Екстракорпоральне запліднення — як Продам процедура

Що робити, якщо народженню дитини перешкоджає жіноче або чоловіче безплідність? Виявляється, в наш час можливо виносити власну дитину майже при будь-яких формах безплідності. Що конкретно потрібно буде робити, вам розповість гінеколог після ретельного всебічного обстеження обох подружжя. Жіноче безпліддя може бути первинним (якщо у жінки ніколи не було вагітності) і вторинним (якщо вже була хоч одна вагітність). Найчастіше причиною вторинного безпліддя є перший аборт.

Жіноче безпліддя може виникнути з абсолютно різних причин, найбільш частими є: порушення вироблення гормонів головним мозком або яєчниками, ранній клімакс (у 40-45 років), полікістоз яєчників, порушення прохідності каналу шийки матки (слиз шийки матки занадто густа і сперматозоїди не можуть подолати цю перешкоду, іноді таке трапляється при ерозії шийки матки), непрохідність маткових труб (запальний процес, вроджена аномалія), рубці на поверхні яєчника (наслідки інфекцій та операцій), фолікул не розривається і яйцеклітина залишається в яєчнику (найбільш часта причина нез’ясовного безпліддя), порушення будови матки (вроджені аномалії, захворювання з розростанням тканин, такі, як міома, ендометріоз і т.д.), постійні стреси, які можуть викликати порушення менструального циклу і безпліддя.

Чоловіче безпліддя також буває первинним (вагітність не наступала ні в однієї партнерки) і вторинним (якщо була хоча б одна вагітність). Чоловіче безпліддя може виникати, якщо порушена рухливість сперматозоїдів, їх вироблення, будова, обсяг виділеної сперми, якщо є перешкода в статевих органах чоловіка для просування сперми, труднощі з еякуляцією, а також при розширенні вен мошонки (варикоцеле).

Екстракорпоральне запліднення — вихід з положення при стійкому безплідді

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) — це запліднення яйцеклітини поза організмом жінки. Після запліднення яйцеклітини зародок (ембріон) переноситься в порожнину матки.

Показаннями до лікування безпліддя за допомогою ЕКЗ є:

 • трубне безпліддя, обумовлене відсутністю або непрохідністю маткових труб;
 • ендокринне безпліддя, в тому числі полікістоз яєчників, при відсутності вагітності протягом року після початку консервативного лікування;
 • ендометріоз;
 • безпліддя, викликане нез’ясованими причинами (після обстеження);
 • чоловіче безпліддя (зниження якості сперми).
 • Обстеження перед процедурою ЕКЗ

  Перед процедурою ЕКО обов’язково перевіряється стан репродуктивної системи як жінки, так і чоловіки. Для цього використовуються лабораторні методи діагностики (визначення гормонального фону, виявлення прихованих інфекцій, дослідження сперми), рентгенологічні, ультразвукові методи, за допомогою яких можна виявити всі можливі захворювання і встановити причину безпліддя.

  З чого складається процедура ЕКО

  Процедура ЕКО починається з підготовки організму жінок: проводиться регуляція менструального циклу таким чином, щоб часом овуляції (з метою забору яйцеклітин) можна було керувати. Для цього застосовуються лікарські препарати, які пригнічують продукцію власних гормонів жінки.

  Наступний етап — фаза стимуляції, під час якої стимулюється дозрівання в яєчниках декількох яйцеклітин. Спостереження за дозріванням фолікулів проводиться за допомогою ультразвукового дослідження. Ця фаза потрібна для отримання великого числа зрілих яйцеклітин, що підвищує шанс їх запліднення. Стимуляція здійснюється гормональними препаратами, які підбираються індивідуально для кожної подружньої пари, за даними результатів обстеження.

  Після дозрівання яйцеклітин проводиться їх паркан за допомогою пункції (проколу) фолікула, яка робиться під ультразвуковим контролем через піхву. Майбутній батько в цей час здає сперму, яка піддається спеціальній обробці. Запліднення яйцеклітини сперматозоїдами відбувається в пробірці: яйцеклітини і сперматозоїди спільно знаходяться в інкубаторі протягом декількох діб. У цей час проводиться спостереження за їх розподілом і вибір найбільш життєздатних ембріонів.

  Перенесення ембріонів в порожнину матки здійснюється спеціальним катетером через шийку матки на другий, третій або п’ятий день після пункції фолікулів, переносяться звичайно два (і більше) ембріона. Якщо після цього залишилися життєздатні ембріони, то їх заморожують і надалі використовують, якщо перенесені ембріони не прижилися.

  Після впровадження ембріона в стінку матки на два тижні призначається гормон, що підтримує вагітність (прогестерон). Через два тижні жінка здає кров на ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини — гормон вагітності) для визначення наявності вагітності. Якщо вагітність настала, то її спостерігають до самих пологів.

  Але іноді трапляється так, що кілька процедур ЕКО дали негативний результат — вагітність не настала. У таких випадках є ще більш тонка процедура — метод ІКСІ, який полягає в тому, що один єдиний сперматозоїд за допомогою найтоншої мікроголки впорскують в яйцеклітину.

  Якщо у вас безпліддя, не впадайте у відчай, в більшості випадків при наполегливому обстеженні та лікуванні жінці вдається завагітніти.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.