Ентеросгель для дітей — можна застосовувати з першого місяця життя

Ентеросгель можна приймати дитині будь-якого віку, але тільки по призначенням та під наглядом педіатра. Особливо це стосується дітей першого року життя. Про це повинна знати кожна мама, вона не може самостійно давати своєму малюкові ніяких ліків, у тому числі і таких безпечних, як ентеросгель.

Ентеросгель при гострому отруєнні у дітей

Гостре отруєння у дітей трапляється досить часто. Це може бути отруєння неякісними харчовими продуктами, бабусиними ліками або будь-якими іншими токсичними речовинами.

При появі ознак гострого отруєння дитини потрібно негайно викликати швидку допомогу, а поки вона їде, постаратися промити дитині шлунок. Для цього йому потрібно випити один — дві склянки води і вирвати вміст шлунка. Що під’їхала швидка допомога при необхідності може продовжити промивання.

Але якщо стан дитини тяжкий і болі в животі дуже сильні, то промивати шлунок самостійно не варто. Це можна буде зробити тільки після того, як лікар швидкої допомоги огляне дитину і виключить гостру хірургічну патологію, яку легко сплутати з отруєнням. І тільки після цього він може рекомендувати прийом ентеросгелю.

Особливо небезпечний прийом ентеросгелю при непрохідності кишечника — він посилить застій калових мас та непрохідність посилиться, тоді як деякі види непрохідності кишечника можна ліквідувати за допомогою очисних клізм (їх, звичайно ж, проводять у хірургічному стаціонарі).

При гострої кишкової інфекції

Гостра кишкова інфекція викликається різними мікроорганізмами (бактеріями, вірусами, найпростішими), що виділяють токсини. Протікають деякі види гострої кишкової інфекції дуже важко, з високою температурою, блювотою і проносом. У цьому випадку дитині потрібна термінова допомога.

Лікування дитини може проводитися, як амбулаторно, так і в стаціонарі — в залежності від тяжкості його стану. У будь-якому випадку для зняття інтоксикації лікар може призначити ентеросгель. Цей препарат добре очистить кишечник від збудників інфекції, їх токсинів, слизу і продуктів запалення. Очиститься і кров дитини — через мембрани капілярів, розташованих у ворсинках кишківника.

Безумовно, при кишкової інфекції ентеросгель призначається у складі комплексного лікування. Для того щоб він не вивів з організму інші лікарські препарати, потрібно дотримуватися правил прийому ліків: між прийомом ентеросгелю та інших ліків повинно пройти не менше двох годин.

Ентеросгель можна призначати і після гострої кишкової інфекції для очищення кишечника і попередження розвитку дисбактеріозу. У цьому випадку його рекомендується поєднувати з прийомом пробіотиків — ліків, до складу яких входять корисні бактерії, що живуть у кишечнику. Потрібно тільки не забувати про двогодинному перерві між прийомом ліків.

При алергічних захворюваннях

Вже з перших місяців життя дитини може проявитися вроджена алергія у вигляді атопічного дерматиту. Атопічний дерматит (раніше його називали ексудативним діатезом) починається з симетричних висипів на щічках і сідницях дитини. З кожним днем кількість висипань збільшується, в результаті весь дитина може покритися мокнучими корочками, які сильно сверблять і дуже його турбують. Часто до алергічного процесу приєднується бактеріальна інфекція і тоді стан дитини ще більше погіршується. Якщо атопічний дерматит не лікувати, то він з часом може перейти в інші алергічні захворювання, наприклад, в бронхіальну астму.

Лікувати атопічний дерматит складно. Часто у складі комплексного лікування курсами призначають ентеросгель, який виводить з організму продукти алергічних і запальних процесів. Це здатне полегшити стан дитини, в тому числі зменшаться запалення і свербіж.

Бронхіальна астма, хронічні астматичні бронхіти також лікують за допомогою ентеросгелю, який призначають курсами у складі комплексного лікування.

Ентеросгель при інших захворюваннях у дітей

Ентеросгель можна застосовувати при будь-яких захворюваннях, які супроводжуються загальною інтоксикацією. Він, безумовно, поліпшить стан дитини, так як очистить кишечник і кров від токсинів. Застосовують ентеросгель при тяжких захворюваннях нирок і печінки з порушенням функції цих органів, при хронічних запальних захворюваннях ЛОР-органів і дихальних шляхів, при хронічних холециститах і так далі. Але у всіх цих випадках ентеросгель призначає тільки лікар у складі комплексного лікування і з урахуванням загального стану дитини.

Ентеросгель дозволено приймати дитині будь-якого віку, але за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.