Еріус для дітей — можна приймати після року

Алергічні захворювання у дітей часто носять вроджений характер . Такі захворювання вперше проявляються через кілька тижнів після народження і супроводжують дитину все життя. Але сьогодні цілком можливо боротися з алергією, в тому числі і за допомогою антигістамінних лікарських препаратів.

Як проявляється алергія у дітей

Якщо батьки у дитини алергіки, то і він з великою часткою ймовірності також стане аллергиком. Перші ознаки вродженої алергії (атопії) вперше з’являються у віці двох-трьох місяців у вигляді атопічного дерматиту. Раніше таке захворювання називалося ексудативним діатезом, у дитини на щічках і сідницях з’являються сверблячі запальні плями, які в залежності від форми захворювання можуть бути сухими або мокнучими. Прояви дерматиту можуть поширюватися на всю шкіру, в тому числі на волосяну частину голови.

Атопічний дерматит тримається приблизно до двох років, а потім алергія переходить в інші форми: нейродерміт, бронхіальну астму, алергічний нежить і кон’юнктивіт, хронічну кропив’янку. Дитина з атопією з народження повинен спостерігатися алергологом і отримувати необхідне лікування. Це дозволить підтримувати його нормальний стан. У підлітковому віці на тлі бурхливого гормонального сплеску алергічні захворювання часто проходять.

Основним речовиною будь алергічної реакції є гістамін. Для того щоб придушити розвиток алергічного процесу, призначають лікарські препарати, які блокують дію гістаміну — антигістамінні засоби. Сьогодні проводиться вже третє покоління антигістамінних препаратів, які добре справляються зі своїм завданням. До антигістамінних препаратів третього покоління ставиться еріус.

Як діє еріус на організм дитини

Еріус випускається німецькою фармацевтичною компанією Шерінг-Плау у вигляді таблеток, а також у спеціальній лікарській формі для дітей — у вигляді сиропу. Його можна застосовувати дітям тільки після року — ефективність цього препарату у дітей до року не підтверджена клінічними випробуваннями.

Еріус блокує периферичні Н1-рецептори гістаміну і перекриває останньому доступ до вогнища алергії. Н1-рецептори — це клітини, чутливі до гістаміну, розташовані в органах і тканинах. Гістамін, потрапляючи на них, викликає набряк тканин і інші появи алергічних реакцій. Крім гістаміну, блокується доступ і інших речовин, які беруть активну участь у формуванні алергічних реакцій.

Еріус препарат тривалої дії, його достатньо давати дитині один раз на добу для того, щоб повністю або частково знімати алергічні реакції. При цьому він не викликає у дітей в’ялості, сонливості і інших характерних побічних ефектів.

Коли дитині можна давати еріус

Незважаючи на те, що цей препарат відноситься до ліків безрецептурного відпустки, давати дитині його краще за призначенням лікаря. Вже після року він допоможе впоратися із запальними процесами алергічної природи на шкірі. Це дуже важливо, так як після року дитина стає дуже активним, до алергічного процесу на шкірі у нього часто приєднується інфекція внаслідок расчесов. Придушення алергічних реакцій в значній мірі попереджає і розповсюдження інфекції.

У дошкільному віці шкірна алергія часто переходить у бронхіальну астму. При цьому також застосовуються антигістамінні засоби, але строго індивідуально і за призначенням лікаря, так як вони показані не всім дітям.

У підлітковому віці часто починаються алергічні нежиті і кон’юнктивіти. Причиною їх у багатьох випадках є цвітіння рослин, яке супроводжується розпиленням пилку. Таке захворювання називається сінну лихоманку або поліноз — еріус чудово справляється з такими процесами, дозволяючи дитині вільно дихати протягом доби після прийому сиропу.

Протипоказання і побічні ефекти

Протипоказаннями для прийому Еріус в сиропі є тільки вік до року, підвищена чутливість до препарату та деякі вроджені ферментопатії (недолік ферментів, сприяючих переварюванню вуглеводів, так як в сиропі містяться прості цукри). З обережністю сироп Еріус застосовується при важких захворюваннях нирок.

Побічних ефектів при прийомі сиропу Еріус також небагато. У дітей у віці до двох років можуть з’явитися підвищення температури тіла, пронос і порушення сну. У старших дітей можуть з’явитися підвищена стомлюваність, сухість у роті, головні болі. У рідкісних випадках при прийомі таблеток Еріус у дітей після 12 років можливі порушення функції печінки.

Еріус — це ефективний антигістамінний препарат, який часто призначається дітям.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.