Еспумізан — інструкція: якщо немає сил роздуватися

Частота дисбактеріозу, основною ознакою якого є скупчення в кишечнику газів, змусила фармацевтичну промисловість випускати все нові засоби для видалення газів з кишечника. Такі лікарські засоби називаються ветрогонние, до них відноситься і Еспумізан.

Антипохмільний лікарський препарат Еспумізан

Вітрогонні лікарські препарати сприяють видаленню газів, що скупчилися в кишечнику, через природні отвори. До натуральних вітрогонною засобів відносяться рослини, які містять ефірні олії (наприклад, фенхелю, кропу городнього, петрушки). Вторгнень дію таких коштів здійснюється за рахунок зменшення спазму мускулатури кишечника. При цьому просвіт кишечника збільшується, посилюється його рухова активність (поступальні рухи у напрямку до виходу) і гази разом з каловими масами видаляються через задній прохід.

Еспумізан (міжнародна непатентована назва — симетикон) — це вторгнень засіб нового типу, він діє по-іншому. Він також трохи розслабляє спазм м’язів кишечника, але це не основна його властивість. Еспумізан є активним піногасником, тобто він руйнує газові бульбашки в калових масах і кишкового слизу. В результаті газові бульбашки зливаються між собою, а піна зменшується в об’ємі. Великі обсяги газу частково поглинаються стінками кишечника, а частково виводяться назовні (великі бульбашки газу виводяться легше, ніж дрібні) під час перистальтичних рухів кишечника. Весь процес призводить до того, що знижується тиск у просвіті кишечнику, а значить, проходять і кишкові кольки.

Ще одна дія Еспумізан полягає в тому, що він формує захисну плівку на слизовій оболонці кишечника і захищає її від травмування, що є профілактикою хронічних колітів. Випускаються і різні аналоги Еспумізан, діючою речовиною яких також є симетикон. Це, наприклад, дісфлатіл, сімікол, пепфіз, метеоспазміл, полісілан, цеолат.

Еспумізан є абсолютно нетоксичним препаратом, так як він зовсім не всмоктується в кишечнику і виводиться разом в каловими масами в незміненому вигляді. Широке застосування Еспумізан знайшов при проведенні різних діагностичних досліджень органів травлення. Під час таких досліджень (рентгенологічних, ультразвукових, ендоскопічних) бульбашки газу можуть порушувати видимість досліджуваних органів. Після прийому Еспумізан рентгенографія кишківника може проводитися без проблем, так як контрастну речовину, введене в кишечник для контрастного зображення органу, розтікається по його слизовій оболонці без будь-яких розривів, викликаних підвищеним газоутворенням. Тому на рентгенограмах, зроблених після прийому Еспумізан, зазвичай немає неточностей зображення.

При ультразвуковому і ендоскопічному дослідженні пеногасячі властивості Еспумізан також полегшують проведення діагностики.

Кому і з якою метою призначається Еспумізан

Еспумізан застосовується:

 • при лікуванні захворювань органів травлення, які супроводжуються здуттям кишечника (хронічних колітів, ентероколітів, дисбактеріозу, хронічного панкреатиту, холециститу);
 • для зменшення здуття живота після порожнинних операцій, яке виникає на тлі тимчасового парезу (знерухомлення) кишечника);
 • при отруєнні деякими засобами побутової хімії, які викликають утворення рясної піни в кишечнику;
 • перед рентгенологічними, ультразвуковими та ендоскопічним дослідженнями органів черевної порожнини та малого тазу.
 • Протипоказаний прийому Еспумізан при індивідуальній непереносимості його компонентів і при непрохідності кишечника — великі бульбашки газу можуть погіршити стан хворого. Більше протипоказань для прийому Еспумізан немає, оскільки він не потрапляє в кров і не має загального впливу на організм. Призначають його і при вагітності, в період лактації та дітям в періоді новонародженості.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.