Фарматекс — інструкція: остерігайтеся мила

загрузка...

Фарматекс — місцевий контрацептивний препарат, що володіє сперміцидним і антисептичною дією. Він може попередити небажану вагітність і одночасно захистити від деяких видів інфекції. Але не всі збудники статевих інфекцій виявляють до нього чутливість.

Форма випуску та механізм дії

Фарматекс (діюча речовина — хлористий бензалконію) — це місцевий контрацептив, який випускається французькою компанією «Лабораторія Іннотек Інтернасіональ» в різних лікарських формах — вагінальних таблетках, вагінальних свічках, вагінальному кремі і вагінальних тампонах. Аналогами Фарматекс є лікарські препарати: бензалконію хлорид, інцідін екстра, мікро 10 +, ника-2, хлористий бензалконію.

Фарматекс здатний пошкоджувати мембрани сперматозоїдів, у результаті пошкоджений сперматозоїд стає нездатним до запліднення яйцеклітини. Як антисептик фарматекс здатна активно впливати на збудників, що викликають такі інфекції, як гонорея, трихомоніаз, статевий герпес, деякі види стафілококів. Не чутливі до нього мікоплазми, гарднерели, бліді трепонеми (збудники сифілісу) та гриби роду Candida.

Виробники вказують, що препарат не впливає на нормальну мікрофлору піхви і гормональний цикл, але це, очевидно при правильному застосуванні. Якщо ж застосовувати фарматекс довгостроково або взагалі постійно, то природна мікрофлора піхви може постраждати.

Фарматекс не всмоктується в слизовій оболонці, він розташовується поверхнево, лише на стінках піхви. Видалити його дуже просто — він змивається водою. Крім того, він видаляється разом із звичайними піхвовими виділеннями жінки.

Показання та протипоказання

Показанням до застосування Фарматекс є тимчасове попередження небажаної вагітності для будь-якої жінки репродуктивного віку, що не має до цього протипоказань:

 • якщо є тимчасові або абсолютні протипоказання для використання гормональних контрацептивів або внутрішньоматкових протизаплідних засобів, наприклад, після пологів і під час годування грудьми дитини, після аборту, перед настанням менопаузи, при необхідності періодичного запобігання від вагітності (нерегулярних статевих контактах), при пропуску прийому чергової таблетки гормонального контрацептиву;
 • фарматекс можна використовувати як додаткову можливість уникнути небажаної вагітності при застосуванні вагінальної діафрагми або внутрішньоматкової спіралі.
 • Протипоказаннями для використання Фарматекс є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, нездатність жінки правильно, у відповідності з інструкцією використовувати препарат (наприклад, при наявності у неї різних психічних захворювань), запальний процес в піхві (кольпіт — фарматекс може перевести гострий кольпіт в хронічний, змастивши картину захворювання), ерозивно-виразкові процеси на слизовій оболонці піхви і шийки матки.

  Вагітність та годування дитини груддю не є протипоказанням для застосування Фарматекс, так як він не всмоктується в кров і не може потрапляти в жіноче молоко. Крім того, проведені дослідження довели, що цей препарат не має тератогенних властивостями, тобто не здатний викликати вроджених дефектів розвитку.

  Побічні ефекти

  Фарматекс — це препарат, який застосовується тимчасово. Якщо ж користуватися ним постійно, то цілком можливо порушення природної мікрофлори піхви, яка в нормі захищає слизову оболонку від вторгнення збудників інфекції.

  Крім того, можуть бути побічні ефекти у вигляді подразнення слизової оболонки піхви і алергічних реакцій. Алергічні реакції зазвичай проявляються печінням і сверблячкою і вимагають негайної відміни препарату.

  Ефективність Фарматекс

  Фарматекс значно знижує можливість вагітності, але не усуває її повністю. Ефективність його залежить від акуратності і правильного застосування препарату. У зв’язку з цим виробники препарату рекомендують поєднувати його з бар’єрними способами захисту від небажаної вагітності (наприклад, з піхвової діафрагмою) або з внутрішньоматковими протизаплідними засобами.

  При використанні Фарматекс не можна застосовувати мило для проведення гігієнічних процедур, так як воно руйнує діюча речовина препарату. З цією метою застосовується тільки чиста вода або спеціальне пінисте засіб фарматекс, до складу якого не входить мило. При використанні вагінальних тампонів Фарматекс не можна приймати ванну, купатися в будь-яких водоймах. Крім того, не можна додатково вводити інші лікарські препарати місцевої дії, так як вони можуть зруйнувати діючу речовину Фарматекс.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.