Фарингосепт для дітей — без побічних ефектів

Фарингосепт часто застосовують при лікуванні простудних захворювань у дітей, так як він діє тільки місцево, майже не має побічних ефектів і протипоказань і не викликає дисбактеріозу. Останнє особливо важливо для дітей, так як разом з появою дисбактеріозу знижується імунітет.

Ні для кого не секрет, що діти, які відвідують дитячий колектив, хворіють частіше дорослих. Це відбувається через недосконалість імунітету, який дозріває в різних дітей в різні терміни. Коли дитина перебуває вдома з матір’ю, він хворіє рідко, а при правильному догляді і вигодовуванні може і взагалі не хворіти. Правильне вигодовування — це, перш за все, грудне вигодовування до року, з молоком матері дитина отримує антитіла до різних інфекцій. Тому діти, які до року не отримували жіночого молока, хворіють частіше.

Коли дитину в два — три роки віддають в ясла або в дитячий сад, більшість дітей мають ще незрілий імунітет і відразу ж починають хворіти, так як в дитячому колективі завжди циркулює інфекція. Перший рік або кілька місяців в дитячому садку дитина може дуже часто хворіти на простудні захворювання. Але потім більшість дітей поступово адаптується і хворіє все рідше. До школі така дитина приходить з уже достатньо сформованим імунітетом. Є і такі діти, які не хворіють з самого початку — це говорить про хорошому імунітеті. А є діти з ослабленим імунітетом, які більше часу хворіють, ніж відвідують дитячий садок. Таких дітей називають «несадовскімі» — вони ще не готові до того, щоб перебувати в дитячому колективі, і якщо продовжують його відвідувати, то часто заробляють якісь хронічні інфекційно-запальні захворювання.

Як же бути бідним батькам, адже працювати-то іноді просто необхідно? У такому випадку найкраще допоможе профілактика захворювань: максимальне перебування на свіжому повітрі, зміцнення неспецифічного (не до якогось певного інфекційного агента, а до будь-яких інфекцій) імунітету у вигляді гартують, прийому вітамінно-мінеральних комплексів, при необхідності — імуномодуляторів.

Фарингосепт для попередження простуди

Непоганим засобом для того, щоб попередити тяжкий перебіг простудного захворювання є фарингосепт. Цей препарат проявляє місцеву антибактеріальну дію, його можна застосовувати відразу, як тільки дитина захворіла і у нього з’явилися ознаки застуди. Навіть якщо причина застуди — вірусна інфекція, фарингосепт принесе користь, так як попередить розмноження хвороботворних бактерій, які часто «йдуть по стопах вірусів» і проникають в запалену слизову оболонку порожнини рота і глотки. Якщо ж інфекція має бактеріальне походження, то фарингосепт надасть лікувальну дію.

Властивості Фарингосепту

Особливістю Фарингосепту є те, що він пригнічує життєдіяльність більшості умовно-патогенних бактерій, що мешкають на слизової оболонки порожнини рота і глотки. І почати давати його дитині можна відразу ж, як тільки він захворів. Але одночасно необхідно викликати лікаря для того, щоб уточнити, чи достатньо дитині буде такого лікування. Справа в тому, що іноді при зниженому імунітеті навіть гнійно-септичні інфекції протікають без підвищення температури. Якщо дитині потрібно призначити антибіотики, то їх цілком можна поєднувати з прийомом Фарингосепту — він чудово поєднується з будь-якими лікарськими препаратами. Чутливість до Фарингосепт збудників інфекції майже не знижується протягом тривалого часу.

Що особливо важливо, фарингосепт не викликає дисбактеріозу — придушення життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника, а значить, і зниження імунітету. Справа в тому, що в кишечнику розташовано багато лімфоїдної тканини, в якій виробляються імунні клітини. При дисбактеріозі відбувається неправильне переварювання їжі, і поверхня кишечника забивається токсичними речовинами, каловими каменями і слизом, що утрудняє функцію лімфоїдної тканини і знижує імунітет. Майже всі антибіотики викликають зниження імунітету.

Фарингосепт призначають дітям з трьох років, раніше його застосовувати немає сенсу, так як маленька дитина не зможе таблетку смоктати — саме так застосовується фарингосепт. З трьох до семи років препарат призначають по таблетці три рази на день через 30 хвилин після їди. Після прийому Фарингосепту не менше двох годин не можна їсти і пити. Дітям після семи років, так само, як і дорослим, рекомендується прийом 5 таблеток з день. Курс лікування — не менше 5 днів, так як фарингосепт накопичується в слизовій оболонці порожнини рота і глотки протягом 4 — 5 днів. Якщо це необхідно, лікар може продовжити прийом Фарингосепту ще на кілька днів.

Призначають фарингосепт при гострих респіраторних вірусних інфекціях, фарингітах, загостренні хронічного тонзиліту, аденоідіта (як профілактика поширення інфекції з порожнини носа на навколишні тканини), при запаленні ясен, стоматитах, після видалення зубів.

Фарингосепт — це препарат, який знайшов саме широке застосування у дітей.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.