Есенція: ніжна суть рослин

загрузка...

Досить часто есенцією називають ефірне масло тієї або іншої рослини, проте це в корені помилково: масло отримують шляхом дистиляції квіток або листя, а есенція виробляється самим квіткою або деревом природним шляхом. Оскільки натуральні есенції — задоволення дороге, для парфумерної, харчової і косметичної промисловості їх виробляють штучним шляхом, наслідуючи запаху ароматних рослин.

Що таке есенція в ароматерапії

есенції називається природна речовина, яка виробляється рослиною протягом його життєдіяльності. Саме есенція додає характерний запах квітів, листя, стебел, корі того чи іншого представника царства флори. Однак у промисловості есенцією іменують і духи, які отримують шляхом настоювання різних частин рослини на спирту. Крім того, у фармацевтиці та харчової промисловості цим же ім’ям називають і концентрований розчин, який розбавляють при вживанні, наприклад, популярна оцтова есенція.

Есенцію виробляють секреторні клітини різних частин рослини, досить розламати свіжий листок або доторкнутися до тичинок квітки, вдихнути його аромат, щоб відчути енергетику і пахощі чудових природних дарів. У плодах цитрусових есенція знаходиться в крупних вакуолях соковитою шкірки, витягти її легко механічним натисканням. Можна зробити простий експеримент: роздавав шкірку стиглого мандарина або апельсина, піднести до неї запалений сірник. Масло плода буде підтримувати вогонь протягом декількох секунд.

Рідкий світло рослин

Ефірні олії, одержувані з того чи іншого рослини, безпосередньо залежать від виду і умов зростання. Саме цим пояснюється розкид цін на олії. Кількість есенції в яскраво пахнуть кольорах більше, ніж, приміром, в корі цілющих дерев. Регіон вирощування, час року, склад грунту, вологість і кількість світла, одержуваного рослиною, впливають на цінні якості есенції. Фахівці точно вибирають час збору квітів, листя, стебел і кори для отримання цінного ефірного масла, щоб урожай був щедрим.

За хімічним складом есенції досить складні. За допомогою енергії сонячного світла, представники земної флори комбінують хімічні елементи природи — повітря, води, грунту, перетворюючи молекули водню, кисню і вуглецю в складні різноманітні сполуки ароматів. За своїм хімічним складом ефірні есенції в ароматерапії поділяються на вісім основних груп: спирти, кислоти, терпени, кетони, альдегіди, складні ефіри, феноли та сесквітерпени. Практично у всіх есенціях рослин хіміки можуть виявити всі вісім складових, однак кожна комбінація унікальна, неповторна, тому так легко відрізнити ефірна олія троянди від акації, а імбиру від лаванди.

Це цікаво

В ароматерапії побічні ефекти при лікуванні бувають вкрай рідко, оскільки в чистих ефірних маслах присутнє до дев’яноста відсотків молекул одного типу, інші лише надають синергізм дій, підкреслюючи основну нотку рослини, допомагаючи їй повністю розкрити всі свої цілющі властивості.

Духи (фр. рarfum) — це суміш різних ароматичних есенцій, які розбавляють або наполягають на спирту для додання стійкості аромату. Силу і врівноваженість запаху парфумів отримують шляхом змішування різноманітних складових, при цьому ніякого міцного базового підстави для отримання того чи іншого аромату немає. Новий запах залежить від таланту і досвіду майстра-укладача духів.

Натуральні есенції, як летючі початку рослин, дуже дорогі і тому більшість представлених на ринку парфумерної промисловості та ароматерапії в основному штучні. Наприклад, синтетична ананасна есенція складається з однієї частини альдегіду, однієї частини хлороформу, десяти частин етилового ефіру масляної кислоти, трьох частин гліцерину і ста частин чистого спирту.

Найвідомішим гомеопатом, який застосовував квіткові есенції для лікування різних захворювань, був Едвард Бах, який жив у Великобританії на початку XX століття. Квіткові есенції за методикою Баха застосовуються до цих пір для лікування багатьох емоційних і психічних розладів. Доктор Бах уперше виявив зв’язок між стресом хворого, емоціями, якими він відреагував на цей новий стан і викликаної в результаті цього хворобою. Застосовуючи розробки лондонського доктора, лікарі всього світу швидко і вміло коригують стан хворого за допомогою квіткових есенцій, прискорюючи його одужання.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.