Еякуляція: найважливіша частина чоловічого життя

Еякуляція — це викид сперми з пеніса, зазвичай супроводжується оргазмом. У більшості випадків еякуляція є результатом сексуальної стимуляції, включаючи стимуляцію простати. У рідкісних випадках це відбувається через захворювань передміхурової залози. Еякуляція можна відбуватися спонтанно, наприклад, у сні; у деяких чоловіків спостерігається таке порушення, як нездатність еякулювати.

Еякуляція і оргазм

Процес еякуляції є дуже сильним відчуттям, частиною оргазму. Найпотужніші відчуття зазвичай бувають під час першої та другої конвульсії, тоді ж викидається найбільша кількість сперми. З кожною наступною конвульсією кількість сперми зменшується, і хвиля задоволення стає слабкішим. Під час сексуального контакту або мастурбації більшості чоловіків дуже важко опиратися бажанню продовжувати стимуляцію пеніса, коли вони починають відчувати наближення оргазму.

Фази еякуляції

Існує дві фази еякуляції: фаза виведення і фаза викидання, або безпосередньо еякуляція. Під час фази виведення рефлекс еякуляції контролює симпатична нервова система, а фаза викидання знаходиться під контролем рефлексів спинного мозку. Під час фази виведення семявиносящих протоки скорочуються, завдяки чому сперма переміщається з придатка яєчка в ампулу семявиносящих протоки. Як правило, початок фази виведення чоловік відчуває як «точку неповернення», також відому як точка неминучості еякуляції. Потім сперма проходить по сім’явиносних протоках, змішується з рідинами з насінних пухирців, передміхурової залози і бульбоуретральних залоз, утворюючи еякулят.

Коли настає фаза викидання, еякулят викидається через уретру при ритмічних м’язових скороченнях.

Ці ритмічні скорочення також є частиною оргазму у чоловіків. Типовий чоловічий оргазм триває 17 секунд, але його тривалість може варіюватися від декількох секунд до однієї хвилини; у більшості чоловіків під час оргазму відбувається від 10 до 15 м’язових скорочень. Частота скорочень під час оргазму поступово зменшується. Перші скорочення відбуваються з інтервалом в 0.6 секунд, потім з кожним подальшим скороченням інтервали збільшуються на 0.1 секунду.

Багато чоловіків також відчувають нерегулярні скорочення протягом деякого часу після закінчення оргазму.

Сім’явиверження починається під час першої або другої конвульсії, у більшості чоловіків — під час першої.

Обсяг еякулята

Сила еякуляції і обсяг еякулята можуть відрізнятися у різних чоловіків. Обсяг насіння при нормальній еякуляції варіюється від 1.5 до 5 мл. На обсяг еякулята впливає те, скільки часу пройшло з минулої еякуляції. Найбільші обсяги еякулята спостерігаються після тривалого утримання. Тривалість стимуляції, яка призвела до еякуляції, теж може вплинути на кількість насіння. Аномально низький обсяг еякулята називається гіпосперміей; втім, його обсяг можна знижуватися і віком.

Кількість сперматозоїдів в еякуляті також може бути дуже різним; воно залежить від безлічі факторів, у тому числі, від часу попередньої еякуляції, тривалості сексуального збудження, що передував еякуляції, а також від віку, рівня тестостерону, харчування, гідратації організму та загального обсягу насінної рідини. Аномально низька кількість сперматозоїдів у спермі називається олігоспермією, а відсутність сперматозоїдів в еякуляті — азооспермія.

Після еякуляції у більшості чоловіків має пройти якийсь час, перш ніж вони знову зможуть еякулювати. Як правило, у молодих чоловіків цей проміжок досить короткий, а з віком він збільшується.

Тривалість сексуальної стимуляції до настання еякуляції може бути дуже різною. Зустрічаються такі порушення, як передчасна еякуляція і аноргазмія, або нездатність еякулювати, навіть незважаючи на бажання зробити це. Оргазм без еякуляції називають сухим оргазмом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.