Еуфорбіум композитум — гомеопатичне лікування нежиті

загрузка...

Нежить — це одне з найчастіших захворювань, яке може переходити в хронічну форму і ускладнюватися запаленням придаткових пазух носа. Той, хто хоч раз перехворів нежиттю, знає, що лікувати його дуже непросто. Крім традиційних лікарських препаратів для лікування нежиті випускаються і гомеопатичні засоби, які також непогано себе зарекомендували.

Гомеопатичні засоби — що це таке?

Основний закон гомеопатичного лікування полягає в тому, що подібне лікується подібним. Всі гомеопатичні засоби застосовуються у надмалих дозах, але якщо застосувати їх у звичайних дозах, що використовуються в традиційній медицині, то можна побачити, що вони викликають ознаки захворювань, при яких їх рекомендується призначати. Вважається, що надмалі дози ліків, здатних викликати те або інше захворювання у великих дозах, стимулюють певні органи і тканини і сприяють одужанню.

Дія гомеопатичних препаратів проходить випробування на здорових добровольцях, яким препарат призначається у великих дозах. Саме так виявляється механізм дії гомеопатичних засобів. З метою лікування хворих гомеопатичні ліки призначаються в звичайних для цього виду лікування надмалих дозах.

Механізм дії Еуфорбіум композитум

Еуфорбіум композитум є комплексним гомеопатичним препаратом для лікування нежиті, який випускається фармацевтичною компанією Хеель (Німеччина), що спеціалізується на виробництві гомеопатичних препаратів. Комплексним препарат називається тому, що в нього входить комплекс з восьми рослинних засобів і мінералів. Лікарська форма препарату — назальний спрей у флаконах з дозуючим пристроєм.

Малі дози речовин, що входять в еуфорбіум композитум, зволожують слизову оболонку носа і сприяють відновленню змінених ділянок слизової оболонки шляхом стимуляції містяться в ній біологічно активних речовин.

Особливо показаний препарат при хронічних запальних захворюваннях носа та його придаткових пазух з сухістю і атрофією (зменшенням в обсязі) слизової оболонки. При цьому стимулюється обмін речовин в пошкоджених областях і відбувається відновлення їх функцій. Еуфорбіум композитум не подразнює слизову оболонку носа і не володіє судинозвужувальну дію.

Еуфорбіум композитум надає антиалергічну дію, знімає запальні явища в слизовій оболонці носа, відновлює функції пошкоджених тканин. За допомогою Еуфорбіум композитум можна лікувати нежить будь-якого походження, його можна призначати разом з іншими, як гомеопатичними, так і не гомеопатичними лікарськими препаратами.

Еуфорбіум композитум надає лікувальну дію, яка не проявляється миттєво, на відміну від судинозвужувальних засобів, які є чисто симптоматичним лікуванням, тобто лише на деякий час знімають набряк і полегшують носове дихання. У Еуфорбіум композитум інший механізм дії, тому ефект (і досить стійкий) від його застосування можна побачити лише через кілька днів регулярного застосування.

Кому призначають еуфорбіум композитум і кому він протипоказаний

Лікарі-гомеопати призначають Еуфорбіум композитум при таких захворюваннях:

 • нежиті будь-якого походження — інфекційного, неінфекційного, алергічного;
 • гіпертрофічному нежиті, коли слизова оболонка порожнини носа і його придаткових пазух настільки розростається, що закриває носові ходи;
 • атрофічному нежиті, що супроводжується різким зменшенням в обсязі слизової оболонки порожнини носа;
 • запальних процесах у придаткових пазухах носа;
 • аденоідітах — запальних процесах в області аденоїдів;
 • отитах та євстахіїтах — запаленнях середнього вуха слухової труби;
 • алергічному нежиті.
 • Еуфорбіум композитум покращує загальний стан слизової оболонки порожнини носа, а так як слизова оболонка є бар’єром на шляху проникнення збудників інфекції в організм, то цей препарат може застосовуватися для попередження гострих респіраторних вірусних інфекцій, зокрема грипу.

  Протипоказання для призначення Еуфорбіум композитум — підвищена чутливість до компонентів препарату.

  З побічних ефектів при прийомі Еуфорбіум композитум можливе виникнення алергічних реакцій, поява підвищеного слиновиділення, свербіння і печіння в носі. Такі стани потребують відміни препарату.

  Режим застосування Еуфорбіум композитум

  Дорослим і дітям після 6 років еуфорбіум композитум впорскують в ніс по 2 дози в кожну ніздрю 3-5 разів на день при хронічних захворюваннях і 5-6 разів на день при гострих запальних процесах. Дітям до 6 років препарат призначають по одній дозі 3-4 рази на день.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.