Ескапел і алкоголь — краще не експериментувати

Ескапел випускає відома угорська фармацевтична компанія Гедеон Ріхтер, яка має хорошу репутацію на фармацевтичному ринку. І так як в розробленій виробником інструкції нічого не говориться про поєднанні Ескапел і алкоголю, то можна припустити, що фатальних наслідків при цьому в більшості випадків не відбудеться.

Поєднання алкоголю з різними лікарськими препаратами часто виявляється «за бортом» досліджень, тому ніхто не може виключити негативних наслідків такого поєднання для деяких жінок. Не можна забувати про те, що Ескапел — це препарат, який призначений для екстрених випадків, а значить, провести повне обстеження і повністю виключити всі протипоказання для його прийому вдається далеко не завжди. До того ж деякі жінки, незважаючи на попередження гінекологів, застосовують Ескапел з певною регулярністю, тобто досить часто, що викликає ряд значних змін в репродуктивній системі, і ніхто не знає, як відреагує організм такої жінки на прийом ще й алкоголю.

І найголовніше: Ескапел містить ударні дози гормонів, які буквально струшують організм жінки. Навіщо ж його струшувати ще й за допомогою алкоголю?

Поєднання алкоголю і Ескапел посилять всі побічні ефекти останнього

Ескапел протипоказаний при важких захворюваннях печінки з порушенням її функції. З обережністю рекомендується його застосовувати при будь-яких захворюваннях печінки і жовчних шляхів. Це необхідно тому, що саме в печінці відбувається розкладання Ескапел на продукти обміну (метаболіти). Якщо печінка частково втратила свою функцію, то гормони будуть накопичуватися в крові, що може привести до передозування препарату. Передозування Ескапел виражається в посиленні всіх побічних ефектів — нудоти, блювання, проносу, почуття втоми, запаморочень і головного болю. З боку жіночої статевої сфери можливі кровотечі і порушення менструального циклу.

Алкоголь — це речовина, яка володіє прямим токсичним впливом на клітини печінки. Тобто при поєднанні Ескапел і алкоголю побічні ефекти гормонального препарату можуть ще більше посилюватися. Багато в чому ступінь вираженості побічних ефектів буде залежати від того, скільки і яких саме спиртних напоїв випила жінка. Але не виключено, що й невеликі дози алкоголю можуть надати негативну дію — печінка, як правило, обстежують тільки тоді, коли з’являються симптоми захворювання. А багато захворювань печінки протікають спочатку безсимптомно.

Алкоголь і Ескапел можуть збільшити ризик сильних кровотеч

При прийомі ударної дози Ескапел, а потім різкому обриві надходження гормонів, настає відторгнення слизової оболонки порожнини матки (ендометрія), що супроводжується кровотечею. У більшості випадків таке кровотеча не буває сильним і триває як звичайна менструація. Але іноді кровотечі бувають сильними, аж до того, що жінці потрібна екстрена допомога.

Алкоголь діє на кровоносні судини двофазне: спочатку він їх розширює, а потім звужує. Якщо у жінки після прийому Ескапел почалася кровотеча, то алкоголь його підсилить. Якщо кровотеча буде значним, то може створитися критична ситуація, яка загрожує життю жінки.

Ескапел і алкоголь — як це поєднання може відбитися на вагітності

Ескапел не дає повної гарантії того, що вагітність не настане. Так, якщо таблетка була прийнята в першу добу, то ефективність препарату дорівнює майже 95%, прийом Ескапел в наступні дві доби значно знижують цей відсоток. Тому вагітність на фоні прийому Ескапел все ж наступити може. Як стверджують виробники, прийом Ескапел шкоди зародку не завдасть і якщо жінка вирішить залишити вагітність, вона буде розвиватися нормально.

Цьому сприяє ще й та обставина, що в перший тиждень вагітності зародок самостійно просувається по маткової трубі, не будучи пов’язаний як-небудь з організмом матері. А значить, і всі прийняті їй у цей період шкідливі речовини не можуть надавати негативного впливу на майбутню дитину.

Це ж стосується і алкоголю — в перший тиждень вагітності він не чинить впливу на зародок. Але це не виключає негативного впливу алкоголю на ще не вийшла з яєчника яйцеклітину (вона-то якраз пов’язана з організмом матері) і на сперматозоїд. Токсичний вплив може пошкодити яйцеклітину чи сперматозоїд, що призведе до народження неповноцінної дитини. Ескапел ж не перешкоджатиме такому розвитку подій.

Суміщення Ескапел і алкоголем найчастіше пройдуть без ускладнень (якщо, звичайно, не було зловживання спиртним), але не виключені і непередбачувані наслідки такого поєднання.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.