Еріус — інструкція допоможе визначити дозу прийому

Еріус — це ефективний антигістамінний лікарський препарат для лікування алергій у дорослих і дітей. Еріус не викликає млявості і сонливості, тому прийом його можна поєднувати з роботою і навчанням. Є препаратом вибору при лікуванні багатьох алергічних захворювань.

Механізм дії Еріус

Еріус (міжнародна непатентована назва — дезлоратадин) є антигістамінним препаратом останнього покоління, який випускається німецькою фармацевтичною компанією Шерінг-Плау в таблетках по 5 мг і у вигляді сиропу у флаконах по 60 і 120 мл (в 1 мл сиропу міститься 500 мкг Еріус ) з додається мірною ложкою, градуйованою на 2,5 і 5 мл.

Механізм дії Еріус заснований на тому, що він попереджає появу або зменшує ступінь прояву алергічних реакцій шляхом придушення вивільнення біологічно активних речовин, що викликають ці реакції (цитокінів, хемокінів, гістаміну, простагландинів та інших).

Еріус є ефективним і безпечним лікарським препаратом, тому широко застосовується для лікування хворих з різними алергічними захворюваннями. Зручні і лікарські форми препарату, які досить приймати один раз на добу. Препарат прекрасно знімає свербіж, зменшує проникність капілярів і пов’язаний з нею набряк тканин, спазм гладкої мускулатури бронхів. При цьому він майже повністю позбавлений побічних ефектів, властивих антигістамінних препаратів першого покоління, — не викликає млявості, сонливості, порушення уваги і координації рухів, тому що не проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Еріус починає діяти через півгодини після прийому, дія продовжується протягом доби.

Показання та протипоказання

Еріус застосовують при сезонному і цілорічному алергічному нежиті для усунення його основних симптомів (чхання, свербежу, закладеності носа, виділень з носа, почервоніння очей, сльозотечі), при гострій і хронічній кропив’янці, а також у складі комплексного лікування інших алергічних захворювань по призначенням лікаря.

Протипоказаннями для застосування Еріус є вагітність (клінічні дослідження на даному контингенті хворих не проводилися), годування дитини грудьми (еріус виділяється з грудним молоком), дитячий вік (сироп не можна приймати дітям до року, таблетки — до 12 років), підвищена чутливість до компонентів препарату. Сироп можна приймати дітям з вродженими ферментопатії — відсутністю ферментів для розщеплення деяких простих цукрів і порушенням їх всмоктування в кишечнику.

З обережністю еріус призначають при тяжких захворюваннях нирок з порушенням їх функції.

Якщо застосовувати Еріус в терапевтичній дозі, то він не викликає порушення координації рухів і уваги, тому під час курсу лікування не протипоказане водіння автотранспорту.

Як правильно приймати

Еріус в таблетках дорослі і діти старше 12 років приймають по таблетці (5 мг) один раз на добу (щодня в один і той же час). Прийом таблеток не пов’язаний з прийомом їжі, таблетки не розжовують, приймають цілком і запивають водою.

Сироп також беруть раз на добу незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю води. Доза Еріус залежить від віку дитини:

 • від року до 5 років — по 1.25 мг (2,5 мл сиропу);
 • від 6 до 11 років — по 2,5 мг (5 мл сиропу);
 • старше 12 років — по 5 мг (10 мл сиропу).
 • Побічні ефекти

  У переважній більшості випадків еріус добре переноситься, але можуть виявлятися і побічні ефекти. При прийомі таблеток Еріус можуть виникати:

 • з боку центральної нервової системи — головний біль, запаморочення, сонливість, підвищена стомлюваність;
 • з боку органів кровообігу — посилене серцебиття;
 • з боку шлунково-кишкового тракту — сухість у роті, болі в животі, нудота, блювання, порушення апетиту, пронос, здуття живота;
 • з боку печінки — минущі порушення функції печінки;
 • алергічні реакції.
 • При прийомі сиропу Еріус також можуть виникати побічні ефекти. У дітей у віці від року до двох років — підвищення температури тіла, порушення сну, пронос. У дітей у віці від двох до 11 років при застосуванні Еріус побічних ефектів практично не спостерігалося.

  Еріус є нетоксичним препаратом. В процесі клінічних досліджень застосовувалися дози у 9 разів перевищують рекомендовану і це не викликало ніяких ознак передозування або проявлялося лише незначними порушеннями серцевого ритму. Еріус дозволено поєднувати з будь-якими іншими лікарськими препаратами.

  Еріус — це якісний ефективний антигістамінний лікарський препарат, який надає мінімум побічних ефектів і має мало протипоказань.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.