Естетична хірургія — крайній засіб боротьби з целюлітом

Естетична хірургія — це гілка пластичної хірургії, що займається поліпшенням, в цілому, нормальної зовнішності. До завдань реконструктивної хірургії відноситься виправлення суттєвих дефектів зовнішності.

Фахівці вважають, що естетична хірургія підходить не всім. В ході передопераційного консультування з можливими пацієнтами проводять бесіду, завданням якого є — з’ясувати, чи підходить та чи інша операція пацієнту з точки зору психології. Серед пацієнтів поширені нереалістичні уявлення про результати естетичних операцій — як правило, пластичні хірурги неохоче працюють з такими пацієнтами.

Типи естетичної хірургії

 • Абдомінопластика — усунення зайвої жирової та інших тканин з області живота. Використовується при сильному розтягуванні шкіри та м’язів живота в результаті вагітності або ожиріння.
 • Блефаропластика — корекція повік. За допомогою блефаропластики можна усунути не тільки косметичні, але і функціональні дефекти. Застосовують, як правило, при обвисання століття, яке може бути результатом як природного процесу старіння, так і деяких захворювань, що викликають пошкодження лицьових м’язів.
 • Маммопластика. Цей термін поєднує різні операції по корекції форми і розміру грудей. До мамопластики відносяться збільшення і зменшення грудей, зменшення грудей у чоловіків і підтяжка грудей. Збільшення грудей сьогодні за популярністю поступається лише ліпосакції.
 • Корекція сідниць — це, як правило, збільшення або підтяжка сідниць. У першому випадку сідниці збільшують за допомогою імплантатів або власного жиру пацієнта, взятого з інших ділянок тіла. Для підтяжки сідниць не завжди потрібно вставляти імплантати; іноді для цього використовуються малоінвазивні техніки.
 • Лабіапластіка — хірургічна корекція статевих губ. Часто використовується для зменшення статевих губ, іноді проводиться одночасно з вагінопластікой.
 • Ринопластика — зміна форми носа. Ринопластику найчастіше відносять до естетичної хірургії, хоча іноді її проводять при різних проблемах з дихальними шляхами. Людям, які хочуть пройти ринопластику, повинно бути не менше п’ятнадцяти років. Незалежно від віку пацієнтів, дуже важливо, щоб у них був правильний внутрішній настрій на операцію, так як зміна форми носа може сильно змінити зовнішність і сприйняття людиною самої себе. Одне дослідження показало, що серед пацієнтів, які бажають зробити ринопластику, високе число людей з різними розладами особистості.
 • Отопластика — зміна форми чи розміру вух. Застосовується для виправлення капловухості, для зменшення вух і для корекції вух аномальної форми, а також при значній асиметрії. Отопластику можна робити дітям дошкільного віку.
 • Підтяжка особи — популярний напрям естетичної хірургії, що дозволяє ефективно боротися з наслідками процесу старіння.
 • Ліпосакція — буквально, відкачування зайвого жиру. Як правило, видаляють жир з живота, стегон, сідниць, лежань, спини, рук, і шиї. За допомогою ліпосакції не лікують ожиріння, а лише змінюють обсяг певних частин тіла. Зазвичай за одну процедуру видаляють не більше 5 кг жиру. Видалення більшої кількості жиру може привести до серйозних ускладнень.
 • Збільшення підборіддя — естетична операція, що дозволяє зробити підборіддя більш помітним і, таким чином, врівноважити інші риси обличчя. Як правило, підборіддя збільшують за допомогою імплантату; цю операцію досить часто проводять одночасно з ринопластикою.
 • Пересадка волосся — ще один різновид естетичної хірургії. Щоб домогтися бажаного результату, багатьом пацієнтам потрібно кілька операцій.
 • Кілька порад людям, що бажають скористатися послугами естетичної хірургії

  У світі є тільки одна людина, чия думка про вашу зовнішність дійсно важливо. Це людина — ви. Якщо ви вирішите робити естетичну операцію, робіть її тільки для себе.

 • Пам’ятайте, що жодна операція не є абсолютно безпечною — ризики є завжди.
 • Інформація, яку ви отримуєте від лікаря щодо бажаної операції, повинна містити відомості як про достоїнства операції, так і про пов’язані з нею ризики.
 • Перш ніж погоджуватися на операцію у того чи іншого лікаря, через відповідні організації перевірте наявність у нього ліцензії на проведення такої операції.
 • Вибирайте відповідний час для операції. Якщо вам належить зміна місця роботи, переїзд, інша хірургічна операція, пластичні операції краще відкласти. Крім того, естетичні операції найкраще планувати під час відпустки.
 • Перш ніж зважитися на естетичну операцію, порадьтеся зі своїм сімейним лікарем.
 • Ви маєте право відмовитися від операції до того самого моменту, коли почнеться дія наркозу. Навіть якщо ви вже лежите на столі в операційній і раптом розумієте, що любите свій ніс таким, який він є від природи — сміливо відміняйте операцію. Хороший лікар поставиться до вашого рішення з повагою.
 • Не поспішайте, приймаючи рішення зробити естетичну операцію.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.