Ескапел — наслідки при правильному прийомі мінімальні

Ескапел — це гормональний препарат для екстреної профілактики вагітності. У його склад входить синтетичний аналог прогестерону у великій дозуванні — в десятки разів перевищує дозування цього препарату в гормональні контрацептиви, рекомендованих для постійного прийому.

Як впливає Ескапел на гормональну систему жінки

Ескапел (активна діюча речовина — левоноргестрел) — це синтетичний гормон, який є аналогом жіночого статевого гормону прогестерону. В одній таблетці Ескапел міститься 1,5 мг (1500 мкг) діючої речовини. Для порівняння: в гормональні контрацептиви, які приймаються на постійній основі, міститься всього 30 мкг цієї ж речовини. Така велика доза викликає сильний гормональний сплеск, після якого жінці не так просто відновитися. Але для одержання необхідного ефекту (попередження вагітності в екстрених випадках) необхідна саме така доза.

Ескапел володіє вираженою гормональною активністю схожою з дією прогестерону, одночасно він пригнічує вироблення жіночих статевих гормонів естрогенів. Все це сприяє попередженню небажаної вагітності на ранній стадії.

Тому Ескапел рекомендується приймати тільки з виняткових випадках, наприклад, безпосередньо після згвалтування, якщо порвався презерватив і так далі. Ескапел — це препарат, який продається в аптеках за рецептом, оскільки призначає його тільки лікар, він же вирішує, чи підійде жінці даний засіб, так як Ескапел має протипоказання і побічні ефекти.

Часте застосування Ескапел (особливо самостійно, без призначення лікаря) неприпустимо, тому що може призвести до виснаження яєчників. Відновити такий стан буде складно, швидше за все, жінка просто не зможе більше мати дітей.

Жінки абсолютно точно повинні розуміти, що будь-які препарати, пов’язані з попередженням або перериванням вагітності повинні прийматися тільки за призначенням лікаря. Ці препарати, як скальпель хірурга, можуть принести користь, а можуть викликати важкі наслідки.

Які негативні наслідки можуть виникати при прийомі препарату

Основний механізм дії Ескапел полягає в тому, що він пригнічує збільшення в об’ємі слизової оболонки порожнини матки (ендометрія) і змушує її продукувати секрет, необхідний для підтримки вагітності. Ескапел надходить у великій дозуванні і всього один раз — це призводить до того, що слизова оболонка порожнини матки стає непридатною до впровадження в неї зародка і вагітність не наступає. Але такий різкий гормональний удар і подальший обрив надходження гормонів може призводити до швидкого відторгнення ще не готовою до цього процесу слизової оболонки, що буде супроводжуватися сильним маточним кровотечею. Іноді такий жінці потрібно стаціонарна допомога.

Деякі жінки часто застосовують Ескапел і не звертають уваги на маткові кровотечі, але це до пори до часу — часті безсистемні кровотечі призводять до розвитку залізодефіцитної анемії, яку набагато легше отримати, ніж вилікувати, а також до загального ослаблення організму.

При постійному застосуванні Ескапел починають виснажуватися яєчники, вони виробляють мало природних жіночих статевих гормонів. Зменшується секреція не тільки прогестерону, але і естрогенів, що призводить до порушення менструального циклу в першій і другій фазі і до безпліддя. Менструальний цикл змінюється (частіше в бік подовження), менструації стають нерегулярними, хворобливими, не всі цикли супроводжуються овуляцією, іноді овуляція зникає зовсім. У деяких випадках менструації можуть припинитися.

Відсутність менструації називається аменореєю. При цьому стані завагітніти і народити дитину неможливо. Але якщо зміни ще не прийняли стійкого характеру, то репродуктивну функцію жінки ще можна відновити — буде потрібно тривале лікування під контролем лікаря.

Ескапел не дарма заборонено приймати підліткам до 16 років — у цьому віці він найбільш небезпечний і може викликати стійкі зміни (які деколи неможливо ліквідувати навіть за допомогою правильного адекватного лікування) в репродуктивній системі жінки. При згвалтуваннях дівчаток Ескапел іноді застосовується, але строго під спостереженням лікаря.

Ні в якому разі (навіть за екстреними свідченнями) не слід приймати Ескапел жінкам з порушеннями менструального циклу, в тому числі з порушеннями функції яєчників — це може викликати важкі порушення функції цього органу і безпліддя.

Ескапел — це препарат, який може застосовуватися тільки в крайніх випадках і за призначенням лікаря, який знає все про стан здоров’я жінки. У разі частого застосування цей препарат може викликати безпліддя.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.