Фарингосепт: при перших ознаках застуди

Фарингосепт виручить , якщо з’явилися перші ознаки невеликий застуди, загострився хронічний тонзиліт або після видалення зуба. У всіх цих випадках фарингосепт попередить розмноження патогенної і умовно-патогенної мікрофлори в порожнині рота і глотці і не дасть інфекції поширитися далі.

Що таке фарингосепт

Фарингосепт — це антибактеріальний препарат для місцевого застосування. Випускається він у спеціальних таблетках для розсмоктування, так як діє тільки місцево, практичні не всмоктуючись в кров. А ось в слині фарингосепт концентрується в достатній кількості для того, щоб активно пригнічувати розмноження збудників інфекції бактеріального походження. Відбувається цей процес поступово, до 3 — 5 дню досягаючи максісмума. Фарингосепт також надає і симптоматичне вплив: знімає сухість слизової оболонки глотки, що сприяє зменшенню таких неприємних явищ, як першіння і сухий нав’язливий непродуктивний кашель. Сухість слизової оболонки знімається за рахунок того, що розсмоктування Фарингосепту стимулює вироблення слини, яка до того ж ще й вимиває бактерії з порожнини рота.

застосування Фарингосепту

Фарингосепт застосовується в основному при застудах. При цьому не має значення, бактеріального вона походження чи вірусного. При бактеріальних інфекційно-запальних процесах придушення розмноження збудників інфекції надає лікувальний ефект — протягом 3 — 5 днів наступає поліпшення або повне припинення процесу. А при вірусних інфекціях фарингосепт приймають з профілактичною метою, для того, щоб придушити розмноження мешкає в ротовій порожнині умовно-патогенної мікрофлори та попередити виникнення ускладнень.

Фарингосепт добре санує піднебінні мигдалини при хронічному тонзиліті, якщо тільки-тільки почалося його загострення. Але якщо піднялася температура, з’явився гній в мигдалинах, почалася фолікулярна або лакунарна ангіна, то одного Фарингосепту вже буде мало, в такому випадку його поєднують з антибіотиками.

Охоче призначають фарингосепт стоматологи при стоматитах, гінгівітах (запаленні ясен) бактеріального походження, а також після видалення зуба. У всіх цих випадках фарингосепт чудово допомагає, але тільки, якщо процес зайшов не дуже далеко і немає гною.

Так як фарингосепт діє в основному місцево, він практично не дає побічних ефектів, крім алергічних реакцій, від яких не застрахованим жоден лікарський препарат або харчовий продукт. Протипоказаний фарингосепт тільки при його індивідуальній непереносимості.

Фарингосепт для дітей

Препарат цілком можна призначати дітям, але тільки з трьох років, так як в більш ранньому віці діти не зможуть його розсмоктувати, а при прийомі всередину ефекту від препарату не буде. Для дітей, які відвідують дитячий садок, цей препарат підійде особливо добре, адже відомо, що в дитячих колективах постійно циркулює інфекція. Якщо в перші ж дні захворювання почати приймати фарингосепт, інфекція не буде поширюватися далі, тому одужання наступить швидше.

У дітей часто зустрічаються такі захворювання, як хронічний тонзиліт і аденоїдит, а також їх поєднання. При хронічному тонзиліті фарінгоспт діє безпосередньо в місці запалення, а при аденоїдиті перешкоджає поширенню інфекції з носоглотки в навколишні тканини. Але дитина може по-різному реагувати на інфекцію, іноді при невисокій температурі розвивається місцевий гнійний процес, тому лікувати дитину самостійно не рекомендується, краще викликати лікаря.

Призначають фарингосепт і при появі інфекційно-запальних захворювань порожнини рота і глотки у вагітних жінок. Для них фарингосепт також є прекрасним засобом, що дозволяє інфекційного агенту не поширитися далі. А це в свою чергу дозволяє уникнути ускладнень і призначення системних антибіотиків.

Фарингосепт хороший ще й тим, що потрапляючи в шлунково-кишковий тракт навіть у досить великих кількостях, він не викликає дисбактеріозів, тобто не пригнічує розмноження і розвиток корисної мікрофлори кишечника. А так як у кишечнику знаходиться основна маса лімфоїдної (продуцирующей імунні клітини) тканини, то зрозуміло, що фарингосепт не пригнічує імунітет на відміну від більшості інших антибактеріальних препаратів.

Дорослим та дітям після 7 років фарингосепт рекомендується приймати по таблетці до 5 разів на день. Його приймають через 15 — 30 хвилин після їжі і тримають у роті до повного розсмоктування. Дітям від 3 до 7 років рекомендується приймати по 3 таблетки в день.

передозувань препарату виявлено не було, тим не менш, при випадковому прийомі великої кількості таблеток потрібно промити шлунок.

Фарингосепт — місцевий антибактеріальний препарат, ефективність якого перевірена часом.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.