Еспумізан для новонароджених: допоможе впоратися з газами

Еспумізан часто застосовується в практиці лікарів-неонатологів . Відбувається це тому, що у новонароджених дітей животик здувається дуже часто, так як їх шлунково-кишковий тракт ще не пристосувався до роботи в умовах позаутробного існування. Еспумізан в цьому випадку добре допомагає.

Стан шлунково-кишкового тракту у новонародженої дитини

Як відомо, дитина народжується стерильним. І відразу ж його покриви починають заселятися численними колоніями бактерій, як корисних, так і шкідливих — патогенних і умовно-патогенних. Заселяється мікрофлорою і шлунково-кишковий тракт новонародженої дитини. Поки важко сказати, які саме бактерії переважають у кишечнику дитини першого місяця життя — корисні чи шкідливі. Все це викликає порушення перетравлення їжі з утворенням газів. Добре, якщо дитина отримує грудне молоко — воно сприяє більш швидкій адаптації шлунково-кишкового тракту до позаутробного життя і пригнічує життєдіяльність патогенної мікрофлори, так як містить біологічно активні речовини, надають антибактеріальну дію і сприяють перетравлюванню їжі.

Якщо ж дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то цих стримуючих факторів немає, і у нього часто виникають різні порушення в роботі травної системи, які майже завжди супроводжуються здуттям живота. Батьки маленьких дітей пам’ятають, що в перші місяці життя дитина могла годинами кричати, якщо у нього здувається животик.

Як діє Еспумізан на організм новонародженої дитини

При кишкових коліках неонатологи рекомендують давати кроповим воду, приготовлену аптечним способом (таким маленьким дітям краще не давати саморобних ліків) або Еспумізан. Останній засіб набагато більш ефективно, ніж традиційна кропова вода. Але деякі батьки бояться давати такому маляті ліки, вважаючи, що «ця хімія» завжди має якісь побічні явища.

Побоюватися побічних явищ Еспумізан не варто, так як він не всмоктується в кишечнику і не потрапляє в кров, а значить, не має загального впливу на організм. Еспумізан називають піногасником за те, що він не стільки виводить гази, скільки знищує дрібні бульбашки, змушуючи їх зливатися у все більш крупні. Під дією Еспумізан калові маси і слиз, які були об’ємними, значітльно зменшуються в об’ємі. А великі газові бульбашки вільно покидають кишечник природним шляхом через пряму кишку.

У яких випадках новонародженим дітям призначається Еспумізан

Еспумізан призначають новонародженим як при періодичних явищах метеоризму, так і при різних кишкових інфекціях у складі комбінованої терапії. Кишкові інфекції — явище досить часте у новонароджених, особливо у тих, які знаходяться на штучному вигодовуванні. Запальний процес у кишечнику не дозволяє їжі правильно розщеплюватися і своєчасно всмоктуватися в кров. Порушення процесу травлення супроводжується виділенням великої кількості газів і кишковими коліками. Новонароджена дитина дуже чутливий до болю, яка не дозволяє йому смоктати груди, коли йому хочеться, спати, викликаючи перезбудження і головний біль.

Великою підмогою є Еспумізан і при розвитку гнійно-септичних захворювань у новонароджених дітей. У цьому випадку дітям призначається антибактеріальна терапія, що викликає ще більші явища дисбактеріозу, які супроводжуються здуттям живота після кожного годування. Дитина стає дуже неспокійним, погано смокче груди, так як при прикладанні до грудей у нього починається рефлекторний спазм м’язів кишечника і сильні болі, які викликаються роздратуванням газами чутливих нервових закінчень, розташованих у слизовій оболонці кишечника.

У всіх цих випадках на допомогу приходить Еспумізан, який гасить піну і виводить гази з кишечника. Це зменшує або знімає зовсім болі в животі і дозволяє дитині спокійно посмоктати груди, заспокоїтися і поспати.

Побічні ефекти, пов’язані з прийомом Еспумізан у новонароджених

Неонатологи часто призначають Еспумізан новонародженим дітям, оскільки він практично не дає ніяких ускладнень, крім алергічних реакцій. Але так як алергічні реакції все ж цілком можливі, після перших двох прийомів Еспумізан слід уважно спостерігати за дитиною, оглядати його шкіру (немає на ній висипу), стежити, чи не з’явилася у нього задишка. При підозрі на алергічну реакцію, потрібно негайно викликати швидку допомогу, так як алергічні реакції у новонароджених можуть протікати дуже важко.

Ще одним протипоказанням для призначення Еспумізан новонародженим є підозра на кишкову непрохідність.

Еспумізан новонародженим повинен призначати тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.