Епідуральна анестезія при пологах і кесаревому розтині — болюча, але ефективна

Чому виконують епідуральну анестезію? Епідуральну анестезію виконують для знеболювання при звичайних пологах, стимульованих пологах, розродженні за допомогою щипців або вакуум-екстракції і навіть при кесаревому розтині.

Як виконують епідуральну анестезію?

Епідуральну анестезію звичайно виконують, коли породілля сидить прямо або лежить на боці, згорнувшись калачиком, щоб анестезіолог отримав оптимальний доступ до хребта. Після прийняття породіллею потрібного положення її спину протирають дуже холодним очищаючим розчином. Якщо перед цим породіллі для знеболення не робили місцеву анестезію, вона відчує укол голки в хребет. Спочатку вводять пробну дозу анестезії, щоб перевірити точність попадання. Потім дістають голку з хребта, а замість неї вставляють тонкий пластиковий катетер, який закріплюють скотчем.

Яким чином епідуральна анестезія полегшує біль?

Якщо пробна доза проходить успішно, породіллю під’єднують до резервуару з ліками, яке безперебійно надходить в хребет до тих пір, поки катетер не буде видалений. В залежності від потреб мами ліки замінюють або збільшують дозу.

Які відчуття виникають при введенні голки для епідуральної анестезії?

Саму процедуру описують найрізноманітнішими епітетами, від «неприємної» до «дуже хворобливою». Часто через сутичок породіллі буває дуже важко зігнутися. Місцева анестезія більш болюча, ніж введення епідуральної голки, оскільки на момент введення голки породілля вже нічого не відчуває. Більшість жінок відчувають у цей момент «поштовх і колення». У рідкісних випадках голка може зачепити нерв, що викликає судому ноги або раптову «стріляючий» біль. Це нормально і не означає, що вам загрожує параліч.

Наскільки епідуральна анестезія полегшує біль при пологах?

Відчуття породіллі залежать від поєднання ліки, стадії пологів і безлічі інших чинників. Деякі жінки відчувають сутички, проте не відчувають їх хворобливості. Інші згадують, що абсолютно нічого не відчували — від сосків до самих колін їх тіло заніміло. Неодмінно обговоріть з анестезіологом свої можливі відчуття, щоб вони не стали для вас несподіванкою.

Що відбувається після пологів?

Після появи на світ малюка видаляють катетер і закріплює його скотч. Однак навіть після цього мама протягом декількох годин може відчувати оніміння ніг. У рідкісних випадках період оніміння може розтягнутися на більш тривалий час. Не виключені хворобливі відчуття в місці введення голки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.