Ентеросгель — інструкція: коли препарат може допомогти

загрузка...

Ентеросгель — це лікарський препарат, який допоможе вивести з організму збудників інфекції, токсини, які вони виділяють, токсичні продукти обміну, що виникають при різних запальних, алергічних та інших захворюваннях. При цьому він не виводить з організму корисних речовин.

Механізм дії

Ентеросгель — це ентеросорбент для прийому всередину на основі органічного кремнію, що представляє собою губку з порами, діаметр яких відповідають діаметру молекул токсичних речовин, що мають середні розміри. Ентеросгель збирає з кишечника і крові ці токсичні речовини, а також надає обволікаючу дію і зупиняє пронос.

Очищення крові відбувається через мембрани капілярів ворсинок слизової оболонки кишечнику. Видаляються середні за розміром токсичні речовини різного походження (як надійшли ззовні, так і утворилися в організмі) — бактеріальні токсини, продукти обміну речовин (надлишок продуктів обміну печінки і нирок, холестерину і так далі), продукти запальних і алергічних реакцій, чужорідні речовини (антигени ), віруси, лікарські препарати, токсичні хімічні речовини, радіонукліди.

Але при цьому не виводяться мікроелементи і не виявляється впливу на природну (корисну для травлення) мікрофлору кишечника. Навпаки, ентеросгель сприяє пристінкового травленню і активізує рухову активність кишечника.

Під дією ентеросгелю проходять явища токсикозу, дисбактеріозу, відновлюється нормальна функція кишечника, печінки і нирок, а також функція кровотворної та імунної систем. Крім того, препарат має протизапальну та відновне дією на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, попереджає її пошкодження.

Ентеросгель є нетоксичним препаратом, добре переноситься хворими і практично не має протипоказань і побічних ефектів. Він повністю сумісний з тканинами організму, хімічно інертний, не викликає порушення рухової активності кишечника.

Випускається ентеросгель вітчизняної фармацевтичної компанією ТНК СІЛМА у вигляді гідрогелю для приготування суспензії для прийому всередину і пасти для прийому всередину. Остання більш зручна у застосуванні, у зв’язку з тим, що не вимагає приготування. Крім того, паста має дрібнодисперсний структуру, що ще більше збільшує очищувальну активність препарату.

Ентеросгель не вбирається в слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, не піддається розкладанню в кишечнику і виводиться з нього в незміненому вигляді через сім-вісім годин.

При яких захворюваннях допоможе ентеросгель

Ентеросгель можна застосовувати при наступних гострих і хронічних захворюваннях:

 • при різних отруєннях — харчових, лікарських, промисловими отрутами і так далі;
 • при алкогольної та наркотичної інтоксикації і абстиненції (стані, що виникає у залежних хворих на тлі відриву від алкоголю і наркотиків);
 • для профілактики розвитку хронічного отруєння шкідливими речовинами у працівників шкідливих виробництв;
 • при гострих кишкових інфекціях і проносах неінфекційного походження;
 • при дисбактеріозах кишечника;
 • при різних хронічних захворюваннях органів травлення;
 • при алергічних захворюваннях;
 • при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів;
 • при гнійно-септичних захворюваннях, опіках, онкологічних захворюваннях, які супроводжуються загальною інтоксикацією;
 • при токсикозах вагітних (першої половини).
 • З ентеросгелю у вигляді гідрогелю спочатку готують суспензію (її потрібно готувати безпосередньо перед прийомом). Для цього потрібна кількість гідрогелю розтирають у чверті склянки води і приймають, запиваючи водою. Ентеросгель у вигляді пасти приймається всередину і запивається водою.

  Ентеросгель приймають у разовій дозі для дорослих (по столовій ложці) тричі на день у проміжках між прийомами їжі та інших лікарських препаратів (за дві години до або через дві години після прийому їжі). Для дітей до року разова доза ентеросгелю дорівнює чверті чайної ложки, від року до двох років — половині чайної ложки, від двох до семи років — чайній ложці, від 7 до 14 років — десертній ложці. Ця доза може даватися дитині три-чотири рази на день. Курс лікування при гострих отруєннях не менше десяти днів, при хронічних інтоксикаціях та алергічних процесах — не менше двох тижнів.

  За допомогою ентеросгелю (столова ложка на склянку води) можна полоскати горло при простудних і вірусних захворюваннях.

  Протипоказання і можливі побічні ефекти

  Застосування ентеросгелю протипоказано при непрохідності кишечника, вираженому порушенні його рухової активності (атонії), виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки в період загострення, кровотечах з органів шлунково-кишкового тракту і при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.

  З побічних ефектів можливі посилення нудоти і здуття живота, поява відрази до препарату на фоні тяжких порушень функції печінки або нирок. Іноді виникає запор (особливо, в перші дні прийому), що можна попередити великим вживанням рідини або очисною клізмою.

  Ентеросгель — це ефективний і безпечний препарат, який може знаходитися в домашній аптечці.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.