Еспумізан при вагітності: не допустить здуття

При вагітності жінок часто турбує здуття живота. Цей симптом зустрічається при вагітності мало не в кожної жінки. Іноді здуття буває невеликим, але в деяких випадках воно стає настільки сильним, що значно погіршує стан вагітної жінки.

Чому під час вагітності виникає здуття живота

Протягом всієї вагітності в організмі жінки виділяється велика кількість жіночого статевого гормону прогестерону. Головне завдання прогестерону — придушити передчасні скорочення м’язових волокон матки, тому що при скороченні м’язів матки може статися викидень.

Але наш організм влаштований так, що нервові гілочки, які йдуть до матки, переплітаються з нервовими гілочками, які йдуть до органів шлунково-кишкового тракту, тому придушення рухової активності м’язів матки викличе аналогічні зміни і в шлунково-кишковому тракті.

Вже в перші тижні вагітності жінка відчує зміни з боку органів травлення. З’являються запори, яких у неї до вагітності могло і не бути. Це говорить про те, що їжа ніяк не просувається по кишечнику, так як м’язи кишечника не допомагають їй рухатися. Запори, застій калу в кишечнику і постійне повторне всмоктування токсичних продуктів обміну речовин в кров викликають явища дисбактеріозу (зменшення в обсязі корисної мікрофлори в кишечнику і збільшення в обсязі умовно-патогенної мікрофлори), порушення процесу травлення які проявляються неправильним розщепленням їжі з утворенням великої кількості газів .

Як зменшити явища метеоризму

Вихід із цього становища може підказати тільки лікар, після чергового огляду вагітної жінки. Справа в тому, що вагітній жінці ні в якому разі не можна приймати лікарські засоби (в тому числі рослинного походження) які могли б підсилити рухову активність шлунково-кишкового тракту. Адже це може викликати посилення рухової активності і м’язів матки.

Тому більшість проносних і вітрогінний препаратів при вагітності протипоказане.

Що стосується Еспумізан, то він практично не впливає на стан гладкої мускулатури органів травлення, а значить, і м’язів матки. Цей препарат, абсолютно не всмоктується в кров і «працює» тільки в просвіті кишечника. Еспумізан називають піногасником, і він дійсно гасить піну, що утворилася від того, що дрібні бульбашки газу наповнили калові маси і слиз, що знаходяться в просвіті кишечника. Під дією Еспумізан дрібні бульбашки лопаються, перетворюючись на великі газові бульбашки, яким легше просуватися по кишечнику. До того ж під час просування частина газів всмоктується в кишечнику, а решту без проблем виводиться назовні через пряму кишку.

Чи варто приймати Еспумізан або краще перетерпіти біль, пов’язану з кишковою колькою? Остаточну відповідь на це питання може дати тільки лікар. Але, враховуючи те, що Еспумізан не всмоктується в кров і не викликає посилення рухової активності гладкої мускулатури, застосовувати його все ж варто.

Еспумізан не вимагає постійного застосування, це препарат, який потрібно в екстрених випадках, при появі болю, навіщо ж терпіти біль, якщо її можна зняти? Нічого позитивного біль при кишковій коліці з собою не несе, стан жінки від того, що вона витерпить біль, не покращиться. Навпаки, сильні болі можуть порушити стан центральної нервової системи, а від неї, як відомо, залежить стан усього організму. Тому консультуйтеся з лікарем, купуйте Еспумізан і не терпите біль.

Протипоказаний Еспумізан тільки при індивідуальній непереносимості компонентів препарату та при кишкової непрохідності. В якості побічних ефектів виробники відзначають можливу появу алергічних реакцій у вигляді різноманітних висипів на шкірі, ангіоневротичного набряку і навіть анафілактичного шоку. Але все це буває вкрай рідко.

Як застосовувати Еспумізан при вагітності

Еспумізан приймають лише при появі ознак метеоризму і кишкових кольок. У цьому випадку жінка може прийняти одну — дві капсули Еспумізан. Постійно Еспумізан не приймають. Потрібно також пам’ятати, що Еспумізан не можна приймати разом з іншими ліками — він може порушувати їх всмоктування в кишечнику. Якщо ж призначили кілька ліків, у тому числі Еспумізан для екстрених випадків, то необхідно розділити їх прийом, зробивши між ними перерву. Не можна також вживати Еспумізан одночасно з лікарськими препаратами, що знижують кислотність шлункового соку.

Вагітна жінка повинна абсолютно чітко знати, що яким би нешкідливим ні був лікарський препарат (наприклад, той же Еспумізан), приймати його можна тільки з дозволу лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.