Екстазі — небезпечна таблетка щастя

загрузка...

Останнім часом все більше входять в моду так звані клубні наркотики , які дозволяють довго танцювати, веселитися і спілкуватися один з одним без всяких проблем і соціальних перепон. Одним з таких наркотиків є екстазі, який не викликає явної фізичної залежності і серед молоді вважається легким. Тим не менш, в більшості країн його виробництво і розповсюдження заборонено законом. Чому?

Що таке екстазі і механізм його дії

Екстазі (MDMA — 3,4-метілендіоксиметамфетамін) — це психостимулятор амфетамінового ряду. Стимулююча дія його заснована на стимуляції підвищеного освіти нейромедіатори (речовини, за допомогою якого передається збудження в нервових клітинах) серотоніну. Серотонін (його називають ще гормоном щастя) впливає на вищі функції свідомості, у тому числі почуття настрою і відчуття задоволення. Він наповнює людину як щастям і любов’ю. При постійному поганому настрої (депресії) у людей виявляється знижена кількість серотоніну, а у людей, що зазнають стан закоханості — підвищений.

Крім того, під дією екстазі підвищується виділення та інших нейромедіаторів — дофаміну, кількість якого в природних умовах збільшується при отриманні задоволення, і адреналіну — гормону стресу (його виробляється трохи менше, ніж серотоніну і дофаміну), який приводить організм у стан бойової готовності.

Як екстазі діє на організм

При прийомі екстазі (через півгодини або годину після прийому) з’являється почуття взаємної симпатії, любові і довіри один до одного, позбавлення від яких-небудь психологічних проблем (комплексів неповноцінності, некомунікабельності, почуття провини і т.д.). Всі думки стають позитивними, навколишня дійсність представляється в райдужному світлі, з’являється підвищена товариськість (навіть якщо людина за своєю природою не був схильний до товариськості) і відчуття переповнення енергією. Під впливом екстазі людина втрачає почуття страху, в тому числі і за своє життя, у нього різко зростає здатність сприймати відчуття у вигляді смаку, запаху, звуків (музики), дотиків (сексу).

У благодушному стані (під дією екстазі) людина здатна зав’язувати дружні стосунки з людьми, які при його звичайному стані не викликали б у нього ні симпатії, ні довіри, розповідати про себе і знайомих інтимні подробиці, видавати секрети і так далі. Порушується здатність концентрувати увагу, з’являються короткочасні провали в пам’яті, головні болі, запаморочення, втрата рівноваги. Незважаючи на підвищення чуттєвості, можуть виникнути проблеми з ерекцією і досягненням оргазму. При тривалому знаходженні в руховому режимі і в задушливому жаркому приміщенні може різко піднятися висока температура і наступити зневоднення організму. Разом з рідиною організм втрачає і солі (натрій, калій, магній), що важко позначається на стані здоров’я.

Після того, як ефект екстазі закінчиться, з’являється наростаюча втома, депресія (результат того, що виснажилися запаси гормону щастя — серотоніну) і бажання повторити прийом «чарівного» кошти.

Чим небезпечний екстазі

При прийомі екстазі формується психічна тяга до наркотику: хочеться постійно відчувати стан наркотичного сп’яніння. Формування фізичної залежності до екстазі не доведено. Але це не робить екстазі менш небезпечним для суспільства.

При регулярному прийомі екстазі знижується імунітет (енергетичне виснаження дає себе знати порушеннями обмінних процесів, в тому числі і в імунних клітинах). Можливо токсичний вплив на печінку (нудота, блювання, пронос) і центральну нервову систему (різні порушення свідомості, галюцинації, марення). Під дією екстазі відбувається зміна хімічного складу клітин мозку, що контролюють поведінку людини. При тривалому вживанні екстазі ізмененяются структура клітин головного мозку, що контролюють характер поведінки.

Але головна небезпека екстазі полягає в тому, що під цією назвою можуть подаватися таблетки з будь-яким вмістом. Так як екстазі готується тільки кустарним способом, в підпільних лабораторіях, то для здешевлення продукції та більшої її ефективності кожен виробник додає в таблетки те, що вважає за потрібне: від психотропних препаратів до щурячої отрути, іноді там взагалі не міститься вихідної речовини — MDMA. Уявіть, що людина придбала упаковку таблеток екстазі та брав її протягом якогось періоду часу. Особливість будь-якого наркотику така, що з кожним разом для досягнення необхідного ефекту потрібно підвищувати дозу. Упаковка закінчилася і людина купує ще одну (навіть у того ж постачальника), але в цій упаковці міститься вже зовсім інша речовина і то кількість таблеток, до якого любитель екстазі прийшов, закінчивши попередню упаковку, буде для нього при прийомі нових таблеток смертельним.

Купуючи таблетки екстазі, пам’ятайте: ви не знаєте, яка речовина ви приймаєте, і як воно подіє на організм. Тому немає ніякої гарантії, що ця пігулка не буде для вас останньою.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.