Фарматекс: спосіб застосування і напрямок дії

загрузка...

Фарматекс — протизаплідний засіб для місцевого застосування, що володіє властивостями одночасно сперміциду та антисептика. Спермицидное дія обумовлена здатністю препарату пошкоджувати мембрани сперматозоїдів: спочатку джгутиків, потім головки. Цей механізм дії зумовлює неможливість запліднення пошкодженим сперматозоїдом.

Препарат має протимікробну дію відносно Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia spp., Trichomonas vaginalis, вірусу герпесу тип 2, Staphylococcus aureus, які передаються статевим шляхом. Препарат не чинить дії на Mycoplasma spp. і слабо діє на Gardnerelia vaginalis, Candida albicans, Haernophilus ducreyl і Treponema pallidum. Компоненти препарату виявляють певну активність у попередженні деяких захворювань, що передаються статевим шляхом, але це не доведено. Фарматекс не впливає на нормальну мікрофлору піхви (у тому числі на паличку Додерляйна) і гормональний цикл.

Фармакокінетика

Хлористий бензалконію не поглинається слизовою оболонкою піхви. Він абсорбується лише на вагінальних стінках і усувається простим підмиванням водою і нормальними фізіологічними виділеннями.

Надійність і ефективність

Контрацептивна ефективність оцінювалася на підставі реєстрації числа вагітностей за індексом Перля (кількість вагітностей на 100 жінок протягом одного року), який виявився дуже низьким — 0,68 — 2,8 (для порівняння: індекс Перля для презервативів складає 4-14 ). Отже, контрацептивний активність фарматекс досить висока і порівнянна з бар’єрними методами (індекс Перля 4-19), дещо нижчі, ніж у ВМС (індекс Перля 0,5-1,5). Більш того, фарматекс має переваги в порівнянні з багатьма поширеними методами контрацепції, так як використовується локально і не всмоктується в кров. Крім того, препарат має противірусними і антибактеріальними властивостями, захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом та вірусного гепатиту. Оскільки фарматекс володіє короткочасним запобіжним дією, для настання вагітності достатньо припинити ним користуватися. Щоб підвищити ефективність і надійність Фарматекс, необхідно суворо дотримуватися інструкції на упаковці препарату, а також попросіть партнера користуватися презервативом. Бажано використовувати звичайний презерватив з силіконовою змазкою, без ароматизаторів. У цьому випадку презерватив є основним методом контрацепції, а фарматекс виконує роль «страховки». Не покладайтеся на фарматекс під час овуляції — в цьому випадку одна-єдина помилка у використанні препарату може призвести до вагітності.

Показання до застосування

Фарматекс — засіб місцевої контрацепції, яке підходить для будь-якої жінки репродуктивного віку, що не має до цього протипоказань, особливо в таких випадках:

 • після пологів і під час годування грудьми;
 • після переривання вагітності;
 • в передклімактеричний період;
 • при необхідності епізодичного запобігання вагітності;
 • при постійному використанні пероральних контрацептивів у разі пропуску або запізнення в прийманні таблетки;
 • наявності тимчасових або абсолютних протипоказань до застосування гормональних контрацептивів;
 • при варикозної хвороби вен;
 • при підвищеному ризику зараження хворобами, що передаються статевим шляхом;
 • після ТРОМБОЕМБОЛІЗМ;
 • при підвищеній функції печінки.
 • Як зазначено вище, фарматекс зручний тим, що випускається у вигляді вагінальних таблеток, свічок, крему, вагінальних капсул і вагінальних губок. Якщо жінка страждає сухістю піхви, їй буде приємніше застосовувати фарматекс у вигляді крему або свічки. Якщо таких проблем немає, можна вибрати будь-яку форму препарату. Можна підібрати для себе зручну форму по тривалості дії. Так, таблетку треба вводити за десять хвилин до статевого акту, а активність її продовжується 3:00, свічки необхідно вводити за п’ять хвилин, активність триває чотири години. Крем фарматекс починає охороняти жінку відразу після введення, дія його триває до десяти годин. А ось губка може знаходитися в організмі жінки цілу добу, і протягом усього цього часу жінка захищена від запліднення.

  Протипоказання до застосування

  Єдиним протипоказанням до застосування Фарматекс є підвищена чутливість або алергія на бензалконію хлорид. При виникненні висипів або свербежу на статевих органах у жінки або її партнера застосування Фарматекс слід негайно припинити. Також фарматекс слід з обережністю застосовувати при контактному дерматиті, злоякісної неоплазм шкіри, вагініті (запаленні слизової піхви).

  Спосіб застосування

  Вагінальні капсули: лежачи на спині, капсулу вводять глибоко у піхву не пізніше, ніж за 10 хв до статевого акту. Тривалість дії препарату — 4 години. Обов’язково слід вводити нову капсулу перед кожним повторним статевим актом, так як 1 капсула розрахована на один статевий акт.

  Вагінальні таблетки: лежачи на спині, таблетку вводять глибоко у піхву не пізніше, ніж за 10 хв до статевого акту. Тривалість дії препарату — 3 години. Обов’язково слід вводити нову таблетку перед кожним повторним статевим актом, оскільки 1 таблетка розрахована на один статевий акт.

  Вагінальні свічки: лежачи на спині, свічку вводять глибоко у піхву не пізніше, ніж за 5 хв до статевого акту. Тривалість дії препарату — 4 години. Обов’язково слід вводити новий супозиторій перед кожним повторним статевим актом, так як 1 свічка розрахована на один статевий акт.

  Перед використанням вагінального крему слід встановити дозуючий пристрій на кінці тюбика. Наповнити його повністю (до кільцеподібної мітки або до упору поршня) так, щоб не утворювалися повітряні бульбашки. Від’єднати дозуючий пристрій від тюбика. До статевого акту ввести крем глибоко у піхву за допомогою дозуючого пристрою, повільно натискаючи на поршень. Витягти дозуючий пристрій. Введення легше виробляти лежачи. Захисна дія починається негайно та продовжується мінімум 10 годин. Обов’язково вводити нову порцію крему перед кожним повторним статевим актом, так як 1 порція крему розрахована на один статевий акт.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.