Ерекція — що заважає і що допомагає чоловікові бути чоловіком

Говорячи про чоловічому здоров’ї, одразу ж приходить думка про такій делікатній сфері, як еректильної функції. На жаль, в сучасних умовах підвищеної стресового навантаження ця тема стає все більш актуальною, адже порушення ерекції сьогодні може зустрічатися серед чоловіків навіть самого молодого віку. Цілком природно, що розлади чоловічих статевих функцій є животрепетною темою для обох статей, адже нерідко порушення ерекції стають чи не головною причиною руйнування багатьох щасливих сімей. Не кажучи вже про те, що проблеми з ерекцією наносять серйозний удар по психологічному стану та за власною самооцінці представників сильної половини людства. Звідки ж виникають ці проблеми?

Причиною статевої дисфункції у чоловіків можуть бути різноманітні чинники, проте першорядну роль, безсумнівно, відіграє психологія. На жаль, загальний рівень знань нашого населення в цьому питанні з відомих причин трохи відстав від статевої грамотності тих же західноєвропейців, не кажучи вже про індусів чи китайців, тому далеко не кожному з нас відомо, що іноді ерекція може і не виникнути, незважаючи ні на що . Це цілком нормально і зовсім не свідчить про статевої слабкості і тим більше про розвиток імпотенції, як починають думати багато чоловіків. А адже саме такі думки є поштовхом до появи психологічного комплексу, при якому майбутня статева близькість викликає не передчуття любовних насолод, а тривогу і занепокоєння: а чи не вийде з ерекцією те ж саме, що і минулого разу? Якщо в процесі інтимних ласк зосередити всю свою увагу не на коханій жінці, а на цьому питанні, то шанси на невдачу зростають багаторазово. Справа в тому, що якщо чоловік допустить невпевненість в собі, то замість того, щоб цілком і повністю віддатися своїм природним інстинктам, він більше буде спостерігати за реакцією партнерки і за станом своєї ерекції. Іншими словами, чоловік намагається піддати власну ерекцію свідомому контролю, хоча це явище регулюється виключно на підсвідомому рівні — на рівні інстинктів. Зрозуміло, що такий підхід принесе набагато більше шкоди, ніж користі. А постійно повторювані «катастрофи», врешті-решт, приведуть до розвитку так званої психологічної форми порушення ерекції.

Величезна роль у підтримці впевненості чоловіків належить самим жінкам. Презирливий жіночий погляд, глузування або навіть невдалий жарт навіть статевого гіганта можуть перетворити в психологічного імпотента. І навпаки, розуміння ситуації і адекватна реакція з боку коханої жінки не викличе у чоловіків і тіні сумніву з приводу своїх статевих можливостей.

Про те, наскільки важливий правильний психологічний настрій по відношенню до окремих невдач при статевої близькості, свідчить одне цікаве спостереження, проведене європейськими вченими-етнологами, що вивчали культуру і побут одного з африканських племен. Вчені дійшли висновку, що в чоловіків цього племені практично не буває «збоїв». В ході відвертої бесіди з вождем цього племені з’ясувалося, що, по твердим місцевим переконанням, весь процес статевого парування контролюється виключно божественними силами. У разі ж відсутності ерекції все пояснюється просто: «Бог в цей раз не дозволив». Що ж, не дозволив цього разу, дозволить в інший. Якщо все залежить від богів, то чоловік на це рахунок абсолютно не терзає себе ніякими сумнівами.

Крім психологічних причин, нормальної ерекції заважає фізична або розумова втома, неприємності на роботі, прийом певних медикаментів (більшість транквілізаторів, деякі гіпотензивні засоби та ін), різні захворювання. При цьому захворювання можуть стосуватися як статевої сфери, так і носити інше походження (в тому числі банальний грип).

В останні десятиліття переконливо доведено, що одну з провідних ролей для ерекції грають запахи. Адже більшості з нас знайома ситуація, коли ми відчуваємо до людини сильну антипатію, причину якої самі не можемо пояснити: зовні привабливий (або приваблива), приємний у спілкуванні, з почуттям гумору, а от не подобається він (вона) вам і нічого з цим поробити не можна. У народі кажуть: не лежить душа. Виявляється не в душі справа, а в запаху. Складні механізми реакції на запах досі ще не вивчені, проте достеменно відомо, що запах може як пригнічувати ерекцію, так і сприяти їй. У групу останніх входять так звані афродізіаки. До них же відносяться і продукти харчування, що сприяють ерекції: мигдаль, банан, авокадо, горіхи та ін Однак найсильніший «афродизіак» — це сама жінка, адже гарна фігура, лагідний голос і ніжні дотики змусять будь-якого, навіть самого невпевненого в собі чоловіка , забути про всі свої страхи і сумніви.

Жигулі Андрій

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.