Фарматекс — таблетки: тільки для місцевого застосування

загрузка...

Вагінальні таблетки Фарматекс застосовуються місцево з метою попередження небажаної вагітності. Від правильності їх застосування залежить ефективність препарату, тому перед використанням вагінальних таблеток потрібно добре вивчити інструкцію до препарату.

Принцип дії

Вагінальні таблетки — це лікарська форма препарату, призначена для місцевого (у піхву) застосування. Одна вагінальна таблетка фарматекс містить 20 мг діючої речовини (хлористого бензалконію), всього в упаковці 12 вагінальних таблеток.

Вагінальні таблетки захищають від небажаної вагітності протягом трьох годин після введення. Якщо ж передбачається повторний статевий акт, то це вимагає додаткового введення нової вагінальної таблетки. За таких умов фарматекс, що міститься в таблетках, здатний протистояти сперматозоїдам, руйнуючи їх мембрани. Напівзруйнований сперматозоїд звичайно не здатний запліднити яйцеклітину.

Як і будь місцеве контрацептивний засіб, вагінальні таблетки Фарматекс не є ефективними на 100%, тому їх рекомендують поєднувати з іншими видами контрацепції, наприклад, з піхвової діафрагмою. Можна застосовувати вагінальні таблетки Фарматекс і при наявності внутрішньоматкової спіралі — це збільшує ефективність обох протизаплідних засобів.

Крім того, при випадкових статевих контактах фарматекс здатний захистити від окремих видів статевих інфекцій — гонореї, трихомоніазу, хламідіозу, статевого герпесу, деяких видів стафілокока. Але він не захистить від сифілісу, молочниці (кандидозу піхви), гарднереллеза (викликає бактеріальний вагіноз — дисбактеріоз піхви).

Які небезпеки можуть виникати при застосуванні вагінальних таблеток Фарматекс

Вважається, що вагінальні таблетки Фарматекс не можуть порушити нормальну мікрофлору піхви. Її складають кислотостійкі бактерії, в основному лактобактерії, життєдіяльність яких підтримується жіночими статевими гормонами естрогеном. Природна мікрофлора влвгаліща дуже важлива, так як вона захищає слизову оболонку зовнішніх статевих органів від вторгнення збудників інфекції. Саме тому дорослі жінки дітородного віку відносно рідко хворіють кольпітами (запаленням стінок піхви), тоді як підлітки і жінки в період менопаузи схильні до затяжного перебігу таких захворювань.

Якщо використовувати вагінальні таблетки Фарматекс постійно, то цілком можна зруйнувати природну мікрофлору піхви, що призведе до формування затяжних інфекційно-запальних процесів в області зовнішніх статевих органів. А так як внутрішні статеві органи знаходяться в безпосередній близькості від зовнішніх, то інфекція може перейти і на них.

Крім того, вагінальні таблетки Фарматекс можуть викликати подразнення слизової оболонки піхви і алергічні процеси. У цьому випадку препарат слід відмінити.

Показання та протипоказання

Вагінальні таблетки Фарматекс призначені для тимчасового використання з метою попередження вагітності. Така необхідність виникає, наприклад, після пологів, абортів, в період годування дитини грудьми — у всіх цих випадках не можна застосовувати гормональні контрацептиви і внутрішньоматкові засоби до повного відновлення внутрішніх статевих органів. Їх застосовують також у період перед менопаузою, при випадкових статевих контактах, а також при пропуску або запізненні прийому чергової таблетки гормонального контрацептиву.

Прийом вагінальних таблеток Фарматекс протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, а також у тому випадку, якщо жінка за станом свого психічного здоров’я не може використовувати препарат правильно (були випадки прийому вагінальних таблеток усередину).

Крім того, не варто використовувати вагінальні таблетки Фарматекс у тому випадку, якщо в жінки є запальний процес у піхві — його потрібно попередньо вилікувати з подальшим лабораторним контролем. Якщо цього не зробити, то антисептик фарматекс може «замазати» картину захворювання і процес перейде в хронічний, насилу піддається лікуванню.

Застосування

Вагінальні таблетки Фарматекс вводяться глибоко в піхву в положенні жінки лежачи на спині. Робити це потрібно за 10 хвилин до статевого контакту. Протягом найближчих трьох годин таблетка захистить жінку від небажаної вагітності. При повторних статевих контактах вводяться нові таблетки.

Використовуючи вагінальні таблетки Фарматекс, жінка повинна знати, що вони можуть руйнуватися від мила, гелю для душу й шампуню. З гігієнічною метою можна застосовувати тільки чисту воду або спеціальне пінисте засіб для особистої гігієни жінки фарматекс. Не можна також вводити у піхву будь місцеві лікарські засоби — це різко знизить ефективність Фарматекс.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.