ЕГІЛОК — опис серцевого кошти

ЕГІЛОК — препарат для лікування серцево-судинних захворювань. Але цей препарат має складний механізм дії, тому його не можна застосовувати самостійно, без призначення лікаря. Лікуючий лікар допоможе також підібрати індивідуальну дозу цього препарату.

Сердечне засіб ЕГІЛОК

ЕГІЛОК застосовується при різних захворюваннях серцево-судинної системи. Багато пацієнти хочуть знати, як діє те чи інше ліки, але в інструкціях важко щось зрозуміти, адже вони пишуться не для пацієнтів, а для лікарів. Спробуємо розібратися, що ж це за ліки — ЕГІЛОК і як воно діє на хворе серце.

ЕГІЛОК — це ліки, яке не допускає дії адреналіну на серце. Адреналін — це речовина, яка виділяється під час стресів. Всі знають, що якщо людині загрожує якась небезпека, то серце починає битися дуже сильно — це і є дія адреналіну. Одночасно звужуються кровоносні судини і підвищується артеріальний тиск — таким чином наш організм приходить в «бойову готовність» для того, щоб «дати відсіч ворогові» або втекти. Сьогодні вже немає необхідності бігати від ворогів, але наш організм продовжує працювати за колишньою програмою, так само, як він працював, коли люди полювали на мамонтів. Це сприяє розвитку різноманітних захворювань серця і судин.

ЕГІЛОК перехоплює адреналін в місці його підходу до нервових закінчень (рецепторів), за якими він передає нервові імпульси-команди. Нервові рецептори, сприйнятливі до адреналіну і розташовані в серці називаються бета1-адренорецепторами, тому ЕГІЛОК називається бета1-адреноблокатором.

Під дією ЕГІЛОК розширюються кровоносні судини, які живлять серцевий м’яз (коронарні судини), серцевий м’яз працює більш спокійно і правильно, менше має потребу в кисні. Провідність нервових імпульсів по провідній системі серця знижується — це сприяє зменшенню порушень серцевого ритму. Артеріальний тиск (АТ) знижується за рахунок того, що зменшується обсяг викиду крові під час кожного серцевого скорочення, а також за рахунок зменшення синтезу речовин, що сприяють підвищенню АТ.

Чи є у ЕГІЛОК побічні ефекти

Як і будь-який ефективний лікарський препарат, ЕГІЛОК має побічні ефекти. Проблема в тому, що відокремити повністю вплив цього препарату тільки на серце не виходить, в деяких випадках він пригнічує дію адреналіну і на інші органи, що проявляється вже у вигляді побічних ефектів.

В інших внутрішніх органах чутливі до адреналіну рецептори називаються бета2-адренорецепторами і блокування передачі на них адреналіну може негативно позначатися на хворому. Наприклад, адреналін, сприяє розширенню бронхів, а значить, його блокування може викликати бронхоспазм, особливо у хворих на бронхіальну астму або астматичним бронхітом.

Адреналін викликає також розслаблення гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту і його відсутність може викликати спазм цієї мускулатури, що призведе до таких побічних ефектів, як нудота, блювання, пронос, сухість у роті.

Адреналін сприяє швидкому засвоєнню глюкози, тому його блокування може викликати різні побічні ефекти у хворих на цукровий діабет.

Адреналін тонізує центральну нервову систему і при його відсутності можлива поява млявості, депресії, тривоги, зниження концентрації уваги.

Нарешті, якщо самостійно, без призначення лікаря приймати ЕГІЛОК при серцево-судинних захворюваннях, то він може викликати різке зниження АТ, посилення ознак серцево-судинної недостатності, різні порушення серцевого ритму. Тому дуже важливо при призначенні ЕГІЛОК враховувати всі показання та протипоказання для його прийому.

Показання та протипоказання для прийому

ЕГІЛОК показаний при ішемічній хворобі серця — стенокардії напруження і спокою, інфаркті міокарда. Призначають його також при різних порушеннях серцевого ритму, високому артеріальному тиску і підвищеній функції щитовидної залози, яка супроводжується порушеннями діяльності серцево-судинної системи.

Протипоказаний ЕГІЛОК при низькому артеріальному тиску, при дуже рідкісних серцевих скороченнях (брадикардії з числом серцевих скорочень менше п’ятдесяти в хвилину), при виражених порушеннях провідності нервових імпульсів по провідній системі серця (серцевих блокадах II-III ступеня), тривалих важких приступах стенокардії (стенокардії Принцметала), серцевої недостатності в стадії декомпенсації (серце не справляється з навантаженням), під час годування дитини грудьми і при індивідуальній непереносимості цього препарату.

З обережністю його призначають при вагітності, при серцевих блокадах в початкових стадіях, при порушенні функції печінки і нирок.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.