Еріус — таблетки допоможуть впоратися з алергією

Таблетки Еріус допоможуть позбутися симптомів алергічних захворювань, таких , як закладеність носа, чхання, свербіж у носі та сльозотеча, пов’язані з сезонним цвітінням пилку або з цілорічної алергією, алергічними шкірними захворюваннями і алергічними реакціями.

Гістамін та антигістамінні лікарські препарати

Будь алергічна реакція супроводжується виділенням великої кількості гістаміну — біологічно активної речовини, що є нейромедіатором (речовиною, за допомогою якого передаються нервові імпульси з нейрона на нейрон). Коли немає алергічних реакцій, гістамін знаходиться у зв’язаному стані, а з початком алергічної реакції він вивільняється, впливає на чутливі до нього рецептори, що призводить до тих чи інших проявів алергії.

В організмі людини є два види рецепторів, чутливих до гістаміну: Н1-рецептори відповідають за здійснення гістаміном судинних ефектів (розширення капілярів, набряк тканин, серозні виділення і так далі) і Н2-рецептори, які відповідають за виділення шлункового соку.

Антигістамінні лікарські препарати пригнічують сприйнятливість гістамінових рецепторів і вихід гістаміну в кров. Вони також бувають двох видів: блокатори Н1 — рецепторів (знімаю набряк тканин, свербіж і так далі) і Н2-рецепторів (зменшують виділення шлункового соку.

Дія таблеток Еріус на організм

Еріус є блокатором периферичних Н1-рецепторів гістаміну. Він блокує дію гістаміну. Це антигістамінний препарат останнього покоління, який відрізняється високою ефективністю, тривалістю дії і майже повною відсутністю побічних ефектів. У терапевтичних дозах Еріус не викликає млявості і сонливості, приймаючи цей препарат, можна навіть водити автомобіль.

Особливо ефективний еріус на самому початку розвитку алергічної реакції: він здатний повністю попередити розвиток набряку, свербежу та інших проявів алергічних реакцій. Якщо алергічна реакція у розпалі, еріус блокує виділення гістаміну і зменшує її прояви.

При прийомі таблеток внутрішньо препарат швидко всмоктується в кишечнику, поступає в кров, а звідти в тканини, починає діяти вже через 30 хвилин і проявляє активність протягом доби. У центральну нервову систему еріус не потрапляє, оскільки не проходить через гематоенцефалічний бар’єр, тому він не викликає сонливості, характерної для дії перших антигістамінних препаратів.

Кому і як можна приймати

Еріус призначають при алергічних захворюваннях, таких, як алергічний нежить (сезонний і цілорічний), алергічний кон’юнктивіт, гостра і хронічна кропив’янка, набряк Квінке, контактний алергічний дерматит, алергія на укуси комах і т.д. За призначенням лікаря еріус можна застосовувати і при інших алергічних захворюваннях.

Еріус є препаратом безрецептурного відпустки, тому його можна мати в домашній аптечці. Але при хронічних алергічних захворюваннях (наприклад, при бронхіальній астмі) антигістамінні препарати повинен призначати лікар, так як вони повинні поєднуватися з іншими препаратами, що входять до складу комплексного лікування.

Призначають таблетки Еріус дорослим і дітям після 12 років по одній таблетці 5 мг на день (зазвичай в один і той же час). Приймають препарат незалежно від прийому їжі, не розжовують (вони покриті спеціальною оболонкою, яка дозволяє їм розчинятися тільки в кишечнику, минаючи шлунок) і запивають невеликою кількістю води.

Кому не можна приймати

У таблеток Еріус трохи протипоказань. Їх не можна приймати під час вагітності, так як адекватних клінічних досліджень по впливу цього препарату на вагітних жінок не проводилося. Під час годування дитини грудьми таблетки Еріус також протипоказані через те, що цей препарат виділяється з жіночим молоком. Не можна застосовувати таблетки Еріус дітям до 12 років, для дітей випускається спеціальна лікарська форма препарату — сироп. Безумовно, не можна приймати еріус і при підвищеній чутливості до його компонентів організму хворого — це матиме непередбачувані наслідки у вигляді алергічних і неалергічний реакцій.

При тяжких захворюваннях нирок з порушенням їх функції таблетки Еріус слід приймати з обережністю.

Побічна дія

Еріус звичайно добре переноситься, побічні ефекти зустрічаються рідко, але все ж виключити їх не можна. При прийомі таблеток Еріус можуть виникати млявість, слабкість, підвищена стомлюваність, головний біль, запаморочення, сухість у роті, посилене серцебиття, порушення функції печінки (швидко проходять після відміни препарату), нудота, блювання, пронос, метеоризм, болі і відчуття дискомфорту в животі , алергічні реакції.

Таблетки Еріус допоможуть впоратися з алергією.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.