Еріус сироп — спеціальна лікарська форма для дітей

Для лікування алергій у дітей найбільше підходять лікарські препарати у формі сиропів, суспензій і крапель, так як таблетки і капсули дітям, особливо, маленьким, проковтнути важко. Саме тому еріус випускається не тільки у вигляді таблеток, але і у вигляді сиропу.

Антигістамінні засоби при лікуванні алергічних захворювань у дітей

Для лікування алергічних захворювань, у тому числі у дітей, застосовуються антигістамінні лікарські препарати, що пригнічують дію гістаміну та інших біологічно активних речовин, які сприяють розвитку алергічних реакцій. Сьогодні існує кілька поколінь таких препаратів

Антигістамінні препарати першого покоління (димедрол, супрастин, тавегіл та інші) мали гарні протиалергічні властивості, вони діяли швидко, але недовго і мали виражені побічні ефекти у вигляді сонливості, млявості, порушення координації рухів і уваги.

До другого покоління антигістамінних препаратів відноситься кларитин, який вже має значно менше побічних ефектів і діє триваліше. Третє покоління антигістамінних препаратів має тривалу дію і практично позбавлено побічних ефектів. До цього покоління відноситься еріус, який зменшує проникність дрібних кровоносних судин (капілярів) і тим самим знімає набряк, свербіж та інші неприємні симптоми, які супроводжують алергічні реакції.

Як діє сироп Еріус

Сироп Еріус після прийому внутрішньо швидко всмоктується в кишечнику, потрапляє в кровоносне русло, а потім в тканини і проявляє свою дію вже через півгодини. Тривалість дії цього препарату — добу.

У тканинах еріус блокує доступ до вогнища алергічної реакції біологічно активним речовинам, які сприяють її розвитку. В першу чергу це гістамін, але є й інші речовини, які активно беруть участь в алергічних реакціях, наприклад, простагландини, цитокіни, інтерлейкіни та інші. В результаті алергічна реакція або не починається (якщо препарат був прийнятий попередньо) або ступінь алергічних проявів значно знижується.

Особливістю Еріус (як і більшості антигістамінних препаратів третього покоління) є те, що цей препарат не проходить через гематоенцефалічний бар’єр і не потрапляє в головний мозок. Тому еріус не має седативної (заспокійливої) ефекту, не порушує координації рухів і уваги.

Сироп Еріус зазвичай застосовують для придушення ознак цілорічного та сезонного алергічного риніту, у тому числі полінозу у дітей, для зменшення та усунення свербіння і висипань на шкірі при хронічній кропив’янці і так далі.

Кому і як призначають

Сироп Еріус призначають дітям від року до 12 років. Але можна давати його й більш старшим дітям, а також дорослим замість таблеток Еріус. Дітям сироп Еріус дають за призначенням лікаря-алерголога в наступних випадках:

 • при атопічному дерматиті (природженому алергічному захворюванні) та нейродерміті у дітей після року;
 • при гострій і хронічній кропив’янці у дітей;
 • при алергічному нежиті (як сезонному, так і цілорічному) у дітей;
 • при алергічному кон’юнктивіті;
 • при будь-яких інших алергічних захворюваннях за призначенням лікаря.
 • Приймають сироп Еріус (флакони по 60 і 120 мл містять 500 мкг в 1 мл) незалежно від прийому їжі один раз на добу в дозі:

 • від року до 5 років — по 1,25 мг (2,5 мл сиропу або половину мірної ложки);
 • від 6 до 11 років — по 2,5 мг (5 мл сиропу або одна мірна ложка);
 • дорослим і підліткам старше 12 років — по 5 мг (10 мл сиропу або дві мірні ложки).
 • Після 12 років дітям можна давати і таблетки — по одній таблетці (5 мг) на добу.

  Протипоказання і побічні ефекти

  Застосовувати еріус у вигляді сиропу можуть не тільки діти, але і дорослі, тому на цю лікарську форму поширюються загальні протипоказання для даного препарату. Це вагітність, годування дитини груддю, вік до одного року, вроджені порушення всмоктування деяких вуглеводів або недолік ферментів для їх розщеплення, індивідуальна непереносимість компонентів препарату. З обережністю сироп Еріус призначають при тяжких порушеннях функції нирок.

  Побічні ефекти сиропу Еріус частіше проявляються у віці до двох років у вигляді порушень сну, рідкого стільця і підвищення температури тіла. Можливі також алергічні реакції.

  У дітей старшого віку іноді з’являлися підвищена стомлюваність, сонливість, головний біль, запаморочення, сухість у роті, болі в животі, нудота, блювання, пронос, минущі порушення функції печінки.

  Еріус в сиропі — зручна лікарська форма для лікування дітей.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.