Емоційний шантаж: як не стати заручником поведінки дитини

Якщо ваша дитина влаштовує сцени в громадських місцях, не переживайте, ви зможете взяти його поведінку під контроль. Потрібно дотримуватися поетапну стратегію поведінки, якою ви можете скористатися, коли наступного разу підете в торговий центр або в магазин.

Багато батьків поступаються дитині, коли той закочує істерику. Діти часто використовують емоційний шантаж і загрожують поганим поводженням, тільки для того, щоб отримати бажане. Деякі батьки навіть бояться брати дітей в громадські місця, особливо магазин, тому що знають, що все одно куплять дитині все, що він попросить, лише б він не обзивав їх, не тупотів ногами, не кричав і не влаштовував сцен, які змусять батьків відчувати себе приниженими і безсилими. Насправді в таких випадках батьки просто стають заручниками поведінки дитини.

Що відбувається і що робити

Що ж відбувається, коли батьки поступаються дитині, яка поводиться таким чином? Дитина розуміє, що погану поведінку вирішить всі його проблеми, тому що знають, що батьки все одно йому поступляться. Не робіть помилок, які провокують таку поведінку дітей.

Коли дитина не отримує бажаного, він влаштовує істерику в громадських місцях. У нього виробляються моделі поведінки, за допомогою яких він шантажують батьків, щоб домогтися бажаного результату. Дитяче мислення працює так: «Або поступіться мені, або терпіть моє погану поведінку!». Якщо дитина молодшого віку, то він може волати, кричати і влаштовувати істерики. У нього може бути злий вираз обличчя і тон, який виражає огиду, а старші діти дозволяють собі неповажні висловлювання і навіть лайки. Так чи інакше, всі сцени, які розігрують діти, побудовані на використанні поганої поведінки для контролю зовнішніх обставин. Діти не хочуть вчитися вирішувати проблеми, з якими стикаються.

Коли діти засвоюють цей урок, вони розуміють, що немає абсолютно ніяких підстав для того, щоб щось змінювати або дорослішати. І чим частіше батьки заохочують погану поведінку дитини, тим більше він переконується, що ця стратегія поведінки працює. Все вірно: ви, насправді, зміцнюєте в дитині бажання вести себе негідним чином, після чого він відмовляються слідувати соціальним правилам і добре себе вести.

Ви повинні ставитися до виховання таким чином: ваше завдання — навчити дітей хорошій поведінці і навчити їх жити в суспільстві. У нашій культурі прийнято пристойно поводитися в громадських місцях, зокрема, в торговому центрі, і ставимося до людей з повагою. Якщо дитина поводиться неадекватно, і ви йому поступаєтеся, він виросте без навичок вирішення складних життєвих ситуацій.

Ще одна проблема полягає в тому, що якщо дитина намагається використовувати метод істерик для вирішення проблем, він ніколи не оволодіє дійсно потрібними способами вирішення проблем. Іноді трапляється, що діти закочують істерику, коли вони розчаровані і засмучені. Неважливо, з яких причин дитина влаштовує істерику — тому що він розчарований, засмучений або пригнічений, батьки все одно повинні дотримуватися певних правил. Діти будуть продовжувати влаштовувати істерики в громадських місцях, якщо ви будете йти у них на поводу.

Кілька слів про маленьких дітей

Якщо дитина у віці від двох до трьох років влаштовує істерику, ви не повинні нічого робити, тільки дати їм деякий час, щоб заспокоїтися. Коли маленькі діти втомлюються або відчувають надлишок почуттів, їм дуже складно контролювати свої емоції. Тільки відповідальні батьки добре знають своїх дітей, знають, наскільки діти витривалі, і розуміють коли діти втомилися і хочуть піти додому.

У торгових центрах можна часто помітити дітей віком від трьох до п’яти років, плачуть чи просто виснажених. Багато батьків розуміють, що їх дитина перевтомлений. Розум дорослого і розум дитини по-різному сприймає стимуляцію. Дорослі знають, як обмежувати себе і вирішити, що їм потрібно, а що ні. Діти поки не вміють обмежувати свої бажання. Тому похід з дитиною в торговий центр можна порівняти з походом у цирк. Батьки повинні бути готові до такої поведінки і проявляти терпіння до негативним емоційним сплесків дитини. Батьки повинні навчитися уникати таких ситуацій, або знайти спосіб брати їх під контроль.

Коли дитина влаштовує істерику через те, що він втомився, або він злиться, тому що не отримує бажаного, навички управління такою поведінкою одні й ті ж в різних ситуаціях. Ви чекаєте. Ви не утішаєте дитини. Ви не поступаєтеся дитині.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.