Ентеросгель — очистить організм від токсичних речовин

загрузка...

Ентеросгель — це препарат для прийому всередину, який осаджує на своїй поверхні і видаляє їх організму всі токсичні речовини, залишаючи при цьому мікроелементи і корисні мікроорганізми. Тому ентеросгель (на відміну, наприклад, від активованого вугілля) можна застосовувати тривалими курсами.

Як діє ентеросгель

Ентеросгель — це адсорбент, який випускається у вигляді гелю та пасти для прийому всередину. Основою ентеросгелю є губка з органічного кремнію, яка утримує на своїй поверхні молекули середніх розмірів, відповідні токсичних продуктів обміну, токсинів, які виділяються бактеріями і будь-яким чужорідним для організму речовинам. При цьому з організму не видаляються корисні речовини — мікроелементи і природна мікрофлора, яка допомагає перетравлювати їжу і виробляє деякі вітаміни.

Очищається не тільки кишечник, але і кров — через ворсинки в кишечнику, до яких підходять найдрібніші кровоносні судини — капіляри.

Очищення організму можна проводити, як при гострих станах (наприклад, отруєннях та гострих кишкових інфекціях), так і при тривало протікаючих запальних, алергічних, обмінних захворюваннях, що супроводжуються інтоксикацією.

При яких захворюваннях і як приймати

Ентеросгель можна приймати при будь-яких отруєннях — харчових, лікарських, важкими металами, отрутами. У всіх цих випадках при тяжкому стані хворого ентеросгель застосовують у складі комплексного лікування, а при легких отруєннях його можна приймати і самостійно. Дорослим і дітям після чотирнадцяти років його призначають по столовій ложці три рази в день. Якщо стан важкий, то дозу можна подвоїти. Лікувати гострі отруєння препаратом Ентеросгель слід не менше десяти днів.

Перебіг гострих кишкових інфекцій також можна полегшити за допомогою ентеросгелю. Але в цьому випадку ентеросгель завжди призначається у складі комплексної терапії і про це треба завжди пам’ятати. Щоб необхідні для лікування лікарські препарати не виводилися з ентеросгель, між його прийомом і прийомом інших ліків повинен бути перерва близько двох годин.

Особливе значення прийом ентеросгелю має при хронічних запальних, алергічних і обмінних захворюваннях, коли на організм токсичну дію надають речовини, що утворюються в результаті різних патологічних процесів. У цьому випадку курс лікування препаратом Ентеросгель має становити не менше двох-трьох тижнів. Особливо доброчинний вплив ентеросгель надає при алергічних захворюваннях — атопічному дерматиті, бронхіальній астмі, алергічному нежиті і так далі.

Нарешті, ентеросгель допоможе при дисбактеріозі — захворюванні надзвичайно поширеному в наш час і є фоном, на якому потім розвиваються різні хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. При лікуванні препаратом Ентеросгель дисбактеріозу з кишечника видаляються всі токсичні продукти розпаду їжі, патогенні та умовно-патогенні бактерії і їх токсини. Кишечник очищається, що дозволяє безперешкодно розмножуватися корисній мікрофлорі.

Звільнені від калових каменів стінки кишечника починають активно продукувати імунні клітини, в результаті чого зміцнюється імунітет, а з ним і загальний стан організму.

Кому не варто приймати ентеросгель і побічні ефекти препарату

Протипоказань для прийому ентеросгелю зовсім небагато, це гостре розширення шлунка, непрохідність кишечника, різке порушення рухової активності кишечника (припинення перистальтики, атонія), виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровотечі з шлунка або кишечнику, підвищена чутливість організму хворого до компонентів препарату.

При вагітності та годуванні дитини грудьми ентерсгель не протипоказаний, не має значення і вік хворого.

Побічних ефектів у ентеросгелю також дуже мало: можуть виникати запори, здуття живота і нудота. При тривалій інтоксикації на тлі хронічної ниркової та печінкової недостатності у хворих може виникати відраза до ентеросгель, яке потім, через кілька прийомів, проходить.

Якщо у хворого є схильність до закрепів, то в перші кілька днів прийому цього препарату можна робити на ніч очисну клізму, з часом стілець налагодиться.

Ентеросгель цілком можна застосовувати разом з іншими лікарськими засобами, дотримуючись тільки необхідні інтервали між прийомами: прийоми ентеросгелю та інших ліків повинен розділятися часовим проміжком не менше двох годин. Особливо ефективно поєднання ентеросгелю з пробіотиками — лікарськими препаратами, до складу яких входять колонії бактерій — природних мешканців кишечника (біфідумбактерин, біфіфор, лактобактерин та інші).

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.