Ескапел — екстрена захист від небажаної вагітності

Ескапел є так званим засобом екстреної контрацепції — він застосовується, коли не спрацювали або з якоїсь причини не могли бути використані протизаплідні засоби першого вибору. Активним інгредієнтом Ескапел є левоноргестрел, який запобігає запліднення яйцеклітини. Якщо ж запліднення вже відбулося, він може викликати зміни ендометрія, щоб утруднити імплантацію ембріона, але контрацептивний ефект у цьому випадку зменшується.

Ескапел запобігає вагітності у 84% випадків. Чим швидше після статевого акту жінка прийме Ескапел, тим вища ймовірність того, що вагітність не настане. При правильному застосуванні препарат не чинить значного впливу на фактори згортання крові і метаболізм жирів і вуглеводів.

Фармакокінетика

Після перорального прийому Ескапел абсорбується швидко і майже повністю. Вміст препарату в крові досягає максимуму — 18,5 ng / mL — в середньому через дві години. Потім рівень левоноргестрелу починає досить швидко знижуватися. Період напіввиведення препарату — 26 годин. Метаболіти левоноргестрелу виводяться з організму приблизно в рівних пропорціях разом із сечею і стільцем. У печінці відбувається гідроксилювання левоноргестрелу, звідки він виводиться вже у вигляді глюкуроніду. Фармакологічно активні метаболіти левоноргестрелу на даний момент не відомі.

Левоноргестрел зв’язується з сироватковим альбуміном і ГЗСС (глобулін, що зв’язує статеві гормони). 65% дози Ескапел зв’язується з ГЗСС та лише 1.5% присутній в сироватці крові у формі вільного стероїду.

Після прийому однієї таблетки Ескапел середнє значення ГЗСС у сироватці крові досягає приблизно 40 nmol / L. Він залишається на такому рівні або ще трохи підвищується протягом 24 годин, а потім поступово знижується і протягом 192 годин досягає рівня 30 nmol / L. Абсолютна біодоступність препарату оцінюється як майже стовідсоткова.

Показання до застосування

Екстрена контрацепція протягом 72 годин після незахищеного статевого акту, під час інші засоби контрацепції використовувати не вдалося.

Протипоказання

 • Гіперчутливість до компонентів препарату
 • Тяжка печінкова недостатність
 • Вагітність або підозра на вагітність
 • Прийом Ескапел в період лактації допустимо тільки після консультації з лікарем. З грудним молоком виводиться приблизно 0.1% дози левоноргестрелу. Щоб зменшити вплив препарату на малюка слід приймати Ескапел негайно після годування і протягом наступних 24-48 годин годувати дитину з пляшечки.

  Увага!

  Ескапел є засобом екстреної контрацепції і повинен використовуватися лише в крайніх випадках. Він не призначений для регулярного використання. Ескапел не може гарантовано запобігти настанню вагітності. Якщо незахищений статевий акт стався більш, ніж за 72 години до прийому Ескапел, вагітність могла наступити і препарат не здатний її перервати. Якщо після прийому Ескапел відбувається затримка менструації, потрібно зробити тест на вагітність. При настанні вагітності протягом того ж циклу, коли жінка приймала Ескапел, існує підвищена ймовірність розвитку позаматкової вагітності. Цей ризик особливо високий у жінок, в чиєму анамнезі є позаматкова вагітність, хірургічна операція на маткових трубах і запальні захворювання тазових органів.

  Лікарська взаємодія

  Наступні препарати можуть знизити ефективність Ескапел та інших контрацептивів, що містять левоноргестрел: барбітурати (включаючи примідон), фенітоїн, карбамазепін, ліки на основі трав, що містять звіробій, рифампіцин, ритонавір, рифабутин, гризеофульвін, ампіцилін та інші антибіотики, у тому числі лікарські засоби, що застосовуються для лікування туберкульозу, циклоспорин. Крім того, левоноргестрел може інгібувати метаболізм циклоспорину, через що рівень цього препарату в крові може стати небезпечно високим.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.