Естрадіол, найважливіший гормон

загрузка...

Естрадіол — це жіночий статевий гормон, що відноситься до естрогенів; вони присутній в організмі в декількох формах. Протягом менструального циклу яєчники жінки виробляють від 70 до 500 мкг естрадіолу на день. Потім він переробляється в естрон і, в меншій мірі, естріол. Після менопаузи естрон є найбільш активним з циркулюючих в організмі естрогенів. (Після настання менопаузи естрон виробляють наднирники).

Естрадіол стимулює ріст і розвиток жіночих статевих органів, а також підтримує такі статеві характеристики, як наявність волосся в пахвових западинах і в паховій області, і форма тіла. Крім того, він стимулює секрецію з шийки матки, ріст ендометрія, зменшує концентрацію LDL-холестерину в крові, і підвищує рівень HDL-холестерину.

В якості лікарського засобу естрадіол використовують для полегшення симптомів менопаузи (припливів жару, сухості піхви, і так далі), запобігання остеопорозу, зниження ризику розвитку хвороб серця та інсульту, а також при дисфункціональних вагінальних кровотечах.

Протипоказання

Естрадіол не слід приймати при таких станах, як тромбоз глибоких вен, генітальні кровотечі неясного генезу, легенева емболія, алергія на компоненти препарати, вагітність і період грудного вигодовування. Крім того, його не призначають пацієнтам, у чиєму анамнезі є рак грудей, естрогенозавісімих неоплазія, інсульт, інфаркт міокарда та / або хвороби печінки.

Лікарська взаємодія

Естрадіол може інгібувати розщеплення циклоспорину, що може призвести до небезпечного для печінки і нирок підвищення концентрації циклоспорину в крові. Якщо не можна уникнути одночасного прийому цих препаратів, необхідно стежити за концентрацією циклоспорину та при необхідності корегувати дозу.

Естрадіол підвищує ризик пошкодження печінки у пацієнтів, які приймають дантролен. Крім того, він стимулює вироблення в печінці факторів згортання крові. З цієї причини пацієнтам, які одночасно приймають естрадіол і варфарин, необхідно регулярно проходити обстеження, що переконатися в тому, що варфарин продовжує нормально впоратися зі своїми завданнями.

Рифампіцин, барбітурати, карбамазепін, гризеофульвін, фенітоїн і примідон можуть порушити здатність печінки розщеплювати естрадіол.

Побічні ефекти

Побічними ефектами естрадіолу можуть бути: порушення менструального циклу, галакторея, хлоазма, підвищення кров’яного тиску, нудота, блювання, здуття живота, диспепсія, випадання волосся на голові, шкірний висип, головний біль, запаморочення, різкі зміни настрою, набряклість ніг, тромбоз глибоких чи поверхневих вен.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.