Фарбування волосся під час вагітності: чи не зашкодить це дитині?

Чи можна фарбувати волосся під час вагітності? Це питання цікавить багатьох майбутніх мам. Як вплинуть містяться у фарбі хімікати на здоров’я майбутньої дитини? Наскільки шкідливо може бути фарбування?

Немає конкретних доказів того, що фарбування волосся під час вагітності може заподіяти шкоду здоров’ю майбутньої дитини. Частково це пояснюється тим, що це питання не було глибоко вивчений на прикладі людини. Цілком зрозуміло, чому вагітні жінки не прагнуть взяти участь у подібних дослідженнях і піддати своєї дитини небезпеки, нехай навіть потенційної.

Дослідження на тваринах показали, що фарбування вовни дає підвищений відсоток уроджених дефектів у плоду. Однак співвідношення хімікатів до крові у тварин набагато вище, ніж у людини, тому на ці результати не можна повністю покладатися. На думку вчених, хімічні сполуки, які містяться у фарбі для волосся, незначно впливають на розвиток плоду або не впливають зовсім. Так в чому ж причина для занепокоєння?

Можливі ризики і ускладнення

Які основні фактори повинна брати до уваги вагітна жінка, коли вона замислюється про фарбуванні волосся?

Попадання хімікатів на шкіру

Стійкі і напівстійкі фарби для волосся (призначені як для домашнього, так і для професійного фарбування) містять хімічну речовину під назвою парафенілендіамін (ПФД). Це окрашивающее речовина, яка при взаємодії з киснем окисляється, в результаті чого волосся темніють. Таким чином, чим темніше фарба, тим більше парафенілендіаміна вона містить.

Парафенілендіамін вважається контактним алергеном і канцерогеном. Додайте до цього той факт, що парафенілендіамін швидко вбирається в шкіру, — і стане зрозуміло, чому лікарі не рекомендують вагітним жінкам фарбувати волосся.

Крім того, деякі жінки мають підвищену чутливість до парафенілендіаміну, тому якщо ви ніколи раніше не фарбували волосся, не варто починати, коли ви чекаєте дитину — реакція організму може виявитися непередбаченою. Але навіть у тих жінок, хто регулярно фарбує волосся, може раптово виникнути чутливість до парафенілендіаміну.

Тому перед нанесенням фарби настійно рекомендується провести тест на чутливість шкіри. Втім, навіть цей тест не дає повного уявлення про те, чи є чутливість до парафенілендіаміну, так як в деяких випадках симптоми з’являються тільки через кілька тижнів.

Вдихання парів фарби

Вдихання парів фарби для волосся можуть викликати нудоту у вагітних жінок. У деяких салонах дуже хороша вентиляція, але більшість не можуть цим похвалитися. Якщо в процесі фарбування волосся вам стало погано, негайно вийдіть на свіже повітря.

Якщо погода гарна, фарбування волосся можна проводити на свіжому повітрі: це допоможе уникнути вдихання шкідливих парів, а сонячні промені прискорять дію фарби для волосся.

Якщо погода не розташовує до перебування на свіжому повітрі, періодично виходьте на вулицю і / або попросіть майстра-колориста накрити волосся пластиковим пакетом або шапочкою, щоб запобігти вдихання парів. Також рекомендуємо проводити фарбування раніше, коли в салоні немає клієнтів, — так ви зможете уникнути вдихання парів фарб навколо вас.

Альтернативи фарбування волосся під час вагітності

Ось кілька ідей, які допоможуть вам уникнути найбільш поширених проблем, пов’язаних з фарбуванням волосся під час вагітності …

Коли фарбувати волосся

Багато лікарі настійно рекомендують утриматися від фарбування волосся до закінчення першого триместру. До цього часу в ембріона вже сформувалися основні органи і неврологічні функції, і він менш чутливий до впливу зовнішніх факторів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.