Ескапел: побічні ефекти можуть бути серйозними

Ескапел — це препарат, який призначений для екстреної профілактики небажаної вагітності. Якщо застосовувати його правильно, у виняткових випадках і лише за призначенням лікаря з урахуванням показань і протипоказань, то побічних ефектів цілком можна уникнути.

Кому протипоказаний прийом Ескапел

Ескапел має небагато протипоказань. Це тяжкі захворювання печінки з порушенням їх функції, деякі вроджені види ферментативної недостатності (наприклад, недолік лактази — ферменту, здатного розщеплювати молочний цукор — лактозу, а також порушення всмоктування простих цукрів — глюкози і галактози), вагітність, годування дитини груддю, вік до 16 років і індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

З обережністю препарат рекомендується призначати при будь-яких захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів, хвороби Крона (виразковому поразку кишечника).

Незважаючи на те, що Ескапел протипоказаний при вагітності, виробник (угорська фармацевтична фірма Гедеон Ріхтер) відзначає, що негативного впливу препарату на плід при виникненні вагітності на фоні застосування екстреного методу контрацепції виявлено не було.

Ескапел рекомендується застосовувати жінкам з регулярним менструальним циклом.

Побічні ефекти загального характеру

Побічні ефекти Ескапел можна розділити на побічні ефекти загального характеру (тобто вплив на організм в цілому) і вплив безпосередньо на жіночі статеві органи і репродуктивну систему жінки.

Побічні ефекти загального характеру зустрічаються порівняно часто. Так, з боку шлунково-кишкового тракту можливі нудота, блювання і розлад стільця у вигляді проносу.

Часто зустрічаються і порушення з боку центральної нервової системи у вигляді млявості, втоми, апатії. Не менш часто з’являються головний біль і запаморочення.

Як і будь-який лікарський препарат Ескапел може викликати алергічні реакції, які можуть виявлятися у вигляді кропив’янки (крупнопятнистой або папульозний висипки, часто зливається і переходить у набряк підшкірних тканин — набряк Квінке), різноманітна шкірна свербляча висип і так далі.

Побічні ефекти з боку жіночої статевої сфери при правильному прийомі Ескапел

Правильний прийом Ескапел — це прийом за призначенням і під наглядом лікаря в рідкісних (виняткових випадках) і після виключення протипоказань для прийому цього препарату.

З боку жіночої статевої сфери побічні ефекти при прийомі Ескапел зустрічаються часто — надвисокі дози гормонів дають про себе знати. Майже завжди на фоні прийому Ескапел з’являються болі внизу живота і болючість молочних залоз. Ці побічні ефекти проходять швидко.

Можливі порушення менструального циклу. При цьому можуть виникати як міжменструальні кровотечі, так і виражені менструальні кровотечі. Можлива також, навпаки, затримка менструації, але не більше ніж на тиждень. Виробники Ескапел рекомендують у разі більш тривалої затримки менструації провести обстеження для виключення вагітності. У разі маткової кровотечі рекомендується звернутися до акушера-гінеколога і пройти обстеження.

Що буде, якщо Ескапел застосовувати часто

Такі гормональні удари для будь-якої жінки не пройдуть дарма. Але особливо можуть постраждати підлітки і жінки, у яких є які-небудь порушення менструального циклу. Частий прийом Ескапел (наприклад, майже кожен місяць або навіть кілька разів за один менструальний цикл) призведе з часом до виснаження яєчників і безплідності.

Першою ознакою виснаження яєчників є стійке порушення менструального циклу. Найчастіше цикл подовжується, а менструації супроводжуються сильними болями. Такий стан називається дисменорея. При появі перших ознак дисменореї необхідно звернутися до лікаря і провести курс відновного лікування.

Якщо цього не зробити, то порушення менструального циклу стануть ще більш вираженими. Так, можлива поява проблем з овуляцією — менструальні цикли в більшості своїй стають ановуляторними. А якщо і далі не надавати всім цим симптомам значення, то можливо повне припинення менструацій — аменорея. Чи можна буде відновити репродуктивну функцію жінки в цьому випадку, лікар зможе сказати тільки після всебічного обстеження.

При прийомі Ескапел завжди потрібно пам’ятати, що цей препарат призначений тільки для екстреного попередження небажаної вагітності і не може бути використаний регулярно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.