Еспумізан для дітей — полегшує, але не лікує

Здуття живота і кишкові кольки частіше бувають у дітей до року. При нормальному розвитку дитини до третього місяця життя ці явища зазвичай вже походять, але при штучному вигодовуванні, порушенні режиму харчування, неправильний догляд за дитиною, кишкові кольки можуть турбувати дитину до року і в старшому віці.

Чому у дітей можуть виникати явища метеоризму

У перші два — три місяці життя здуття живота і кишкові кольки виникають практично у всіх дітей. Але в міру того, як шлунково-кишковий тракт заселяється нормальною мікрофлорою, ці явища проходять. У другому півріччі життя в нормі їх вже бути не повинно.

І, тим не менш, такі явища зустрічаються після першого півріччя і дуже часто. Причиною цього може бути штучне вигодовування, яке не дає необхідного захисту шлунково-кишковому тракту від інфекції і не допомагає дитині адаптуватися до позаутробного харчуванню. В результаті умовно-патогенна мікрофлора розвивається в кишечнику дитини швидше, ніж нормальна мікрофлора. Це призводить до того, сто корисних бактерій не вистачає для правильного перетравлення їжі та під час травлення виділяється велика кількість газів. Такий стан називається дисбактеріозом.

У дітей до року і старше дисбактеріоз небезпечний тим, що токсичні продукти, що утворюються в процесі порушеного травлення, всмоктуючись у кров, можуть викликати алергічні реакції. Саме дисбактеріоз найчастіше є причиною різних алергічних висипань на шкірі, а після двох — трьох років — бронхіальної астми та нейродерміту. Тому педіатри таке велике значення надають правильному вигодовуванню дитини до року, своєчасному введенню прикорму, який поетапно замінює жіноче молоко. При правильному харчуванні грудне вигодовування природним чином витісняється з раціону дитини до року, не викликаючи явищ дисбактеріозу, метеоризму і кишкових кольок.

У дітей після року явища метеоризму можуть говорити про формування якогось хронічного захворювання шлунково-кишкового тракту. Таку дитину потрібно, перш за все, обстежити і тільки потім призначати адекватне лікування. Безконтрольне застосування вітрогінний (виводять гази) коштів в даному випадку не вихід з положення.

Застосування Еспумізан у дітей

Еспумізан самостійно без попереднього обстеження застосовується тільки у дітей першого півріччя життя. Після першого півріччя дитині зазвичай досліджують кал на наявність ферментативної недостатності і дисбактеріозу. Якщо такі процеси виявлені, дитині призначається комплексне лікування, в тому числі застосування Еспумізан при кишкових кольках.

Еспумізан є швидкопомічними засобом, він просто полегшує стан дитини, виводячи з організму гази. Але на причину захворювання він не робить ніякого впливу. Під впливом Еспумізан в кишечнику гаситься піна, утворена бульбашками газу, які заповнюють калові маси і слиз у просвіті кишечнику. Бульбашки лопаються і збираються у великі газові бульбашки, які потім легше виводяться через пряму кишку. Калові маси, вже не займають весь просвіт кишки, також спокійно виводяться з організму. Лікувальна дія Еспумізан може виявлятися тільки в тому, що він покриває захисною оболонкою слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, не дозволяючи її травмувати.

Незважаючи на те, що дія Еспумізан симптоматичне, прийом його має велике значення, так як знімаються болі, а значить не так сильно травмується центральна нервова система, від якої залежить робота всього організму. У дітей-алергіків нервова система ще більше розхитана постійними зудять висипаннями на шкірі, тому Еспумізан і тут надає не тільки симптоматичне, але і лікувальну дію. Відмовлятися від Еспумізан не варто ні в якому віці.

Протипоказаний Еспумізан тільки в тому випадку, коли у дитини підвищена чутливість до цього препарату, що зустрічається досить рідко. Також рідко при його призначенні виникають алергічні реакції. Тим не менш, у батьків повинен бути постійний настрій на алергічні реакції, особливо при прийомі якогось нового ліки або продукту харчування.

Еспумізан протипоказаний при підозрі на непрохідність кишечника — від газів частина кишечника сильно роздується, що викличе Вільно біль.

Еспумізан дітям до двох-трьох років призначається у вигляді емульсії (вона випускається у флаконах). Приймають його по чайній ложці при нападах кишкової коліки.

Після трьох років зазвичай переходять на капсули (але це не обов’язково, комусь може бути зручніше продовжувати користуватися емульсією). Капсули приймають по одній на прийом.

Еспумізан — це лікарський препарат, який повинен бути в кожній домашній аптечці.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.