Емоційні проблеми при нетриманні сечі у жінок: як з ними боротися

загрузка...

нетримання сечі, насамперед, фізична проблема, яка зачіпає мільйони людей. Але нетримання також може надати емоційну навантаження на людину.

Сімейна вечеря йшов добре до того моменту, як стан, відомий як нетримання сечі у жінок не виявило себе. У жінки середніх років було ургентне нетримання сечі, які іноді називають гіперактивність сечового міхура. Як випливає з назви, коли з’являється бажання сходити в туалет, його часто можна контролювати. Сеча просочилася через одяг на крісло з м’якою оббивкою, яке стояло в їдальні. І її збентеження не залишилося непоміченим. Після прибирання, навіть незважаючи на те, що її невістка і інші члени сім’ї запевняли її, що все було нормально, жінка відчувала себе настільки приниженою, що тепер у неї виникли проблеми з прийняттям запрошень у гості.

Нетримання сечі у жінок — процес фізичний, але він також може мати і психологічний вплив.

Емоційні проблеми, що виникають при нетриманні сечі

При появі нетримання сечі, у жінки може виникнути бажання уникнути соціальних ситуацій і навіть статевої близькості, що, в свою чергу, може призвести до замкненості й депресії.

Нетримання — річ незручна, але якщо пройти медичне обстеження після появи перших ознак нетримання сечі, лікар може запропонувати цілий ряд процедур, які дозволять поліпшити або усунути цей стан.

Літні жінки вважають, що це звичайна справа при старінні, однак, експерти уточнюють, що це не так. У той час як це проблема проявляється частіше у літніх жінок, ніж у молодих, вона не повинна ставати побічним ефектом старіння.

Нетримання сечі у жінок і депресія

Депресія частіше зустрічається у жінок з нетриманням сечі, і це підтверджує ряд досліджень. В одному з таких досліджень, опублікованому в 2005 році, дослідники виявили, що майже в три рази більше жінок з нетриманням були піддані депресії порівняно з тими, у кого цієї проблеми не було.

Було обстежено близько 6 тисяч жінок у віці від 30 до 90 років, і в більш ніж 40% випадків в тій чи іншій мірі було відзначено нетримання сечі.

За підсумками іншого дослідження, опублікованого в 2005 році, було виявлено, що нетримання сечі пов’язане з депресією як у чоловіків, так і у жінок. І якщо жінка страждає від нетримання, її чоловік також більш схильні до депресії, виявили дослідники.

Вплив нетримання сечі у жінок на якість життя

Не дивно, що чим більше проявляє себе нетримання сечі, тим більший вплив він справляє на якість життя, повідомляють французькі дослідники, які опитали 556 жінок з нетриманням сечі і порівняли їх з більш ніж 2 тисячами жінок без цього захворювання. У таких жінок спостерігається більш низьке почуття власної гідності, ослаблене самопочуття, а також зниження сексуальності в порівнянні з жінками без проблем з нетриманням.

Нетримання сечі у важких формах слід розглядати як інвалідність, до такого висновку дійшли французькі дослідники в своїй доповіді, опублікованій в 2006 році.

Невідкладне нетримання сечі у жінок

Хоча всі види нетримання сечі у жінок можуть викликати емоційні розлади, невідкладний нетримання приносить набагато більше занепокоєння.

Саме непередбачуваний характер невідкладного нетримання сечі робить його таким неприємним. Невідкладне нетримання сечі поки не до кінця вивчений, але експерти вважають, що м’язи сечового міхура можуть посилати невірні сигнали в мозок, коли сечовий міхур здається повніше, ніж він є насправді. У результаті людина з нетриманням при позивах відчуває нагальну необхідність сходити в туалет, навіть якщо вони тільки що це зробив.

Стресовий нетримання сечі, яке призводить до витоку сечі при підйомі предметів, сміху, кашлі, чханні через ослаблених м’язів тазового дна, спустошує менш емоційно. Жінки можуть дізнатися, які позиції або ситуації привертають до стресового нетримання і уникати їх.

Якщо ви знаєте, наприклад, що вправи на тренажері можуть привести до витоку сечі, то цього можна уникнути. Якщо ви знаєте, що чхання може призвести до витоку, то під час чхання, можна схрестити ноги або стиснути м’язи тазового дна.

Але, на відміну від стресового нетримання сечі, невідкладна нетримання відбувається без попередження і особливо засмучує. Перш ніж у жінки з’являється можливість відреагувати на позив сходити в туалет, сеча вже тече у неї по нозі.

Великий обсяг витікає сечі, пов’язаний з невідкладним нетриманням — це ще одна причина, по якій цей стан є настільки важким. У жінок із стресовим нетриманням, як правило, сеча випливає в невеликих кількостях, можливо, по чайній або столовій ложці. Але при невідкладному нетриманні у жінок може протекти одну або дві чашки сечі, насичуючи абсорбуючу прокладку і просочуючи одяг.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.