

Показання та протипоказання для застосування вагінального крему Фарматекс

Вагінальний крем Фарматекс застосовується в тих випадках, коли потрібне тимчасове оберігання від небажаної вагітності. Це може бути стан після пологів, аборту, деяких діагностичних маніпуляцій (наприклад, гістероскопії). Пригадується крем фармтекс і жінкам, які годують дитину груддю, а також вагітним жінкам — цей крем не всмоктується в організм, не потрапляє в кров і не виділяється з грудним молоком, тому його можна застосовувати, не побоюючись неприємних наслідків для організму дитини. Зручно застосовувати крем Фарматекс в якості місцевого контрацептиву і в тому випадку, якщо статеві контакти мають епізодичний характер.

Протипоказанням для використання вагінального крему Фарматекс є підвищена чутливість до компонентів препарату. Протипоказано користуватися кремом фарматекс в тому випадку, якщо від нього з’являється роздратування, печіння або свербіж у піхві — швидше за все, це алергічна реакція, яка буде наростати, якщо продовжувати користуватися кремом. Не можна дозволяти використовувати вагінальний крем Фарматекс як місцеве протизаплідний засіб жінкам з порушеннями психіки — неправильне, невідповідне інструкції, застосування цього препарату зводить нанівець його ефективність.

Не рекомендується також застосовувати крем при запальних процесах в піхві — вони, безумовно, зменшаться, але запальний процес не закінчиться, а перейде в хронічну форму. Не можна застосовувати вагінальний крем Фарматекс і при наявності у піхву ерозій і виразок.

Побічні ефекти, які можуть виникати при застосуванні вагінального крему Фарматекс

Перш за все, це алергічні реакції, які супроводжуються свербінням і палінням. Можуть також з’явитися різні висипання на шкірі зовнішніх статевих органів при попаданні на них вагінального крему Фарматекс. Безумовно, можуть виникати роздратування і алергічні реакції, але трапляється це рідко.

Інших побічних ефектів виробники Фарматекс не приводять, наполягаючи, тим не менше, на правильному, відповідно до інструкції застосуванні препарату. Можна припустити, що якщо користуватися вагінальним кремом фарматекс на постійній основі, то все ж виникне дисбактеріоз піхви, що потребує тривалого лікування жінки.

Як правильно застосовувати вагінальний крем Фарматекс

Крем вводиться в піхву в положенні жінки лежачи за допомогою спеціального аплікатора, який видає певну дозу крему. Що міститься в кремі сперміцид починає діяти негайно і активно захищає від небажаної вагітності протягом 10 годин. Але якщо має повторний статевий контакт, то потрібне введення нової порції крему.

Для того щоб не знизити ефективність крему, не можна користуватися милом і гелем для душу. Гігієнічні процедури слід проводити з чистою водою або використовуючи пінисте засіб фарматекс, в якому немає мила.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.