Еріус: успішна боротьба з алергією

Еріус (активна речовина — дезлоратадин) — препарат групи антигистаминов, належить до класу так званих H1-антагоністів. При алергічної реакції організм виробляє особливу хімічну сполуку — гістамін, провокуючий поява характерних симптомів алергії (висипання на шкірі, нежиті, свербіння, сльозавих очей). Дезлоратадин, що входить до складу Еріус, і інші H1-антагоністи нейтралізують вивільнення гістаміну в організмі.

У загальному випадку еріус застосовується для придушення симптомів сезонної або хронічної алергії — в тому числі закладеності носа, нежитю, відчуття носових пазух і неба, кашлю, сльозавих очей. Крім того, еріус пригнічує симптоми алергічних захворювань шкіри (наприклад, хронічної ідіопатичної уртикарии, або кропив’янки) — такі, як поява висипу на шкірі та свербежу. Зазвичай дезлоратадин починає діяти протягом перших сімдесяти п’яти хвилин після прийому препарату. Дія препарату триває протягом в середньому двадцяти чотирьох годин.

Види препарату

 • Еріус випускається у формі таблеток і сиропу для дітей.
 • Еріус в таблетках — круглі таблетки в плівковій оболонці блакитного кольору, містять п’ять міліграмів дезлоратадину. Крім дезлоратадину, до складу таблеток в незначних кількостях входять двозаміщений кальцію фосфат дигідрат, гіпромелоза (барвник оболонки таблеток), моногідрат лактози, мікрокристалічна целюлоза, поліетилен гліколь, діоксид титану.
 • Еріус у формі сиропу являє собою прозору, оранжевого кольору рідина з солодким смаком і вмістом дезлоратадину в пропорції полмілліграмма на кожний міліграм рідини. До складу сиропу входять, крім дезлоратадину, деякі допоміжні речовини — в тому числі кислота лимона безводна, едетат динатрію (динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти, застосовується в якості допоміжної речовини), бензоат натрію, дигідрат натрію цитрату.
 • Еріус не рекомендований до прийому при алергії на дезлоратадин або інші інгредієнти препарату.

  Як приймати еріус

  Еріус в таблетках: стандартна Рекомендована доза для дорослих і дітей віком від дванадцяти років і старше — п’ять міліграмів на день (одна таблетка), разом з їжею або окремо.

  Еріус у формі сиропу: стандартна Рекомендована доза для дорослих і дітей віком від дванадцяти років і старше — десять мілілітрів сиропу (п’ять міліграмів дезлоратадину) раз на день. Для дітей у віці від шести до одинадцяти років рекомендована доза становить п’ять мілілітрів сиропу (два з половиною міліграма дезлоратадину) раз на день. Для дітей у віці від двох до п’яти років — два з половиною мілілітра сиропу раз в день. Сироп можна приймати як разом з їжею, так і окремо. Дітям у віці від двох до дванадцяти років не рекомендується прийом Еріус протягом більш ніж двох тижнів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.