ЕГІЛОК — відновить нормальну роботу серця

ЕГІЛОК — це лікарський препарат, який пригнічує дію адреналіну на серце . Результатом такої дії є зменшення нападів стенокардії, загальне поліпшення серцевої діяльності і зниження артеріального тиску. ЕГІЛОК знайшов саме широке застосування при лікуванні серцево-судинних захворювань.

Як ЕГІЛОК діє на організм

ЕГІЛОК є виборчим блокатором бета1-адренорецепторів — нервових закінчень, сприйнятливих до адреналіну. Всі бета-адренорецептори діляться на бета1-(вони розташовані в серцевому м’язі) і бета2-адренорецептори (розташовані в інших внутрішніх органах і в стінках кровоносних судин). Адреналін на органи, що мають бета1-і бета2-дренорецептри діє по-різному. Кровоносні судини під його впливом звужуються, тоді як бронхи розширюються. Розслабляється також мускулатура шлунково-кишкового тракту.

Виборче блокуючу дію ЕГІЛОК на бета1-адренорецептори призводить до того, що адреналін перестає діяти на серце. В результаті розширюється просвіт артерій, що несуть кров до серцевого м’яза і знімаються напади стенокардії. Блокуються і часті нервові імпульси, які змушують серце скорочуватися занадто часто — відновлюється нормальний серцевий ритм.

Так як серце викидає менше крові в кровоносні судини, знижується артеріальний тиск (АТ) і менше виробляється речовин, що сприяють його підвищенню. Якщо приймати ЕГІЛОК регулярно протягом декількох тижнів, то АД стає стабільно нормальним.

Але, незважаючи на те, що ЕГІЛОК вважається виборчим (селоктівним) блокатором бета1-адренорецепторів, він не може зовсім не впливати на бета2-адренорецептори, що викликає досить багато побічних ефектів з боку внутрішніх органів, особливо при застосуванні високих доз препарату. Саме тому ЕГІЛОК не є абсолютно безпечним препаратом і призначати його може тільки лікар.

Рекомендації щодо прийому

ЕГІЛОК рекомендується приймати за призначенням лікаря при наступних станах та захворюваннях:

 • стабільно високому АТ (артеріальної гіпертензії);
 • ішемічної хвороби серця (стенокардії та інфаркті міокарда);
 • різних порушеннях серцевого ритму (за винятком станів, при яких прийом ЕГІЛОК протипоказаний);
 • гіпертиреозі — підвищенні функції щитовидної залози, яке супроводжується різними порушеннями серцево-судинної діяльності;
 • для профілактики нападів мігрені — захворюванні, яке проявляється сильним головним болем, що виникає при різкому раптовому розширенні кровоносних судин головного мозку — ЕГІЛОК підтримує тонус судин в нормальному стані.
 • Не призначається ЕГІЛОК в наступних випадках:

 • при різкому зниженні артеріального тиску, у тому числі на тлі інфаркту міокарда (при кардіогенному шоці);
 • при виражених порушеннях провідності (серцевих блокадах), у тому числі при синдромі слабкості синусового вузла;
 • при дуже рідкісних (менше 50 ударів на хвилину) серцевих скороченнях;
 • коли серце не справляється зі своєю навантаженням (при вираженій серцево-судинній недостатності);
 • при тривалих і важких нападах стенокардії (стенокардії Принцметала);
 • під час годування дитини грудьми;
 • при одночасному застосуванні деяких інших лікарських препаратів (наприклад, деяких видів антидепресантів);
 • при підвищеній чутливості до компонентів препарату.
 • З обережністю слід призначати препарат при цукровому діабеті, бронхіальній астмі, хронічних бронхо-легеневих захворюваннях, що супроводжуються бронхоспазмом або з порушенням прохідності бронхів, облітеруючих (з порушенням прохідності) захворюваннях периферичних судин, хронічної ниркової та печінкової недостатності, серцевих блокадах легкого ступеня, проявах інтоксикації на тлі підвищеної функції щитовидної залози, частих порушеннях настрою, псоріазі, вагітності, у віці до 18 років і в літньому віці.

  Побічні ефекти

  При прийомі ЕГІЛОК можуть виникати побічні ефекти. З боку нервової системи — це стомлюваність, головний біль, зниження фізичної і психічної активності, порушення чутливості в кінцівках, депресія в поєднанні з тривогою, розлад концентрації уваги, порушення сну, пам’яті, свідомості. Можуть також виникати порушення зору і слуху.

 • З боку серця і кровоносних судин — занадто рідкісні серцебиття, зниження артеріального тиску (запаморочення й непритомність при різкому вставанні), зниження скорочувальної здатності серцевого м’яза, порушення серцевого ритму, погіршення кровообігу в області нижніх кінцівок (похолодання), порушення провідності міокарда, серцеві блокади, болі в серці.
 • З боку шлунково-кишкового тракту і печінки — нудота, блювота, проноси або запори, біль у животі, скороминущі порушення функції печінки;
 • З боку дихальних шляхів — закладеність носа, бронхоспазм, задишка з утрудненим видихом.
 • З боку ендокринної системи — у хворих, які отримують інсулін, може різко знизитися або підвищитися кількість цукру в крові.
 • З боку крові — зниження в крові кількості тромбоцитів і лейкоцитів (в тому числі зернистих).
 • Крім того, можуть з’являтися болі в хребті і в суглобах, незначне збільшення ваги тіла, зниження статевого потягу, облисіння, алергічні реакції.

  ЕГІЛОК — це ефективний лікарський препарат, який має досить багато побічних ефектів.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.