ЕГІЛОК — ліки, які допоможуть при болях у серці і високому тиску

ЕГІЛОК — це ліки, які блокує дію адреналіну на серце. Адреналін називають гормоном стресу, він приводить організм в повну бойову готовність під час небезпеку, під його впливом серце починає часто скорочуватися, а кровоносні судини звужуються, що сприяє підвищенню артеріального тиску.

ЕГІЛОК відноситься до бета1-адреноблокатори, які діють вибірково тільки на серце. Рецептори — це нервові закінчення, які мають сприйнятливість до того чи іншого нейромедіаторів — речовин, за допомогою якого передаються нервові імпульси. Бета1-адренорецептори розташовані в області серця. Бета2-адренорецептори розташовані в інших внутрішніх органах. Дуже важливо, що ЕГІЛОК вибірково діє саме на бета1-адренорецептори, не впливаючи на рецептори, розташовані в інших органах. Тим не менш, повністю позбавити його впливу на ВЕТА-2-адренорецептори не вдалося і дія на інші органи і системи все ж проявляється у вигляді побічних ефектів, але в незначній мірі.

Дія ЕГІЛОК на серці

Так як ЕГІЛОК знімає прямий вплив адреналіну та інших адреналіноподобних речовин на серце, то в першу чергу це приводить до розширення артерій, що живлять серцевий м’яз (коронарних артерій). У серцевий м’яз (міокард) починає надходити більше кисню і поживних речовин і вона починає працювати більш продуктивно. Одночасно ЕГІЛОК гальмує збудливість і провідність нервових імпульсів по провідній системі серця. Все це призводить до того, що відновлюється серцевий ритм, серце починає скорочуватися рідше і для його роботи потрібно менше кисню.

Ця дія ЕГІЛОК знайшло широке застосування в лікуванні ішемічної хвороби серця — стенокардії напруження і спокою та інфаркту міокарда. Під дією ЕГІЛОК напади стенокардії стають рідше, а іноді й зовсім зникають. Часто походить стенокардія спокою — напади болю в серці, які можуть виникати поза фізичного або психічного напруження. ЕГІЛОК є прекрасною профілактикою інфаркту міокарда, застосовується він і для лікування цього захворювання.

Допоможе ЕГІЛОК і при інших серцевих захворюваннях, які супроводжуються порушенням серцевого ритму.

Дія ЕГІЛОК на кровоносні судини

Так як під дією ЕГІЛОК знижується об’єм крові, який викидається серцем з кожним скороченням в кровоносну систему, це призводить до зниження тиску в системі кровообігу. Крім того, під дією ЕГІЛОК знижується синтез реніну — речовини, що сприяє підвищенню артеріального тиску (АТ). Пригнічується також активність ренін-ангіотензивну системи, що підтримує високий тонус кровоносних судин. В результаті АТ знижується вже через п’ятнадцять хвилин після прийому ЕГІЛОК і дія його тримається протягом шести годин. Для того щоб АД знизилося стабільно, потрібно приймати ЕГІЛОК не менше двох тижнів поспіль.

ЕГІЛОК рекомендується приймати при артеріальній гіпертензії, особливо, якщо високий АТ поєднується з нападами стенокардії. Призначають його при підвищеній функції щитовидної залози — велика кількість гормонів щитовидної залози в крові сприяє піднесенню АД і різних змін діяльності серцево-судинної системи.

Це препарат для постійного прийому, дозу його для даного хворого підбирає лікар.

Кому не можна приймати

ЕГІЛОК не можна приймати при низькому АТ, особливо небезпечно це в тому випадку, коли таке різке зниження артеріального тиску відбулося на тлі інфаркту міокарда — це говорить про кардіогенному шоці.

Протипоказаний ЕГІЛОК і при виражених порушеннях збудливості і провідності — серцевих блокадах, адже він гальмує проведення нервових імпульсів по провідній системі серця. При блокадах першого ступеня його призначають, але з обережністю.

Якщо у хворого є виражена брадикардія, тобто число серцевих скорочень менше п’ятдесяти в хвилину, ЕГІЛОК також протипоказаний. Не можна призначати ЕГІЛОК і в тому випадку, якщо серце не справляється зі своєю навантаженням по забезпеченню всіх органів і тканин артеріальною кров’ю, тобто якщо різко знижена його скорочувальна здатність. Такий стан називається серцевою недостатністю, а так як ЕГІЛОК сприяє зменшенню об’єму крові, що викидає серце при кожному скороченні, то при його прийомі серцева недостатність збільшиться.

Не можна застосовувати ЕГІЛОК під час годування дитини грудьми і при індивідуальній непереносимості препарату. З обережністю, зваживши можливу користь для матері і передбачуваний шкоду для плоду, ЕГІЛОК призначають при вагітності. Також з обережністю його призначають при печінковій і нирковій недостатності.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.