Елькар — відновлення захисних сил організму

Елькар використовується для профілактики і лікування станів, для яких характерна нестача карнітину. Недолік карнітину може призвести до хвороб печінки, серця і м’язових тканин. Еалькар випускається у формі таблеток, а також розчинів для внутрішньовенного введення і для прийому всередину.

Показання до застосування

Прийом Елькар може бути рекомендований при таких порушеннях, як неврастенія, хронічний панкреатит, хронічний панкреатит, фізичне виснаження (наприклад, в наслідок анорексії), ослаблення харчового рефлексу у новонароджених, респіраторний дистрес-синдром.

Перед використанням

Перш ніж почати приймати Елькар, необхідно прийняти деякі запобіжні заходи. Наприклад, важливо проконсультуватися з лікарем, якщо раніше у вас були алергічні реакції на левокарнітіна, інші лікарські засоби, а також на продукти харчування, консерванти, барвники, та інші речовини.

Крім того, дітям і літнім людям не рекомендується приймати Елькар без попередньої консультації з лікарем. Хоча не встановлено, що цей препарат особливо шкідливий для даних груп пацієнтів, є підстави вважати, що він з більшою ймовірністю викличе різні побічні ефекти у них, ніж у дорослих і пацієнтів середнього віку.

Під час вагітності, а також у період грудного вигодовування приймати Елькар можна лише за призначенням лікаря.

Крім того, Елькар може бути небезпечний для пацієнтів, які часто страждають від судом, а також для тих, у кого діагностовано тяжка ниркова недостатність.

Дозування

Розчин для прийому всередину (лікування і запобігання дефіциту карнітину):

 • Дорослі та підлітки — 1 грам розчину, один раз на день разом з їжею.
 • Діти — доза обчислюється на підставі маси тіла і повинна визначатися лікарем. Зазвичай дозу призначають виходячи з розрахунку 50 мг на кг ваги тіла. Дозу необхідно розділити на невеликі порції і давати дитині разом з їжею.
 • Таблетки (лікування і запобігання дефіциту карнітину):

 • Дорослі та підлітки — 990 мг, два або три рази на день разом з їжею.
 • Діти-дозу повинен призначати лікар.
 • Розчин для внутрішньовенних ін’єкцій (лікування дефіциту карнітину):

 • Для дорослих і дітей дозу призначає лікар; зазвичай доза розраховує за формулою 50 мг на 1 кг ваги.
 • Побічні ефекти

  Найбільш поширеним побічним ефектом Елькар є підвищений кров’яний тиск. Дещо рідше цей препарат стає причиною прискореного пульсу, спека і спазмів.

  Дуже рідко Елькар викликає такі симптоми, як нудота, спазми в черевній порожнині, головні болі, нудота і блювота, порушення зору, запаморочення, слабкість. При появі таких побічних ефектів настійно рекомендується звертатися до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.