Еритроміцин — якщо у вас є алергія на пеніцилін

Еритроміцин — це маколідний антибіотик, який випускається у формі таблеток і суспензії. Цей препарат використовується для лікування бактеріальних інфекцій. Еритроміцин заважає бактеріям виробляти білки, критично важливі для їх життєдіяльності і активності. Без них бактерії не можуть рости і розмножуватися. Еритроміцин не може вбивати бактерії, але за рахунок зменшення їх кількості допомагає імунній системі краще справлятися з ними.

Коли призначають еритроміцин

Еритроміцин належить до широкоспектрально антибіотиків, тобто використовується для лікування цілого ряду захворювань, зокрема, інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів, шкіри і м’яких тканин, очей і вух. Його також призначають при деяких захворюваннях, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), інфекцій порожнини рота і зубів. Іноді еритроміцин приймають, що запобігти розвитку інфекцій у людей, які перенесли різні хірургічні операції, травми та опіки.

Еритроміцин бореться з тими ж бактеріями, що і пенціллін, тому його часто виписують людям, яким з якоїсь причини не можна приймати пеніцилін (наприклад, через алергію).

Крім уже перерахованих захворювань, за допомогою еритроміцину лікують:

 • Коклюш
 • Блефарит
 • Акне
 • Хронічне запальне захворювання шкіри обличчя (рожеві вугри)
 • Бактеріальні інфекції шлунка та кишечника
 • Остеомієліт
 • Уретрит
 • Простатит
 • Гонорея
 • Сифіліс
 • Скарлатина
 • Еритроміцин потрібно приймати два або чотири рази на день, залежно від різновиду інфекції. Його можна приймати з їжею, після їжі або між прийомами їжі — це не впливає на його чинність.

  Побічні дії еритроміцину

  Багато широкоспектрально антибіотики, в тому числі ерітрміцін, можуть викликати запалення кишечника. Якщо під час або після прийому цього препарату у вас з’являється сильний пронос та / або якщо в стільці присутня кров або гній, вам потрібно якнайскоріше проконсультуватися з лікарем.

  Еритроміцин потрібно використовувати дуже обережно тим, у кого знижена функція печінки, є порушення роботи нирок, аритмія, аномальна м’язова слабкість (міастенія) і порфірія.

  Щодо безпеки еритроміцину для вагітних жінок у лікарів є різні думки. Немає явних свідчень на користь того, що він небезпечний, однак і зворотне поки не було доведено. Вважається, що його можна виписувати вагітним, тільки якщо його користь перевищує можливі ризики для здоров’я плоду. Те ж саме стосується прийому еритроміцину в період лактації. Відомо, що еритроміцин у невеликих кількостях виводиться з материнським молоком, проте точно невідомо, наскільки це шкідливо для дитини.

  До найбільш поширених побічних ефектів еритроміцину відносяться нудота і блювота, болі в животі, пронос, алергічні реакції на шкіра, такі як висип, кропив’янка та свербіж; порушення функції печінки; гепатит, жовтяниця; панктераіт (запалення жовчного міхура; оборотна втрата слуху (зазвичай при прийому у великих дозах); аритмія.

  Тривалий прийом антибіотиків іноді призводить до надлишковому розмноженню мікроорганізмів, не схильних їх дії, наприклад, таких, як Кандида. Це нерідко викликає вторинні інфекції, наприклад, молочницю.

  Взаємодія еритроміцину з лікарськими препаратами

  Еритроміцин різним чином взаємодіє з багатьма ліками. Зокрема, щоб уникнути підвищення ризику розвитку небезпечних побічних ефектів, його не можна приймати разом з наступними препаратами: амісульприд, астемізол, цизаприд, Елетриптан, ерготамін, дигідроерготамін, дронедарон, івабрадин, лерканідипін, моксифлоксацин, пімозид, саквінавір, сертиндол, симвастатин, терфенадин, толтеродин і вінбластин.

  Його також не рекомендується приймати з цими ліками: альфентанілу, алпразолам, бромокриптин, буспірон, каберголін, карбамазепін, циклоспорин, цілостазол, клозапін, колхіцин, даріфенацін, дигоксин, дизопірамід, еплеренон, еверолімус, фелодипін і галантамін. Еритроміцин уповільнює розщеплення перерахованих препаратів, через що їх концентрація в крові може підвищитися, збільшуючи тим самим ризик виникнення побічних ефектів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.