Фарингосепт — інструкція: як правильно приймати таблетки

Фарингосепт — це антибактеріальний лікарський препарат для місцевого застосування. Він майже не потрапляє в кров, не має загального впливу на організм, тому практично не має протипоказань і побічних ефектів. Випускається румунської фармацевтичною компанією С.К. Терапія С.А.

Механізм дії Фарингосепту

Фарингосепт (міжнародна непатентована назва — амбазон) випускається в спеціальних таблетках для розсмоктування і в таблетках для розсмоктування із смаком лимона. Це круглі плоскі скошені до краю таблетки коричневого кольору з невеликими більш світлими і темними вкрапленнями з гравіюванням «L» з одного боку. Допускається наявність світлих і темних вкраплень.

У результаті тривалого розсмоктування таблетки фарингосепт пригнічує життєдіяльність мікрофлори порожнини рота і глотки (бактеріостатична дія). До Фарингосепт чутливі більшість хвороботворних бактерій, що викликають інфекційно-запальні захворювання верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів — стафілококів, стрептококів, пневмококів.

Фарингосепт — це досить ефективний препарат, тому його можна використовувати самостійно для лікування неважких захворювань порожнини рота і глотки. Діє фарингосепт місцево, тому стійкість до нього збудників інфекції розвивається рідко і повільно.

Повільне розсмоктування Фарингосепту призводить до збільшення виділення слини слинними залозами, в результаті чого зменшується сухість у горлі, першіння, неприємні відчуття при ковтанні. Важливою особливістю Фарингосепту є те, що він не пригнічує ріст природної мікрофлори кишечника, тобто не викликає розвиток дисбактеріозу.

При розсмоктуванні таблеток фарингосепт накопичується в слині і тільки до 3-5 дня його кількість стає достатнім для прояву повного антимікробного ефекту.

Показання та протипоказання для застосування

Часто після перенесеного гострого респіраторного вірусного захворювання (особливо, якщо воно протікало важко), з’являється сухий нав’язливий кашель, першіння в горлі, які, їли їх не лікує, можуть тривати досить довго. Це ознаки бактеріального ускладнення виник після вірусної інфекції. У цьому випадку фарінгосерт за кілька днів впорається з ускладненням. Чудово допомагає він і при неважких запаленнях ясен — катаральних гінгівітах, якщо ж гінгівіт стає гнійним, то застосовують уже інші засоби. Добре піддаються лікуванню Фарингосепт початкові прояви загострення хронічного тонзиліту.

застосування Фарингосепту показано при інфекційно-запальних захворюваннях порожнини рота і глотки, викликаних чутливими до нього збудниками. Лікуються запалення глотки (фарингіти), запалення слизової оболонки порожнини рота (стоматити), околозубних тканин (гінгівіти та пародонтити) піднебінних мигдалин (загострення хронічних тонзилітів). Застосовується фарингосепт і для профілактики бактеріальних ускладнень до та після операції видалення піднебінних мигдалин (тонзилектомії) і видалення зуба.

Приймають таблетки через півгодини після їди, їх потрібно тримати в роті до повного розчинення. Перед їх розсмоктуванням потрібно ретельно прополоскати рот, після розсмоктування не можна їсти і пити протягом двох-трьох годин. Дорослим призначають по 5 таблеток на день, тобто приблизно через кожні 2,5 години по таблетці. Дітям можна застосовувати фарингосепт з трьох років не тому, що він може викликати ускладнення, а тому, що до трьох років вони просто не зможуть його розсмоктувати. Від трьох до 7 років дітям рекомендується приймати по 3 таблетки в день. Після 7 років рекомендується така ж доза, як і дорослим. Курс лікування — 4 — 5 днів, але можливо і продовження курсу за призначенням лікаря. У разі необхідності фарингосепт може призначатися одночасно з будь-якими іншими лікарськими препаратами, протипоказань для цього немає.

Протипоказанням для прийому Фарингосепту є тільки індивідуальна непереносимість препарату. При вагітності та годуванні дитини грудьми фарингосепт не протипоказаний.

Побічні ефекти

Фарингосепт звичайно добре переноситься, з побічних ефектів препарату можливі тільки алергічні реакції у вигляді шкірного висипу.

При збільшенні дозування вище рекомендованої лікувальну дію препарату не стає більш ефективним. При використанні Фарингосепту в рекомендованих виробником дозах передозування бути не може. Якщо ж з якоїсь причини прийнято відразу багато таблеток Фарингосепту, промити шлунок кип’яченою водою кімнатної температури і прийняти активоване вугілля.

Фарингосепт — перевірений часом антибактеріальний препарат для месна застосування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.