Естетичне пломбування — зуби як новенькі

загрузка...

Естетичне пломбування рекомендується при карієсі, зміні кольору зубів, тріщинах в зубах, та деяких інших проблемах. Ще недавно пломби робили тільки з амальгами — вони були міцними, але дуже помітними. Естетичне пломбування дозволяє вилікувати зуби так, що оточуючі і не здогадаються, що у вас були якісь проблеми з зубами. Основними матеріалами для естетичного пломбування є композитні смоли і стеклоїономерниє цементи.

Композитні смоли

Композитні смоли, мають складну молекулярну структуру, були вперше представлені в 1960 роках; з тих пір їх міцність, стабільність кольору, естетичні та інші якості постійно поліпшувалися. Широкий спектр кольорів дозволяє підібрати пломбу, яка буде природно виглядати на зубах. Для естетичного пломбування задніх зубів використовують найбільш міцні композитні смоли.

Тим не менш, композитні смоли не так міцні, як амальгама. Крім того, пломба з композитних смол може з часом зменшитися, і між зубом і пломбою утворюється зазор, що призведе до подальшого розвитку карієсу. З часом колір таких пломб може мінятися під впливом напоїв і продуктів харчування, які споживає пацієнт.

Стеклоїономерниє цементи

Цей матеріал часто використовується при естетичному пломбуванні дитячих зубів. Пломби з стеклоїономерних цементів містять фтор, які зміцнює зуби і запобігає їх подальше руйнування. Негативна реакція організму на такі пломби зустрічається дуже рідко.

Однак стеклоїономерниє цементи значно поступаються амальгамі в міцності, тому їх використовують, якщо навантаження на зуб з такою пломбою буде мінімальна.

Тим не менш, матеріали, використовувані для естетичного пломбування, постійно вдосконалюються, і в більшості випадків пломби добре служать протягом багатьох років.

Процедура

Естетичне пломбування проводять із застосуванням місцевого знеболювання. В першу чергу лікар віддаляється пошкоджені і демінералізованої тканини, а вже потім ставить пломбу.

Як правило, процедура естетичного пломбування триває довше, ніж установка звичайних пломб. Точна тривалість процедури залежить від того, яка кількість зубів потребує відновлення. Наприклад, щоб поставити пломби на чотири-шість зубів, може знадобитися п’ять-сім годин. Приблизна тривалість процедури, звичайно, заздалегідь обговорюється з лікарем, щоб пацієнт міг відповідним чином змінити свій розклад.

Після пломбування пацієнт може відчувати біль в яснах; ясна можуть кровоточити протягом нетривалого часу. У той же день не рекомендується вживати продукти, які можуть змінювати колір зубів, наприклад, чорницю і червоне вино.

Пацієнтам, яким робили естетичне пломбування зубів, не потрібно якої-небудь особливий догляд за зубами. Необхідно лише регулярно чистити зуби і один раз в 6-12 місяців проходити стоматологічне обстеження.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.