Ентеросгель — протипоказання: дотримуйтеся обережності при непрохідності кишечника

загрузка...

Ентеросгель — це ефективний лікарський препарат. При цьому він має високий ступінь безпеки, тому продається в аптеках без рецептів і рекомендується як препарат, який повинен бути в домашній аптечці. Ентеросгель допоможе при гострих отруєннях і деяких інших станах.

Що таке ентеросгель

Ентеросгель — це лікарський препарат, виготовлений на основі органічного кремнію. Він випускається у вигляді гідрогелю та пасти для прийому всередину і адсорбує на себе в кишечнику всі отрути, продукти обміну, розпаду поживних речовин і чужорідні речовини, що мають середній розмір молекул. Одночасно через відповідні до поверхні ворсинок кишечника капіляри ентеросгель «витягує» токсичні речовини з крові, очищаючи її від токсичних продуктів.

За допомогою ентеросгелю можна вилікувати гостре отруєння будь-якого походження, поліпшити стан хворого при гострої кишкової інфекції, хронічних запальних, алергічних і обмінних захворюваннях. Цей препарат можна приймати досить тривалими курсами: структура його така, що він не виводить з організму корисні речовини — мікроелементи і корисну мікрофлору. Протипоказань для прийому ентеросгелю дуже небагато, так само, як і побічних ефектів.

Протипоказання перше — гостре розширення шлунка

Гостре розширення шлунка виникає при парезі нервово-м’язового апарату шлунка. Такий стан може розвиватися на тлі переїдання або різних оперативних втручань.

Ознаки гострого розширення шлунка, який виник при переїданні, можуть бути схожі на ознаки гострого отруєння. Це болі у верхній частині живота, гикавка та нестримне блювання, яка призводить до швидкого зневоднення організму. Переповненим шлунком може пережимає дванадцятипала кишка, в результаті чого приєднується кишкова непрохідність. Ентеросгель в цьому випадку протипоказаний, перша допомога полягає у видаленні зі шлунка всього вмісту. Хворого спостерігають в хірургічному стаціонарі протягом декількох днів.

Протипоказання друге — непрохідність кишечнику

Непрохідність кишечника може бути різною. В одних випадках вона розвивається дуже швидко і гостро, наприклад, при завороту кишок або при інвагінації (частина кишечника вставляється в просвіт іншої частини), у хворого з’являються сильні болі в животі, що змушує його негайно звертатися за медичною допомогою.

В інших випадках кишкова непрохідність наростає повільно, наприклад, кишкова непрохідність, яка виникає внаслідок калових заторів або при здавлюванні кишечника спайками, розвиненими після запального процесу в черевній порожнині. У цьому випадку хворий не завжди звертається за допомогою до лікаря і намагається лікуватися сам, в тому числі, приймаючи ентеросгель. Але в даному випадку ентеросгель, який володіє терпкими властивостями, може тільки погіршити ситуацію. При болях у животі неясного походження приймати ентеросгель можна, потрібно викликати швидку допомогу, так як тільки лікар зможе розібратися, чому болить живіт і що потрібно робити.

Протипоказання третє — виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкова кровотеча

При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення поверхню виразки запалюється, можуть зяяти кровоносні судини і найменше їх травмування здатне викликати кровотечу. Ентеросгель може потрапляти в область виразки і викликати такі травми з подальшим кровотечею. Попадання ентеросгелю в кровоносні судини особливо небажано, так як він може затромбіровать такий посудину, що призведе до некрозу (омертвіння) тканини шлунка або іншого органу, який цю посудину живить.

Ентеросгель може з потоком крові потрапляти і в віддалені кровоносні судини, закупорюючи їх (це називається тромбоемболією) і викликаючи омертвіння тканин. Тому при ерозивно-виразкових процесах в шлунково-кишковому тракті краще не ризикувати і ентеросгель не застосовувати.

Протипоказання четверте — індивідуальна непереносимість компонентів ентеросгелю організмом хворого

Ентеросгель, як і будь-який інший лікарський препарат здатний викликати алергічні реакції. Найчастіше алергічні реакції проявляються у вигляді кропив’янки (плямистої, що зливається висипки, розростається на очах), набряку Квінке (набряку підшкірної клітковини, який може переходити на область гортані, викликаючи порушення дихання) та різного роду шкірного висипу.

При появі навіть незначних ознак індивідуальної непереносимості ентеросгелю приймати його більше не можна.

Але в більшості випадків ентеросгель прекрасно переноситься і може зайняти місце в домашній аптечці.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.