Фарингосепт при вагітності — попередьте застуду

Чи можна застосовувати які-небудь лікарські засоби при вагітності, і наскільки вони шкідливі в різні терміни вагітності? Такі питання жінки ставлять собі часто, так як уникнути застуд протягом всієї вагітності практично неможливо. А простуда під час вагітності може ускладнитися.

Особливості перебігу застудних захворювань у вагітних

У вагітної жінки завжди понижений імунітет, це є причиною простуд, швидких заражень різними респіраторними захворюваннями і появи ускладнень цих захворювань. Імунітет ж знижується під час вагітності через зміни гормонального фону і є захисною реакцією, інакше організм отторгнул б чужорідне тіло — плід, що розвивається. Про це, а також про те, що будь-яке захворювання, так само, як і його лікування, може негативно позначатися на стані плода, вагітна жінка повинна пам’ятати завжди і остерігатися простуд, а також контактів з хворими сезонними респіраторними захворюваннями. Але зробити це вдається далеко не завжди.

Як відомо, причиною простудних захворювань частіше бувають віруси, але іноді це можуть бути і бактеріальні інфекції. Бактеріальними інфекціями можна заразитися, наприклад, при близькому контакті, особливо якщо у людини знижений імунітет. Саме так заражаються маленькі діти в дитячих колективах. А можна «розбудити» власну, дрімаючу до пори до часу інфекцію, яка завжди присутня на слизових оболонках порожнини рота і глотки (умовно-патогенну мікрофлору), якщо знизити імунітет, наприклад, промочив ноги. Застуда робить людину беззахисною перед власною інфекцією.

Що робити вагітній жінці, як уберегтися від захворювання

Одним з виходів з положення при неважких захворюваннях може бути фарингосепт. Фарингосепт — це місцевий антисептик, який дозволено застосовувати при вагітності, оскільки він практично не всмоктується в кров, а діє лише місцево, в порожнині рота і в горлі. До Фарингосепт чутливі більшість умовно-патогенних мікроорганізмів, що мешкають на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів. Це різні види стрептококів, стафілококів, пневмококи та інші види мікроорганізмів. Небезпечні вони тим, що можуть давати важкі ускладнення, наприклад, найчастішою причиною важких аутоімунних (з алергією на власні тканини) захворювань є бета-гемолітичний стрептокок, який майже завжди мешкає на піднебінних мигдалинах і на слизовій оболонці глотки.

Лікувати простудні захворювання у вагітних потрібно, щоб вони не дали ускладнень як з боку матері, та і з боку плоду. На відміну від антибіотиків фарингосепт можна почати приймати самостійно, але потім потрібно викликати лікаря.

Механізм дії Фарингосепту

Фарингосепт випускається в таблетках, які приймають не всередину, а розсмоктують. Дорослим рекомендується приймати по 5 таблеток на день через півгодини після їди (після цього потрібно як мінімум, дві години не їсти і не пити). При розсмоктуванні фарингосепт потрапляє в слизову оболонку і слинні залози, стимулюючи вироблення слини. Дія його подвійне: він пригнічує життєдіяльність умовно-патогенної мікрофлори порожнини рота (бактеріостатична дія) і вимиває її зі слизових оболонок великою кількістю слини. При цьому пом’якшуються і основні симптоми захворювання: зменшується сухість і першіння в горлі.

Особливістю даного препарату є те, що потрапляючи в кишечник, він не пригнічує життєдіяльність його нормальної мікрофлори, яка допомагає перетравлювати їжу, тобто не викликає дисбактеріозу. Це дуже важливо для вагітної жінки, так як саме в кишечнику виробляється більшість імунних клітин, а при дисбактеріозі цей процес порушується і імунітет знижується ще більше.

Показання до прийому

Фарингосепт приймають при гострих фарингітах і загостренні хронічних фарингітів, загостренні хронічних тонзилітів — це є профілактикою подальшого поширення запального процесу по слизовим оболонкам глотки на дихальні шляхи. При ангінах, якщо в горлі з’являється гній і піднімається температура, фарингосепт прийняти, звичайно, можна, але його буде мало, треба викликати лікаря для призначення додаткового лікування. Фарингосепт зазвичай добре поєднується з будь-якими антибактеріальними засобами.

Можна приймати фарингосепт і в тому випадку, якщо з’явилися якісь проблеми із зубами. Наприклад, зруйнований зуб почав боліти. Це ознака того, що зруйнувалися його тверді тканини і інфекція потрапила в пульпу, яка знаходиться всередині. Фаріінгосепт зменшить запальний процес, але, звичайно ж, його не ліквідує, тут необхідна допомога стоматолога. Стоматолог може призначити фарингосепт і після видалення зуба для профілактики інфекції.

Фарингосепт — якісний місцевий антисептик, який можна застосовувати вагітним жінкам самостійно, але не варто забувати про те, що будь-яке захворювання вагітних повинно протікати під наглядом лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.