Екстраверт — сприймайте його таким, який він є

Згідно К. Г. Юнгом, екстраверсія — це здатність звертати зацікавленість і енергії розуму на події, людей і речі, що знаходяться у зовнішньому світі. Якщо говорити зовсім просто, екстраверт — це людина, схильна більше цікавитися тим, що відбувається навколо нього, ніж всередині нього. На побутовому рівні екстравертами часто називають людей, які з легкістю заводять знайомства, знаходять спільну мову з різними людьми — і, в цілому, дуже люблять спілкування.

Біологічні особливості

Деякі вчені припускають, що причиною екстраверсії є мінливість коркового збудження. Вони вважають, що у інтровертів кіркова збудження знаходиться на більш високому рівні і менше змінюється, ніж у екстравертів — саме тому екстравертам так часто потрібна зовнішня стимуляція.

екстраверсії також пов’язують в підвищеній чутливості мезолімбічної системи до потенційно корисним стимулам.

В ході одного дослідження було встановлено, що у екстравертів більш активне, ніж у інтровертів, кровообіг в передній поясній звивині, скроневих частках і задньому таламусі — ділянках мозку, які відповідають за сенсорні та емоційні переживання. У інтровертів найбільш активне кровообіг в лобових частках і передньому таламусі — ці області мозку беруть участь, наприклад, у плануванні та вирішенні проблем.

Характеристики екстраверта

Дійсно, якщо ви бачите людину, яка практично не може обходитися без вечірок і безлічі друзів — ймовірно, він екстраверт. Такі люди постійно мають потребу в спілкуванні, люблять бути в центрі уваги; часто вони свідомо вибирають роботу, що вимагає від них частого спілкування. Звичайно, є різні ступені екстраверсії — комусь потрібно якийсь час, щоб освоїтися в новій компанії, хтось в будь-якому суспільстві практично моментально стає «своїм». З ними не буває нудно (хоча деяким їх товариськість може заподіювати певний дискомфорт), у них прекрасні навички комунікації, і це — їх вроджена особливість.

Екстраверти впевнені в собі, вкрай рідко шукають можливості побути на самоті і, як правило, їх характер працює на них — завдяки великим знайомствам їм легше знайти хорошу роботу, і вони швидко адаптуються на новому місці. З іншого боку, багатьом екстравертам необхідно навчитися стримувати себе, щоб побороти схильність говорити перше, що спадає на думку. Ці риса характеру екстравертів може ображати інших людей, однак завдяки їх дружелюбності їм легше прощають дрібні образи.

Крім того, екстраверсія часто проявляється у прагненні носити яскравий, гарний одяг (інтроверти перш за все думають про зручність і практичність), прикрашати свої домівки та робочі місця різними декоративними деталями, слухати веселу, енергійну музику. В офісі екстраверта з більшою ймовірністю, ніж в офісі інтроверта, буде стояти додаткове крісло (і, можливо, не одне), корзина з цукерками або фруктами, кава-машина та інші речі, розраховані на те, щоб створити максимально комфортну атмосферу для спілкування.

Дослідники виявили позитивну кореляцію між екстраверсією та щастям — екстраверти частіше, ніж інтроверти, називають себе щасливими людьми. Це, втім, не означає, що інтроверти нещасливі. Екстраверти частіше відчувають позитивні емоції і краще вміють говорити про це; емоції же інтровертів частіше нейтральні і вони не дуже добре вміють передавати свої почуття словами.

Крім того, згідно з результатами багатьох досліджень, самооцінка у екстравертів в середньому вище, ніж у інтровертів. Ймовірно, це не в останню чергу пов’язано з тим, що екстраверсія в сучасному західному суспільстві є більш соціально прийнятною, ніж інтроверсія. Втім, у цієї особливості є й недоліки. Вчені говорять про те, що ймовірність делінквентної (антигромадського) поведінки у підлітків-екстравертів істотно вище, ніж у інтровертів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.