Ентеросгель при вагітності — тільки за призначенням лікаря

Під час вагітності знайдеться багато станів, при яких можна приймати ентеросгель. Але приймати його самостійно (як і будь-яке інше ліки) не варто. Лікування вагітної жінки завжди повинне проходити під спостереженням лікаря жіночої консультації.

Ентеросгель у першому триместрі вагітності

У першому триместрі вагітності (перші 12 тижнів) у жінки може розвинутися ранній токсикоз. Протікає він по-різному, жінку може турбувати нездужання, нудота, іноді — блювота. Але при тяжкому перебігу раннього токсикозу блювота може бути багаторазовою, часто виникає сильна слинотеча — в результаті жінка втрачає багато рідини і може наступити зневоднення. І якщо легкий токсикоз лікується амбулаторно в жіночій консультації, то важкий — тільки в стаціонарі, так як жінці потрібно заповнювати рідина.

При лікуванні ранніх токсикозів вагітності лікар може призначити ентеросгель, він не протипоказаний при вагітності, так як не всмоктується в кров і добре очищає організм. Ентеросгель являє собою органічну кремнієву губку, яка збирає на своїй поверхні молекули середнього розміру, відповідні токсичних речовин. Очищається не тільки кишечник, але і кров, так як у ворсинках кишківника капіляри підходять близько до поверхні стінки кишечника і відділяються від неї тільки мембраною, через яку і відбувається очищення.

Всі ці чудові властивості ентеросгелю використовуються лікарями для того, щоб очистити організм вагітної жінки від токсичних речовин. Але самостійно ентеросгель приймати не можна, так як з самого початку вагітності у багатьох жінок під впливом гормонів розвиваються запори.

Ентеросгель може посилити запори. У таких випадках рекомендується робити очисну клізму, але під час вагітності очисна клізма категорично протипоказана — збудження рухової активності кишечника може викликати аналогічне порушення мускулатури матки і переривання вагітності. З цієї ж причини не можна застосовувати й звичайні проносні засоби, в тому числі рослинного походження. Саме тому ентеросгель повинен призначати тільки лікар, який в разі запору призначить проносне, яке не викличе посилення рухової активності кишечника і тому не завдасть жінці шкоди.

Ентеросгель у другому триместрі вагітності

У другому триместрі вагітності стан жінки зазвичай поліпшується, ранній токсикоз проходить. Тим не менше, і в цьому триместрі можуть з’явитися нудота і блювота. Крім того, у жінки може виникнути гостре харчове отруєння, загострення якого-небудь хронічного запального або алергічного процесу і так далі. Приводи для прийому ентеросгелю під час вагітності знайти дуже просто. І лікар має право призначити цей препарат.

Наприклад, ентеросгель можна призначити при хронічному пієлонефриті, бронхіальній астмі, будь-яких інших хронічних захворюваннях дихальних шляхів або ЛОР-органів. Він може очистити організм від токсичних продуктів, які виділяються під час запальних та алергічних процесів.

Але схильність до закрепів у жінки залишається, більше того, з кожним тижнем вона посилюється, оскільки зростаюча матка здавлює шлунково-кишковий тракт. І тому самостійно приймати ентеросгель не рекомендується.

Ентеросгель у третьому триместрі вагітності

З кінця другого триместру збільшується ризик розвитку у жінки токсикозу другої половини вагітності (гестози) — важкого ускладнення вагітності, під час якого відбувається застій крові в дрібних кровоносних судинах (капілярах), внаслідок чого спочатку з’являються набряки, потім підвищується артеріальний тиск, страждають нирки. Якщо не лікувати такий стан, то це може призвести до ураження головного мозку, яке проявляється сильним головним болем, судомами і комою.

Ентеросгель в цей період вагітності призначають з особливою обережністю, так як запори посилюються — матка вже значно підпирає і здавлює органи шлунково-кишкового тракту, тоді як жіночий статевий гормон прогестерон продовжує блокувати рух мускулатури матки, шлунка і кишечника.

Ентеросгель, безумовно, здатний поліпшити стан жінки, так як «вибере» і винесе на собі з організму всі токсичні продукти обміну речовин, а їх у цьому стані скупчується в організмі вагітної жінки багато. При цьому він не виводить з організму корисних речовин — мікроелементів та природну мікрофлору, яка допомагає перетравлювати їжу. Але збільшується і ризик призначення цього препарату, тому в другій половині вагітності його призначають вже не так часто.

Ентеросгель — це дійсно корисний і безпечний препарат, але особливий стан жінки вимагає, щоб його призначав тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.