Ендоскопічний ліфтинг: як повернути втрачену молодість?

З віком тканини обличчя починають поступово обвисати, на обличчі з’являється зайва шкіра, яка утворює зморшки. Все це негативно позначається на зовнішньому вигляді людини, якій сьогодні надається велике значення. На допомогу приходить пластична хірургія.

Що таке ліфтинг і способи його проведення

Ліфтинг — це підтяжка тканин. Він може бути поверхневим, коли натягується тільки шкіра, і більш глибоким, з підтяжкою м’язів і зв’язок. Проводитися ліфтинг може або класичним методом за допомогою скальпеля і висічення зайвих тканин, або за допомогою ендоскопічної апаратури. В останньому випадку розрізи не шкірі незначні, вони потрібні тільки для того, щоб ввести через них під шкіру ендоскопічні інструменти, що значно знижує травмування тканин обличчя. Рубці після таких розрізів також мінімальні, вони ховаються в волосистої частини голови, в природних складках шкіри або в порожнині рота.

Ендоскопічний ліфтинг проводиться тільки на верхній і середній третинах особи, ліфтинг нижньої частини обличчя і шиї зазвичай проводиться класичним методом. Чисто ендоскопічні втручання проводяться під місцевою анестезією, але можливе їх проведення та під загальним наркозом.

Ендоскопічний ліфтинг верхньої частини обличчя

Ендоскопічний ліфтинг верхньої частини обличчя (лоба і брів) показаний при нависання брів, яке надає особі похмуре, стомлений вираз, при глибоких зморшках між бровами, поперечних зморшках на лобі. Всі ці особливості можуть бути не лише віковими, але і вродженими, тому ендоскопічний ліфтінг лоба часто проводиться молодим людям. Але підходить цей ліфтинг не всім, оскільки у деяких пацієнтів він може порушити загальну гармонію особи. Тому перед операцією пластичним хірургом разом з пацієнтом обов’язково проводиться комп’ютерне моделювання операції та її результатів.

Під час операції ендоскоріческого ліфтингу верхній частині особи проводиться натяг тканин обличчя, внаслідок чого брови піднімаються, зменшується рухова активність мімічних м’язів між бровами і лобової м’язи.

В процесі операції на шкірі робиться всього два розрізу довжиною не більше двох сантиметрів на волосистій частині голови. Після цього в розрізи вводять спеціальні ендоскопічні інструменти, керує ними лікар, який стежить за всім ходом операції через монітор. Проводиться відшарування м’яких тканин чола і тім’яних областей під окістям, потім частково або повністю віддаляються мімічні м’язи зрушують і опускають брови. Лобову м’яз відсікають від окістя, в результаті чого потиличні м’язи починають тягнути тканини назад, піднімаючи лоб і брови вгору і роблячи погляд більш відкритим. Після цього на лобової кістки встановлюються спеціальні маленькі гвинти, які фіксують тканини в новому положенні (вони знімаються через десять днів).

Післяопераційний період при ендоскопічному лифтинге чола протікає легше, ніж при класичній підтяжки і закінчується не пізніше, ніж через два тижні.

Ендоскопічний ліфтинг середньої частини обличчя

Цей вид ендоскопічного ліфтингу проводиться при глибоких носогубних складках, опущенні м’яких тканин виличні областей і куточків рота. Ця операція є щадним варіантом глибокої підтяжки обличчя SMAS, коли підтягується не тільки шкіра, але й м’язи, фасції і зв’язки.

Метою операції є підтяжка середньої частини обличчя з підйомом куточків рота, розгладженням носогубних складок, підйом жирової клітковини в області вилиць і частковий підйом всіх щік, що створює нові контури овалу обличчя.

В процесі операції на шкірі волосистої частини голови в області скронь робляться два розрізи не більше двох сантиметрів завдовжки. Ще два розрізи роблять в порожнині рота. За допомогою ендоскопічних інструментів проводиться відшарування м’яких тканин в області середньої частини обличчя під окістям і підвішування їх до скроневої області (там є міцна скронева фасція).

Відновлювальний період після операції триває близько десяти днів. У перші кілька днів пацієнтові рекомендують не проводити травмують процедури в порожнині рота.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.