Експрес-аналіз крові: надійність і простота у використанні

Експрес аналіз крові дозволяє швидко визначити групу крові людини, а також виявити або виключити різні захворювання. Наприклад, експрес аналіз крові, який дозволяє менш, ніж за дві години відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної, може бути корисний не тільки безпосередньо для лікування, але і для боротьби зі стійкістю до антибіотиків.

Зазвичай для підтвердження діагнозу потрібно від 24 до 48 годин. Експрес аналіз заснований на процесі, відомому як хемолюмінесценція. Встановлено, що у білих кров’яних тілець, які борються з бактеріями і вірусами, різні хемілюмінесцентного індикатори. Це можна легко визначити в зразках крові всього протягом декількох годин. Симптоми бактеріальних і вірусних інфекцій бувають дуже схожі і нерідко лікарі виписують антибіотики пацієнтам, у яких насправді вірусна інфекція. Це призводить до зростання такої проблеми, як резистентність до антибіотиків — поява все більшого числа бактерій, які не реагують на лікування антибіотиками.

Вже зараз, за словами вчених, існують мікроорганізми, які не проявляють ніяких реакцій на будь-які препарати, які застосовують до них в лабораторних умовах. Хоча такий експрес аналіз ще проходить клінічні випробування, можливо, скоро лікарі стануть широко застосовувати його для діагностики.

Експрес аналіз на ВІЛ

За допомогою експрес аналізу на ВІЛ можна виявити цю інфекцію приблизно за 20 хвилин. Хоча результати таких аналізів доволі точні, при отриманні позитивних результатів завжди робляться додаткові аналізи. Експрес аналізи на ВІЛ часто пропонують робити в рамках різних компаній по боротьбі з ВІЛ / СНІДом.

Експрес аналіз на інші інфекції

Існує також експрес аналізи, які дозволяють виявити захворювання, викликані бактерією Helicobacter pilory, цітомегалвірусом, а також гепатит А, В і С та хламідіоз. Позитивні результати експрес аналізу завжди повинні підтверджуватися іншими аналізами.

Експрес аналіз крові для виключення апендициту

Розроблений відносно недавно експрес аналіз дозволяє швидко виключити апендицит і таким чином позбавити пацієнта від необхідності зазнавати впливу радіації під час комп’ютерної томографії (КТ). Крім того, цей аналіз економить час лікарів і коштує значно менше, ніж КТ. Люди дуже часто надходять в лікарні зі скаргами не болі в животі і лікарі зобов’язані перевіряти їх на наявність апендициту. Завдяки експрес аналізом крові це можна зробити швидко і без шкоди для пацієнта.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.