Еріус — протипоказання незначні, але про них потрібно знати

Еріус належить до антигістамінних засобів останнього покоління. Він може застосовуватися для лікування алергічних захворювань, як у дорослих, так і у дітей. Побічних ефектів при цьому виникає дуже мало, тому еріус має не так багато протипоказань для застосування.

У чому особливості дії Еріус

Як і багато інших антигістамінні препарати, еріус має виражену антиалергічну дію, яке здійснюється за рахунок придушення дії гістаміну та деяких інших речовин, що сприяють розвитку алергічних реакцій. Цей препарат починає діяти вже через півгодини після прийому і надійно захищає від алергій протягом доби.

Ще одна особливість Еріус полягає в тому, що він не долає гематоенцефалічний бар’єр, не чинить дії на головний мозок і не викликає побічних ефектів у вигляді сонливості, порушень уваги і координації рухів.

Цей препарат призначається при лікуванні багатьох алергічних захворювань. При таких захворюваннях, як алергічний нежить, алергічний кон’юнктивіт, гостра і хронічна кропив’янка, а також пі алергії на укуси комах його можна застосовувати і без призначення лікаря, але краще все ж перед прийомом проконсультуватися з лікарем. При бронхіальній астмі в деяких випадках антигістамінні препарати протипоказані, тому застосовувати їх самостійно при цьому захворюванні не варто.

Побічні ефекти

При прийомі Еріус іноді проявляється його побічна дія у вигляді втоми, сонливості, головного болю, запаморочень. Це говорить про те, що в деяких випадках частина препарату все ж долає гематоенцефалічний бар’єр. Але такі побічні ефекти зустрічаються нечасто.

Іноді можуть з’являтися побічні ефекти з боку органів травлення: сухість у роті, нудота, блювота, рідкий стілець або, навпаки, запор, болі в животі, скороминущі порушення функції печінки. Також може виникати тахікардія.

Звичайно, при прийомі Еріус (як і будь-якого іншого лікарського препарату) можуть розвиватися і алергічні реакції.

Чому еріус протипоказаний при вагітності та годуванні дитини грудьми

Під час вагітності дозволено застосовувати тільки ті лікарські препарати, які пройшли не тільки лабораторні (на тваринах), але і клінічні випробування і точно не мають токсичного або тератогенного (аномалії розвитку) дії на плід. Еріус не проходив клінічних випробувань на вагітних жінках і, незважаючи на те, що лабораторні випробування не виявили жодного негативного впливу на організми матері та плоду, застосовувати його під час вагітності не варто, так як немає гарантії його безпеки.

Під час годування дитини грудьми жінці також не рекомендується приймати цей препарат: він виділяється з жіночим молоком. У випадку якщо прийом його жінці все ж таки необхідний, їй рекомендується перервати грудне вигодовування.

Обмеження в застосуванні Еріус для дітей

Дітям від року до 12 років еріус застосовується у вигляді сиропу, прийом таблеток їм протипоказаний. Це обмеження пов’язане з тим, що таблетки Еріус проковтую не розжовуючи, що може бути скрутно у віці до 12 років. Це необхідно тому, що таблетки Еріус покриті захисною оболонкою, яка допомагає препарату безперешкодно проходити через шлунок і розчинятися тільки в кишечнику.

Дітям до року прийом сиропу Еріус протипоказаний тому, що клінічні дослідження на цій групі хворих не проводилися. У результаті не було доведено, що еріус ефективний і безпечний при лікуванні алергій у дітей до року. Такий сумнівний результат вийшов ще й тому, що у дітей до року важко відрізнити нежить алергічного походження від інфекційного. Природно, що при алергічному нежиті еріус буде більш ефективний, ніж при інфекційному. У будь-якому випадку, так як не доведена ефективність і безпека Еріус при лікуванні дітей до року, його в цьому випадку не застосовують.

Протипоказання для прийому сиропу Еріус, пов’язані зі спадковими захворюваннями

При деяких спадкових захворюваннях люди не переносять тих чи інших простих цукрів. Відбувається це або за рахунок порушення їх всмоктування, або за рахунок відсутності в організмі ферментів, необхідних для їх перетравлення. У сиропі Еріус присутні прості цукру, що може мати негативний вплив на таких хворих.

Інші протипоказання

Еріус протипоказаний при підвищеній чутливості організму хворого до тих чи інших компонентів таблеток або сиропу. У цьому випадку прийом Еріус може призвести до розвитку реакцій індивідуальної непереносимості препарату алергічного або неалергічного походження, які можуть бути небезпечні для життя хворого.

З обережністю і тільки за призначенням лікаря можна приймати еріус при важких захворюваннях нирок з порушенням їх функції, тому що цей препарат виводиться з організму з сечею.

Протипоказань для прийому Еріус небагато, але їх потрібно дотримуватися.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.