Фарматекс — не впливає на гормональний фон

загрузка...

Фарматекс — це вагінальне протизаплідний засіб, який одночасно надає спермицидное і антисептичну дію. Активною речовиною препарату є хлористий бензалконію.

Фарматекс випускають у вигляді вагінальних таблеток, свічок, мазі і тампонів. Їх потрібно вводити в піхву до початку статевого акту. Ліки пошкоджує або вбиває сперматозоїди, попадають у піхву, тим самим запобігаючи небажану вагітність. При правильному використанні препарату активні сперматозоїди не проникають в матку і маткові труби, де може відбутися запліднення. Завдяки антисептичним засобам фарматекс теоретично може захистити від деяких захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

У ході лабораторних досліджень було доведено, що він може боротися з бактеріями, що викликають гонорею, трихомоніаз, хламідіоз і генітальний герпес. Однак він не зможе захистити вас від багатьох більш небезпечних ЗПСШ, таких як сифіліс та ВІЛ. Якщо ви не впевнені у здоров’ї свого партнера, настійно рекомендується використовувати бар’єрні методи контрацепції. Надійність Фарматекс як засоби захисту від небажаної вагітності відносно невисока, особливо в порівнянні з такими контрацептивами, як гормональні таблетки і внутрішньоматкова спіраль. Тому рекомендується одночасно з ним застосовувати додаткові засоби для запобігання вагітності.

Фарматекс не робить негативного впливу на мікрофлору піхви і гормональний фон.

Застосовується для локального оберігання після пологів, у період лактації, після абортів, а також при нерегулярному статевому житті, як заміна гормональних контрацептивів. Форми препарату

Випускається в наступних лікарських формах:

 • вагінальні капсули; безалконія хлорид 18,9 мг;
 • вагінальний крем; безалконія хлорид 1,2%;
 • вагінальний крем; безалконія хлорид 54 мг;
 • вагінальні свічки; безалконія хлорид 18,9 мг;
 • вагінальні таблетки; безалконія хлорид 20 мг;
 • вагінальні тампони; безалконія хлорид 60 мг.
 • Протипоказання і запобіжні заходи

  Фарматекс можна використовувати жінкам з гіперчутливістю до хлористому бензалконію. Якщо у вас після застосування препарату почнеться роздратування слизової піхви і / або алергічна реакція у партнера, слід відмовитися від препарату. Якщо симптоми не проходять протягом кількох днів, проконсультуйтеся з лікарем. Якщо після використання Фарматекс у вас або у вашого партнера з’являться будь-які інші незвичайні ознаки, також слід порадитися з фахівцем.

  Якщо ви приймаєте будь-які препарати, включаючи безрецептурні ліки, харчові добавки і трави, перед початком прийому Фарматекс настійно рекомендується отримати консультацію лікаря чи провізора. Деякі препарати можуть послабити дію Фарматекс. Крім того, слід мати на увазі, що мило та інші аніонні поверхнево-активні речовини знижують активність сперміцидів. Перед повторним статевим актом, а також після душу і ванни слід використовувати нову дозу Фарматекс.

  Взаємодія з лікарськими засобами

  Будь який лікарський засіб, введене інтравагінально, може інактивувати місцеве спермицидное дію Фарматекс. Мило і мильні розчини нейтралізують спермицидное дію хлористого бензалконію.

  Фарматекс значно зменшує ризик виникнення вагітності, проте не усуває його повністю (близько 75%), через що його рекомендується використовувати одночасно з іншими способами запобігання, календарним або бар’єрним.

  Застосування в період вагітності та годування груддю

  Якогось шкідливого впливу, пов’язаного з використанням препарату при вагітності, виявлено не було. Експертиза тератогенних властивостей кінцевого продукту дала негативні результати, так само як і експертиза тератогенних властивостей самої діючої речовини. Крім того, дослідження показали, що бензалконію хлорид не всмоктується в кров.

  Так як було доведено відсутність проникнення діючої речовини в кров і материнське молоко, використання цього сперміциду в період годування груддю не представляє ніякої небезпеки.

  Умови зберігання

  Зберігати фарматекс слід при кімнатній температурі в сухому темному місці, недоступному для дітей і домашніх тварин.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.