Епіляція: ідеальна шкіра без волосся

Сьогодні в моді жіноче тіло без волосся, тому з’явилися всілякі способи їх видалення. Всі вони поділяються на дві великі групи: депіляцію, коли волосся видаляються тільки з поверхні шкіри і епіляцію, коли відбувається більш глибокий вплив, і волосся видаляються з коренем.

Як діє епіляція та її основні види

В результаті епіляції руйнується цибулина (корінь) волоса і волосся вже не росте. Але це в ідеалі. Як з’ясувалося, будь-який вплив на цибулину волосся можливо тільки в тому випадку, коли волосся знаходиться в стані зростання. В інший час цибулина як би закривається від будь-яких зовнішніх впливів. Це призводить до того, що після процедури епіляції будь-яким способом частина цибулин гине, а частина залишається, і через деякий час волосся знову проростають. Тому будь-які процедури епіляції проводять курсами через певні інтервали часу. Повне видалення волосся на тілі можливо через один — два роки регулярного проведення курсу епіляції.

Протипоказаннями для будь-якого виду епіляції є:

 • онкологічні захворювання;
 • будь-які види пухлин (як злоякісні, так і доброякісні) на шкірі в місці дії);
 • будь-які прояви шкірних захворювань або порушення цілісності шкіри в місці дії;
 • присутність на шкірі келоїдних рубців — немає гарантії, що келоїд не утворюється і після епіляції;
 • цукровий діабет, що супроводжується порушеннями імунітету;
 • варикозне розширення вен (якщо видалення волосся відбувається на ногах);
 • важкі захворювання серцево-судинної системи: високий артеріальний тиск, напади стенокардії (ішемічна хвороба серця), тяжкі порушення серцевого ритму;
 • будь-які гострі захворювання і загострення хронічних захворювань;
 • вагітність;
 • психічні захворювання, в тому числі епілепсія.
 • Епіляція буває різних видів: електроепіляція, фотоепіляція, лазерна, ультразвукова, ензимна епіляція. Існує і біоепіляція — видалення волосся за допомогою воску, але даний метод більше відноситься до депіляції, так як цибулини волосся при цьому майже не ушкоджуються. Тим не менш, при регулярному застосуванні цього методу через кілька років волосся можуть припинити своє зростання.

  Електроепіляція

  Принцип електроепіляції побудований на тому, що волосся у стані росту є провідником електричного струму, який знищує цибулину. Відповідно, волосся, які перебували не в стадії росту, зберігають свої цибулини. Під час однієї процедури при цьому рекомендується впливати на шкіру не більше десяти хвилин. Процедура досить болюча, тому проводиться під місцевим знеболенням. Крім того, вона може давати ускладнення у вигляді дрібних гнійників на шкірі, які потім переходять у рубчики.

  Ензимна епіляція

  Цей вид епіляції проводиться за допомогою рослинних ферментів (ензимів) аналогічних ферментам, які виробляються в тілі людини (трипсин, хемотрипсин). Після нанесення на шкіру ферменти під тепловим впливом никнуть у цибулини волосся і розщеплюють там білок, з якого будується волосся. На інші білки ці ферменти шкідливого впливу не роблять.

  Ензимна епіляція проводиться звичайно в поєднанні з подальшим видаленням залишків волосся воском.

  Ультразвукова епіляція

  Ультразвукова епіляція має допоміжне значення, так як застосовується після біоепіляції воском. На шкіру наноситься спеціальний гель, молекули і іони якого за допомогою ультразвуку потрапляють углиб шкіри, частково руйнуючи цибулини волосся. Природно, що і в такий спосіб відразу і повного знищення цибулин домогтися неможливо. Результат буде видно не раніше, ніж через рік регулярного застосування. Скільки робити процедур і з якими інтервалами, вирішує тільки лікар.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.